Бъдещето и рибата в морето

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от КИРО »

gromost написа:Няма нищо лошо ,човек да изрази собственото си мнение......
Естественно.
Нали затова сме тука.
Не може всички да сме на един акъл,няма да е интересно.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от runner »

Улова, според мен, няма да "събори" морето и видовете в него. То има грандиозна способност да се самовъзстанови. По-скоро е опасна промяната в условията на естествената им среда. Голяма част от които са резултат, обаче, на човешка намеса. А за новите видове за Черно море - не е само от затоплянето на климата. Нали знаете за рапана. Това е "естествен" процес в съвремието ни и нищо няма да го спре. Нали не си правите илюзия, че през Босфора ще влезе кораб без пълни баластни танкове?! :wink:
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
gromost
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 12:00 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от gromost »

Шморхи написа:Мисля, че по-голяма е вредата от изгорелите газове на лодките и боклуците хвърляни от тя
Понеже много ми хареса това за комарите /само като пример,а не конкректно/ и аз да ти дам нещо като такъв.Всички лодки взети заедно да пушат на едно място ,не могат да смогнат на един пушещ кораб.Няма да пиша за изхвърлянето на сантини,миенето на танкове и кораба,което почти винаги става в наши води,така че замърсяването от нас е както с комарите.Въобще цялата работа с бъдещето на морето и рибата е в МИНАЛОТО,което за жалост не е за пример на опазване на морето и видовете.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от Шморхи »

Аз го казах по-скоро като сравнение колега, не като пример за истинско замърсяване. Колко газове ще изхвърля един двигател 300-500 куб. см.....нищожно в сравнение с една кола и пази Боже от един градски автобус. :)
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от MARLIN »

http://209.85.129.132/search?q=cache:83 ... clnk&gl=bg ето тук има нещо интересно :wink:
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от MARLIN »

...Част от бъдещето на Ч.море а какво ли ще покаже снимката, която от 5 год.( не случайно ) не е правена :? аз си отговорих може би и вие колеги...
debeliq amyr
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 9:02 pm
Местоположение: varna

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от debeliq amyr »

колеги нещата изобщо не са както преди,прост пример, заводи,кораби,боклуци,невтохим и още куп мрасотия,ние може да не осештаме но не и рибите :evil: :evil:
Trol
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 9:29 am
Местоположение: Варна (GR-махала)
Обратна връзка:

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от Trol »

Вчера си направих една разходка до Шабла ,като след Балчик спирах на почти всяко место което харесвам за риболов .Времето беше зле размътено и висока вълна така че си прибрах "буркана със солена граца обратно . Преди да се спусна към Болата спрях до антените над Зеленка за пръв път я виждам такава - тъмно кафява вода с огромни черни проточени петна почти до прибоя , вероятно нефт . Имаше само един кораб на рейда поне на 10 мили от разливите, съжалявам че нямах апарат в този момент..........зле.
bigfut
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 4:50 pm
Местоположение: Добрич

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от bigfut »

Колеги,а на какъв ли бардак ще станем свидетели ако след заменките на бреговите парцели юнаците дигнат туристически комплекси по северното черноморие-отточни води,джетове,мръсотии и в морето и на плажа.....лошо.
Ако не можеш да помогнеш,не пречи.
l14o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 11:24 am

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от l14o »

Това е копирано от vesti.bg:
"Преди дни местните власти по северното крайбрежие на Турция предупредиха за опасност от изчезване на 50 животински вида в резултат на силното замърсяване на Черно море, което осигурява 70% от рибата, консумирана в страната.

Нещо повече - някои морски обитатели, които са били ловени преди 20 години, вече изобщо ги няма.

Кметът на крайбрежния град Орду твърди, че е свършена много работа по прочистването на морето, но за спасяването на водите му са необходими усилията на всички страни, граничещи с него.

"Много от рибите, които ловяхме и ядяхме в детството ми, вече са изчезнали. Сега се обявява тревога. Дунав довлича в Черно море мръсотия от Централна Европа и всички страни от неговия басейн носят отговорност", казва той.

Според турската Фондация за морски изследвания 50 от общо 120 вида риби, които хилядолетия са живели във водния басейн, ще изчезнат, ако не се вземат необходимите мерки.

Президентът на фондацията Байрам Йозтюрк заяви пред телевизия НТВ, че причините са замърсяването от реките, вливащи се в Черно море, изхвърлянето на боклуци и прекомерният риболов"


То е ясно, че морето е мръсно, но ми направи впечатление че Черно море осигурявало 70% от консумираната риба в Турция.Това нещо не ми се вярва.
ретро рибаря
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 1:33 am
Местоположение: Бургас

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от ретро рибаря »

Преди две седмици с колегите открихме сезона за попчета на мостика в Бургас. Добре ,че бяха колегите и ерудираният продавач от магазина ,иначе не се виждам как щях да си оправя такъмите . Бях забравил доста неща :oops: Голям срам. Тогава ми направи впечатление ,че кълвът само дребни , но добре че и тях ги има :roll: Днес пак ходихме с един колега (продадоха ми стара скарида ) уж ,че щом не е за ядене е нямало смисъл да се дават излишни пари :lol: И пак кълвяха все дребошлъци и почти се бях отчаял като закачих едно голямо черно. Мисля ,че се води "лихмус"След като приключихме, изхвърлих скаридата, която остана. Надявам се рибоците да порастнат и по-нататък вече да се хващат големи. А чух и още две неща :
1-Рибарите с мрежите са изкарали големите и тези са се измъкнали през мрежите
2-Сега не е сезона на голямото попче
Моля , ако някой е по-запознат да пише.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от КИРО »

По принцип на стара скарида повече налита попа,че има специфична миризма скаридата.
А относно мрежите - едрото в морето не можеш да го свършиш,колкото и мрежи да се накачулят.
Бяга навътре в морето по това време.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
noemis
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 10:25 pm
Местоположение: на юг от Бургас и на север от Тюленово
Обратна връзка:

Re: Бъдещето и рибата в морето

Мнение от noemis »

Гледайте каква касапница е всяка година декември в Мраморно море и Дартанелите, пък после се чудим защо няма риба ... това е чернокопът, който идва от Черно море през Босфора.




Свободен превод (Гугъл) на текста под клипа (от турски):
(дори и с този машинен превод става ясно за какво иде реч, но ако някой може, нека го преведе по-добре)
Силно ви моля споделете този клип. Това видео е най-голямото доказателство за това как се ограбват нашите морета. аналог в света, ние трябва да спре сега прави с гигантски сейнери за риболов в нашата гърлото клане в естеството на биологичния коридор миграция.
риболов видите във видеото се опитва да слезе от тесните проливи с бебето им цели лефер миграция. Повече пълнеж от 1 година, като достига полова зрялост на едно време, дори и без да е имало избити милиони млади късмет отглеждане на риба.
(Нещо повече, закони този лов.)
Ние искаме да се промени закона ..

Същият метод в Черно море риба тон, скумрия, риба меч, ако ние завършим как ние сме почти на финала лефер. Днес яде 300 грама на лефер 30 TL можем да вземем добър тези дни. Все по-често ние се приближаваме към края. Обръщаме се към всички органи, за да се сложи край на това клане.
Ние не искаме да мрежи гъргър и траулери в гърлото ..

Current клането Мраморно продължава в морето ..
И никой орган не може да се спре касапницата.
Нека жалба, като се обадите на 150, за да се оплаче Бимини аз се моля ..
Не мълчи за това клане.
Ние искаме да бъдем по-малка защита риба ..
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”