Какъв е смисълът ...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от КИРО »

Ааааа,туй за "чаршафа" отдавна си го мечтая. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от tolio_pm »

КИРО написа:Ааааа,туй за "чаршафа" отдавна си го мечтая. :wink:
Бачо Киро,не сЪ чуди ми я подхващай идеята-има много "хляб" във вятъра-да знаеш
Преди 15,че и повече години чичо ми имаше дървена сеферка с едноцилиндрово бендзиново моторче,което работеше и на газ(ходихме с колелото да пълним бутилката).
Не знам кой го светна за платното,но беше чудно-единствения кусур беше мачтата че е хваната за баша(трябваше да се обикаля като слизаш и се качваш на скарата)
Влачили сме за сафрид,и няколко пъти за палмуди-става при подходящ вятър(то в Поморие лятото,след обед винаги е подходящ(исток-югоисток)
Почти винаги като излизахме беше на платна,няма тракане-тишина,красота,абе трябва да го испиташ,че да ме разбереш.(това усещане не се забравя)
Имаше и много "шеги и закачки" от колегите рибари-ма те са си такива де, поне по нашия край
Колкото мога ще ти помогна (по спомени де),чичо ми е насреща-стар рибар(Янко Бадата) :D По неволя в момента "охранител" на местния "яцекооп"

Пп:Мечта ми е една яхтичка:10-12 метра като "удъртея" де,ма засега не съм дорасъл :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от КИРО »

Скивай,за тишината не бях се замислил.
Мачтата ще е подвижна,да не ми пречи.
Атев също ме светна за нещо готено.

Абе да се стопля по-бързо,че да ни просветне на душата малко.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
marinco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 219
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 8:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от marinco »

Колеги, моля говорете по-тихо за платна и чаршафи, щот като ни чуят тия от Лукойл може да решат да ни съдят за нелоялна конкуренция.
Ама и аз искам голяяяяяяяяяяям чаршаф.
Аватар
atanasov1589
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от atanasov1589 »

Да не цапам темата за Сафрида --Колеги като не ви се споделя по добре не пишете и най вече не четете :!: Хванах риба на Цонево у удъта. Какво инфо ще е това например.
vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от vanko4at »

Правилното заглавие за тази Тема е " Има ли смисъл или няма " да споделяме и какво да споделяме .
Не се коси колега Атанасов - така е било и така ще бъде . Разделени сме на два лагера - споделящи и треперещи . Ами ... да са живи и здрави :lol:
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от dobria1 »

vanko4at написа:Правилното заглавие за тази Тема е " Има ли смисъл или няма " да споделяме и какво да споделяме .
Не се коси колега Атанасов - така е било и така ще бъде . Разделени сме на два лагера - споделящи и треперещи . Ами ... да са живи и здрави :lol:
Нека и на твб да пиша че и ти си с много постове за тез 2 години (я прочети 1-ва страница)

и на горния да кажа 2 думи риба има НАВСЯКЪДЕ стига да ти се лови ОБАЧЕ
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от vanko4at »

Каквото на първа страница , такова и в цялата тема . Все пак този форум съществува за да се обменят знания , информация , идеи . Който иска ще го прави , който не иска няма да го прави . Всеки сам решава за себе си . А и на никого не съм натяквал че нещо не ми е казал или нещо не ми е обяснил . Ако Драган не ми каже , Петкан ще ми каже или пък Тарзан . Който търси , намира :) Да , не пишех много но реших да надмогна дребнавите си колебания и да премина към лагера на споделящите . Никой няма да ми вземе моята риба .
Здраве и наслука на всички 8)
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
ivailom74
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 12:33 pm

Мнение от ivailom74 »

Здравейте български риболовци.Аз съм нов тук но да ви кажа.днес ходих на един канал чрез който се влива адриатическо море във едно езеро.Става на въпрос за Италия.Четох много за лова на морски кефал.Подготвих една дънна с хранилка.Подготвих и една на плувка с хранилка.Купих 1кг.специална захранка за кефал и морски червеи и запалих.Към 7ч. хвърлих.Около мен имаше около 25 италианеца.Почти всичките бяха на плувки или булдо.След 9ч.почти нищо при мен а те изобщо не видях да вадят каквото и да било.В крайна сметка пак ние се българите се представихме. :ANAL:
ivailom74
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 12:33 pm

За морски кефал във Италия.Адриатическо море

Мнение от ivailom74 »

Здравейте български риболовци.Аз съм нов тук но да ви кажа.днес ходих на един канал чрез който се влива адриатическо море във едно езеро.Става на въпрос за Италия.Четох много за лова на морски кефал.Подготвих една дънна с хранилка.Подготвих и една на плувка с хранилка.Купих 1кг.специална захранка за кефал и морски червеи и запалих.Към 7ч. хвърлих.Около мен имаше около 25 италианеца.Почти всичките бяха на плувки или булдо.След 9ч.почти нищо при мен а те изобщо не видях да вадят каквото и да било.В крайна сметка пак ние се българите се представихме.
2012-09-23-188.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re:

Мнение от minchoto »

ivailom74 написа:Здравейте български риболовци.Аз съм нов тук но да ви кажа.днес ходих на един канал чрез който се влива адриатическо море във едно езеро.Става на въпрос за Италия.Четох много за лова на морски кефал.Подготвих една дънна с хранилка.Подготвих и една на плувка с хранилка.Купих 1кг.специална захранка за кефал и морски червеи и запалих.Към 7ч. хвърлих.Около мен имаше около 25 италианеца.Почти всичките бяха на плувки или булдо.След 9ч.почти нищо при мен а те изобщо не видях да вадят каквото и да било.В крайна сметка пак ние се българите се представихме. :ANAL:
Много хубаво, но каква е връзката с темата? :roll:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от sapuna »

Ми връзката е,че колегата споделя ...
... а и нека авторът на темата се сърди!Що па ти?
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: За морски кефал във Италия.Адриатическо море

Мнение от Jack Daniels »

ivailom74 написа:... но да ви кажа.днес ходих на един канал чрез който се влива адриатическо море във едно езеро
Това си е направо велико географско откритие :lol:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от minchoto »

sapuna написа:Ми връзката е,че колегата споделя ...
... а и нека авторът на темата се сърди!Що па ти?
А, що си мислиш че се сърдя :D Гледам на автора май не му пука много та на мен ли :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”