Какъв е смисълът ...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Мънцата

Какъв е смисълът ...

Мнение от Мънцата »

Здравейте колеги, поводът да напиша тези редове е до болка познат на повечето от Вас. Вероятно много хора ще кажат - поредната тема, която за пореден път няма да доведе до нищо. И може би ще са прави /макар че искрено се надявам да не са/ ... Темата касае предимно хората от Морски риболов и няма за цел да създава излишни интриги, а да се проведе един разумен диалог. Накратко - според мен целта на всеки един форум е обмяната на информация, касаеща членовете му. В нашия случай - риболова и всичко свързано с него. Тук обаче такава информация липсва /с малки изключения разбира се/. Може би заради наличието на всевъзможни "групи" по райони, начин на риболов и т.н. Не съм съдник, за да се меся, но за мен въпросните групи са грешка. Знам, че има тема посветена на тях, но какво се получава на практика. Реално полезната информация остава недостъпна за повечето членове на форума. На практика имаме форуми във форума. ОК, няма проблем - но тогава какъв е смисъла ...? Редовните в морето, така или иначе се познаваме, имаме си телефоните и не е проблем да си обменяме информацията помежду си /както и правим/. Давам Ви съвсем пресен пример от вчера. Вижте тези снимки .

Изображение

Изображение

На живо армадата е още по впечатляваща ! Поне 90% от хората в тези лодки са членове на форума. Само че, повечето от тези хора информация НЕ дават ! Но четат ! Най-тъпото е, че говорим за морето, а не за свободен водоем, който бракониерите не са опоскали още ... В морето няма значение дали сме 5 или 500 лодки, даже напротив - колкото повече, толкова по-добре. Така че стигнахме до същността на въпроса - четящи ми "колеги", ако целта Ви е да докажете на хората, или на себе си, че сте велики риболовци - ОК. Ако искате да Ви ръкопляскаме бурно след всеки успешен риболов - ще го правим. Ако целта Ви е другите да се лутат в морето търсейки пасажа, а Вие ловите ... ами жалко ! Защото тогава този и всички останали форуми са обречени !
И остава въпросът - Какъв е смисълът ...?

п.п. Към модераторите - моля не местете темата, мисля че мястото и е тук.
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от rimohit »

Мънца... Вярно Варналии дето давате инфо сте едни и същи но поне в сравнение с на юг май сте много повече и много ви де кефя.
Тук селата са не по малки и се мълчи като гъз. Колкото по потаен...толкова по майстор .Явно това е...
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от dobria1 »

отговора е лесен Мънца НЯМА СМИСЪЛ

сори за спама ама си е САМАТА истина
който иска си прави регистрация тук (няма лошо)ама на по 1-2години регистрирани с по 2-3 мнения хора колкото искаш има ама пък всеки ден си гледкат тука форума и не се лутат къде да ходят и за каква риба.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Saxon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 3:33 pm
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от Saxon »

Мънцата е напълно прав, и аз ще вметна няколко думи в тази тема, макар и отнасящи се и за сладководният риболов. Все пак целта на тези форуми е да се обменя информация...
Нерядко ми се случвало да търся инфо къде каква риба дава, в регионален план, разбира се. И нерядко се е случвало да ме пращат за зелен хайвер, за да не се съберат колегите и да не "им" изловят рибата. Аз лично никога не съм крил информация, и на драго сърце споделям наблюденията си след излет. Но го правя само ако ми искат информация, а трябва да споделяме тези неща във форума. Освен, че това ще бъде от полза за колегите, живеещи наблизо, но и ще направи форума още по-привлекателен от чисто практична гледна точка. Обещавам занапред да поправя този си пропуск!
Имаме подфоруми за всичко, като можем да бъдем полезни за себе си и другите, като споделяме повече информация във специализираните такива.
Можем доста пример да вземем от Бачо Илия, човека отделя много време и енергия да споделя с нас полезни неща.
Благодаря ти, Мънца, за хубавата тема!
Наслука и наздраве :drinkers:
Никога не пия карал!

Изображение
Аватар
mrhunday
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 7:00 pm
Местоположение: Каварна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от mrhunday »

Напълно съм съгласен,темата е много добра.Аз лично давам информация след всеки риболов,надявам се повече хора да правят така.Все пак това е целта на този форум.Всеки ден различни хора посещават едно определено място и ако всеки от тях дава информация ще има такава постоянно. :)
Eat,Sleep,Go Fishing!

Изображение

Изображение
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от El Pescador »

Aз се радвам ,че наи на края се отвори тази тема,моите поздравления!!!Аз сьщо имам инфо за почти цялото северно черноморие,но е приятно да влезеш тука и да обмениш малко инфо.Говорим за 21век,отворено общество и т.н.Наслука на всички!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от КИРО »

Мънца,вече 2г се мъча това да им обясня,че колкото повече лодки сме,
по-дълго задържаме сафрида в района.
И вярно,като им пишеш тука,че еди къде си е избила рибата,до 2 часа става народ.
Ама после пак си мълчат.
Миналата година си направих експеримента.
След като ми се обадиха че е избил чернокопа пред Галата,тихомълком отидох.
И повече от 15-20 лодки не се събрахме.
На другия ден,след като пуснах репортажа - познай какво беше.

Лошото е,че ние ( десетина човека ) обикаляме от рано да търсим пасажите,
после се изсипва армадата наготово.
Ами и аз понякога излизам късно,ще ми е гот да знам къде да отида веднага.

Чудя се вече дали да пиша къде и какво има ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Мънцата

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от Мънцата »

Не става въпрос само като има риба да се пише, даже и при пълно капо - е, какво от това, никой не се е смял на някой за капо. Но другите ще знаят, че еди къде си днес не е дало и ще търсят другаде. И те така ...
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от Тошето »

За извесно време бях спрял да пиша в На риба,но не бях спрял да го посещавам,,тоест аз бях кунсоматор,,четях главно в подводния риболов но хвърлях и по едно око в морския,
и там забелязах че в сайта влизат нови хора които пишеха,споделяха и имаха своите въпроси,точно заради тях започнах да пиша отново ........за да не се почустват сами и да спрът да пишат както го направих аз

Още една гледна точка.../нямал дар слово и за това не пишел / аве Таранколу-къв дар слово ти трябва за да напишеш..........на Болата изби чернокоп............едър

Другото.........казвал ама не всичко,еееееееееее всеки си има своите малки тайни-занаят се краде

Така че в краина сметка да пишем тук или там си е въпрос на личен избор на всеки от нас и да се сърдим на някого че не пише си е ......./има няколко думи вие си изберете /

Всъщност след като изпуших една цигара мога да кажа какъв е смисъла
Ако не бях писал,ако вие не бяхте писали,нямаше да се запознаем,тогава на кого по телефона щеше да звъннеш Мънца , за другите приятни емоций няма да споменавам

п.п. Копирано от Gofishing.forumsclub.com с лека редакция
За да поискаш, трябва да дадеш
diavolo
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 22, 2009 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от diavolo »

В голяма степен си прав,но не съвсем.Аз например съм от тези,които много четат,но малко пишат.Не защото не искам,а защото в 90% от случаите нямам какво да кажа.Освен че ловя риба сравнително отскоро-от около 2 год.,риболовните ми излети са твърде редки,пък и познанията ми в тази област са доста оскъдни.Ако не бяхте вие,със сигурност щяха да са още по-малко.Много голяма част от натрупаната информация за морския риболов дължа именно на вас.Едва ли някой ще отрече,че във форума има хора,които са почти енциклопедия в риболова.Нали целта на форума е тази-да се обменя информация и споделя опит.Ако точно такива като вас,с огромен опит,не пишат във форума,откъде ние,аджамиите,ще се научим на някои тънкости.Вярно,практиката му е майката,но едва ли всеки се е научил само от собствен опит по метода"проба-грешка".Относно "затворените групи потребители",ако се разделим на такива по местен признак,или от типа "майстори","напреднали","начинаещи" и "абсолютно начинаещи" и започнем да общуваме в затворен кръг в рамките на групата,то тогава наистина няма смисъл не само от писането във форума,но и от самия форум.Хиляди благодарности за всичката информация,поднесена във форума,но аз специално едва ли мога да изкажа компетентно мнение по повечето теми,като се има предвид нищожния ми опит.Такива като мен сигурно са много,но малко от тях ще го напишат,но определено има смисъл,вервай ми :prayer: :prayer: :prayer: :smt038 :smt038 :smt038
Не мога да ловя риба,но много се забавлявам,докато опитвам!
Мънцата

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от Мънцата »

diavolo написа:В голяма степен си прав,но не съвсем.Аз например съм от тези,които много четат,но малко пишат.Не защото не искам,а защото в 90% от случаите нямам какво да кажа.
Винаги има какво да се каже братле - например:
Днес влязохме трима от Галата в 9.00ч, нямаше риба и се разходихме до Поворотния. Супер слабо - общо тримата до 17.00 имаме 1кг.

Е, толкова ли е трудно? Друг е въпроса, че в темата визирам тези останали стотина лодки, които съм видял в морето през деня. Аз също не пиша за всеки свой риболов. Но само си представи /колкото и утопично да звучи/, ако всички тези хора пишат по два-три реда, какъв потоп от полезна информация ще се получи. Защото всички знаят - сговорна дружина... Спомни си и какво пише на сградата на Народното събрание... :wink:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от КИРО »

Дяволче,тук не става въпрос за вас младите.
А иначе заради вас си пиша тук,няма си нося тайните в гроба.
Става въпрос,че във Варна излизат стотина лодки,от които поне 40-50 четат тук.
Но не пишат ве.
А вий младите дето все още се "кълчите" по буни и камънаци - към вас
нямаме претенции,ама никакви.
И затова продължаваме да си пишем нашите си знания.

За какво иде реч ли ?
Ами примерно Казака е пред Траката с лодката,ама е пълно капо.
Знае,че Листото си е у дома - звъни му един телефон,
– аве пиши им там че тука няма никой.

Ама през това време,Дамаската мори риби на Паша дере,звъннал на Стола да пише тук,
и по този начин има навременна информация,накъде да тръгнеш ако по-късно излезеш.

Те за това иде реч.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от snegk »

Това с инфото за морето е нож с две остриета.Хващал съм много килограми сафрид пред Влас, на ачика, на другия ден го намерихме чак на Емине.Затова, че ако кажа на някой, че сафрида е на Емине, а той се е завъртял в Слънчев бряг, какво правим.Нали се сещаш, че за всичките тези километри ще изям бая псувни :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от Шморхи »

Ще изядеш псувни само от някой, който е виждал риби в аквариум само. Ясно е, че рибата не стои и не ни чака, но все пак информацията си е информация. Не е пред Влас, а е пред Емине. Е все пак са няколко километра, не са десетки.
Аз вече месец си вадя доволно пред Черноморец и около Св. Иван. Днес има, утре няма, но все пак. Ако не е на Биволите, ще е на мидарниците, ако не е там, ще е от страната на Созопол. А примерно около Ставрова Банка и Бургаски залив е доста рехаво откъм риба, да не кажа, че няма въобще.
Инфото си е инфо, но малко хора го правят. И аз се замислям дали има смисъл да го правя вече, както и темата за помощ в морето. :(
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Какъв е смисълът ...

Мнение от snegk »

Моята тераса е с южно изложение и винаги мага да дам инфо къде са групирани лодките.Всяка сутрин съм на компа и ако ми пишете едно лично ще ва информирам с точни данни.А и доста често и през деня. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”