Беседа за аномалиите които сме преживяли

Модератори: Димо Михалев, dobria1

krasi74
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 9:54 pm

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от krasi74 »

Есента на 2008г. на Дунав, около Черквица си въртя на спининг за хищник, по едно време тъп удар, викам си аха хванах, но нещо не е както трябва, абе дърпа се нещо на линията ама едно тежко едно мудно. Докато си вадя през главата ми минава какво ли не но дърпането и воденето на линията не е като на смадок, щука а камо ли на распер. По едно време извадих и що да видя- костенурка хваната за върха на опашката ама върха на тройката едвам пробила кожата, откачих я лесно и тя като драсна та във водата, съответно изчезна невредима, остана само с уплахата :D . Голям смях падна, но после хванахме много доволно риба, явно ми е била на късмет :wink:
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от Дядо Иван »

Ми то аз май много аномалии съм преживял.Миналата пролет на каяджийски такъм -хванах 2.3кг.калкан. Лятото но 2009 г. на бомбарда пак калкан, ама малък и ми скъса такъма .Преди 4-5г вечер на директен телескоп на чернокопено чепаре, пак калкан .Беше лапнал куката и то в средата на чепарето. Пет минути го мъчихме ,но нямахме нито кеп ,нито канджа, а бяхме на 3м височина .СКЪСА И ТОВА БЕШЕ .На бомбарда хванах едно йордече и го извадих от водата .Умряха да се смеят всички .За кефал на чепаре ,няма смисъл да говоря .Много случаи такива съм имал,чак не го имам за аномалия.Имам и снимки и видеоматериали ,но не са ми под ръка да ви ги покажа.Само делфин ,дето не съм хващал,ама ми е излизал точно под директния телескоп вечер като ловя сафрид .Тей ,че може и делфин да хвана някоя вечер :lol: .
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от КИРО »

Букиии,я се напъни тази година,
и хвани един тюлен ве.
Около тебе трябва да има все още.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Мънцата

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от Мънцата »

Абе по-голяма аномалия от миналия сезон за мен няма :wink: Такова нямане е нямало бре :evil: Морската вода 32 градуса, сума ти измряла риба, начало на сезона юли-август и то граца с хайвер :shock: Луда работа :wink:
nikawr
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 9:32 am
Местоположение: Варна

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от nikawr »

Прав си Мънца, климата се изменя с много бързи темпове...
Ей аз помня като малък каракудата я зачесвахме яко през пролетната ваканция, а сега по това време едвам се е размърдала.... Хвърлянето на хайвера се измести с почти месец...
Ей зимата от няколко години идва малко по късничко и по късно си отива сякъш от преди...
А големите аномалии според мен тепърва предстоят.... :(
Аватар
brineketo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 564
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 7:35 pm

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от brineketo »

АЗ имам един приятел който веднъж като му клъвна изкара женски чорап :lol: :lol: а другия случай беше като закачи едно умряло куче.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от Mi7chell »

2010 Юни месец хванах сърфист с бомбарда,сърфист на 3-та буна Варна ,който съм хващал няколко пъти,но все ми е късал..този път бях с плетено влакно,и го разходих малко по моя маршрут докато не пада от линдсърфа и преряза влакното...
2010 края на Юли,сутринта на вълнолома Варна.Мятам и в мятането зака4ам гларус...докато се усетя беше развил цялото плетено влакно 0.6 150 метра...по4нах да го дърпам..но както знаете ,гларусите като видят друг гларус в нередност се нахвърят..така гларусите на влакното станаха три...дърпах ги около 100 метра..докато единия се откачи и останаха два...двата ги изтеглих успешно и ги вдигнах на ръка от вълнолома,бяха зверско оплетени...колегата чуруликпенчо направи снимки ,но вече сниките ги няма...успешно откачих двете птици без да ги наранявам с помоща на една грейка от друг колега...
Зарганолог
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от dobria1 »

Илиански-Mi7chell я разкажи за корморана който го дърпа 15мин. с месина 0.14 долу на Синеморец или по добре пусни клипа дето ти направих,хем големите разбирачи да видят какво е пръчка със добър строй :wink: :wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от Дядо Иван »

Мич, пусни го този клип да се посмеем :lol: .
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от kopoy_92 »

Е миналото лято хванах златна рибка ,
но забравих да си пожелая нещо при пускането обратно. :( :wink:
Изображение
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от Mi7chell »

dobria1 написа:Илиански-Mi7chell я разкажи за корморана който го дърпа 15мин. с месина 0.14 долу на Синеморец или по добре пусни клипа дето ти направих,хем големите разбирачи да видят какво е пръчка със добър строй :wink: :wink: :wink:
Mитак той клипа почва от края на случлата,вече корморана е в скалите,а и не съм на ясно как да кача видеото
Зарганолог
Аватар
evgeni jordanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:48 pm
Местоположение: Варна

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от evgeni jordanov »

Не съм преживявал кой знае колко големи "аномалии", каквото е заглавието на темата, но и аз съм вадил други неща от водата, които не са били риби...
На Морска гара ловях попчета и закачих нещо. Дърпам, дърпам - то не ще да излиза! Едвам, едвам обирах месината, докато си викам "Ударих нещо голямо"... По едно време, както дърпах усилено, месината се отпусна, върха се изправи и викам "аре изпуснах рибата"! И продължавам да обирам - изкарах такъм за илария на дъно, закачен за волта за кая + 2 броя олово и много месина. На същото това място съм вадил заедно с едно попче чисто ново чепаре, на което още и куките не му бяха ръждясали, но имаше липсващи. Чепарето беше вързано за месина, а на месината имаше връх на въдица. А предишния ден с авера ловихме с новите телескопи и към края на риболова ни му падна върха, заедно с чепарето и оловото :lol:
Пък един мой познат - Емо - лови на 3-та буна, ама риба няма... По едно време гледа нещо във водата и скача. При излизането си вади чисто нов спининг и макара Trabucco!
На печелившите - честито! :lol: :drinkers:
Това, което не ни убива, ни прави по-силни!
Аватар
cheatereye
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 1:29 pm
Местоположение: Царево, Бургас

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от cheatereye »

Миналава година ноември месец беше... Както се разхождаме вечерта с приятелката ми на пристанището в Царево, на една от стоянките до един ръчен кран за лодки, имаше две момчета.Крана беше добре осветен, също осветяваше и морето до някъде.На плувка ловяха сафрид, а стръвта им беше сланина нарязана на малки кубчета... Е такова нещо за пръв път видят, сафрид на сланина. Бяха напълнили една найлонова торбичка доволно. :shock: :smt017
B lo w мy мind & F o ll o w мe
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от Angel_d4 »

и аз да споделя. Отвивам аз за риба но не кълве ама хич и си викам я да се поразходя аз из пущинака и в един храсталак гледам нещо странно отивам по наблизо и ко да видя Русалкааа ако невярвате ето ви и снимков материал :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Беседа за аномалиите които сме преживяли

Мнение от КИРО »

Стари номера за този форум де. :D
01.04 :lol: :lol: :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”