От София до Варна :)

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

От София до Варна :)

Мнение от icho_87 »

Привет, колеги.
Утре (сряда) ще се лъзна от София до Варна. Имам 2-3 часа работа и после смятам да метна една въдица :) Общото ми риболовно време във Варна е около 4-5 часа за последните 4-5 години.... та в тоя ред на мисли къде мога да се пробвам за час два в сряда и четвъртък. Четох по другите теми и май няма голяма резултатност, но аз съм длъжен да пробвам :)
Ще съм благодарен ако споделите някоя варненска тайна, а пък ако някой иска да се вози с мен да заповяда :)
Приятна на всички.
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: От София до Варна :)

Мнение от orion30 »

Тайната е че по това време на годината само попчета. Ако не щат да кълват пробвай на ъгъла на улиците Д-р Пискюлиев и Ангел Кънчев. На последното място винаги кълве. Особено на софиянци най много им кълве там. Ако решиш да пробваш за калкан, не се съгласявай да ти го чистят на място и гледай да има глава да не хванеш софийски калкан./ватос/
krisi00422
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 9:10 pm
Местоположение: Варна

Re: От София до Варна :)

Мнение от krisi00422 »

Ами колега в неделя в Варна под Аспарухов мост на чепаре излезе един карагиоз - първия за годината на въдица :!: . Може да опиташ от страната на кв. Аспарухово или от страната на Варна. Чепаре може да си купиш от всеки магазин, то трябва да бъде поне с куки номер-6,5,4 . Ако имаш желание може да пробваш за писия на новия канал на дъно. Тъкъма е основа о,25 или 0,30 два бидема- единия малко по на виско а другия почти до оловото. Може и ако не ти се връзва от риболожния магазин си купуваш няколко тъкъма за кефал номер на куките 2,3,4 и просто махаш има едни стереопорени тапички и става тъкъма. Стръвта е осолена рибка , но ако нямаш може и да си купиш от някои магазин за риба - граца, трицона или каквато малка рибка има там. :D Успех :!: :!: :D
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: От София до Варна :)

Мнение от pano64 »

orion30 написа:Тайната е че по това време на годината само попчета. Ако не щат да кълват пробвай на ъгъла на улиците Д-р Пискюлиев и Ангел Кънчев. На последното място винаги кълве. Особено на софиянци най много им кълве там. Ако решиш да пробваш за калкан, не се съгласявай да ти го чистят на място и гледай да има глава да не хванеш софийски калкан./ватос/
Попчета,калкан и ватос и в София колегата ще си хване но, на него му е мерак във Варна да топне въдицата и аз го разбирам на чужда територия тръпката е голяма. Друг е въпроса дали кълве нещо или не. :drinkers:
Изображение
Аватар
atillas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 9:24 am
Местоположение: Sofia

Re: От София до Варна :)

Мнение от atillas »

pano64 написа:
orion30 написа:Тайната е че по това време на годината само попчета. Ако не щат да кълват пробвай на ъгъла на улиците Д-р Пискюлиев и Ангел Кънчев. На последното място винаги кълве. Особено на софиянци най много им кълве там. Ако решиш да пробваш за калкан, не се съгласявай да ти го чистят на място и гледай да има глава да не хванеш софийски калкан./ватос/
Попчета,калкан и ватос и в София колегата ще си хване но, на него му е мерак във Варна да топне въдицата и аз го разбирам на чужда територия тръпката е голяма. Друг е въпроса дали кълве нещо или не. :drinkers:
и къде продават попчета в София колега ? :shock:
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: От София до Варна :)

Мнение от pano64 »

На Стамболийски и Димитър Петков има богат асортимент от всякакъв вид риба включително и попчета.
Изображение
Аватар
atillas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 9:24 am
Местоположение: Sofia

Re: От София до Варна :)

Мнение от atillas »

pano64 написа:На Стамболийски и Димитър Петков има богат асортимент от всякакъв вид риба включително и попчета.
не знаех,благодаря за инфото,непременно ще погледна
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: От София до Варна :)

Мнение от icho_87 »

Здравейте отново.
Не успях да си топна въдицата във Варна.... посрещна ме едно такова мрачно време,прехвърчаше дъжд с гаден вятър и никакви рибари на местата, където по принцип знам да се лови.... е честно казано отщя ми се бързо бързо.... днес спрях на р. Янтра до село Леденик (до В.Търново)... за 2 часа имах едно почукване и общо взето това беше.... едно малко-голямо разочарование :)
Наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”