Каква риба излиза през различните сезони

Модератори: Димо Михалев, dobria1

dazery
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:44 pm

Re: Каква риба излиза през различните сезони

Мнение от dazery »

Има ги и тук. Аз понеже съм водолаз и веднъж на дълбочина от около 7-8 метра мина покрай мен една на доста близко разстояние и направо ми изкара акъла :D Но наистина са плашливи. Единствено може да се пипне ако случайно си пресечете пътищата иначе бяга
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Каква риба излиза през различните сезони

Мнение от rikitikitavi »

Ето и случката с онова коте:

Продължавам с гмуркането ама риби няма. Даже и попчетата се изгубиха. Виждам камък с миди. Последните години това е много рядка гледка. Изваждам няколко на повърхността да преценя дали са достатачно големи за вечеря. Еми неса. При следващото гмуркане ме изпреварва морска котка. Я котенце. Не съм виждал от години. Обещал съм на жена ми да пробва една за вкус. Котето си се движи нанякъде и аз съм като сянка след нея. Крия се зад всеки удобен камък и почти не ползвам плавници за да не ме усети. Въздуха ми започва да свършва и решавам да наближа на изстрелно растояние. След като ме закрива един голям камък засилвам скоростта. Котето усеща нещо и застива за момент. Това е последната и грешка. Изстрела е точен и тежката стрела видимо я кара да изпадне за момент във вцепенение. Аз се отправям към повърхността, да съм на безопасно място за следващото действие. Котето се освестява и хуква. Стрелата е забита здраво някъде и не позволява да се отдалечава. Това ми позволява просто да седя на едно място и да изчакам. След като мина първоначалния устрем на рибата дойде най-опасния момент в лова на котки. Трябваше да се обезвреди отровния шип. Изчаквам я да се пооплете между камъните и да почне да плува само направо. По-точно да буксува направо. Внимателно се гмурнах отзаде и с много плавно движение посегнах към шипа. Право на грешка нямах. Хванах опашката на мястото на шипа(там е единственото място дето не се приплъзва) и я…..изтървах. подяволитемамка….глупакгуведу…. поглеждам внимателно опашката и намирам причината. Шипа на котката е много тънак и от там не съм успял да зацепя добре. Това ме е и спасило от поряазване. Добреее. Следващото посягане е отново успешно, но решавам да пробвам една тактика на един професионален рибар. Преди котката да си дръпне опашката и евентуално да успее този път, огъвам опашката където е шипа. В секундата преди да я изтърва се чува лек пукот и в ръката ми остава по-голямата част от шипа. Добре. Вече мога безопасно да сложа котката на кукана. След това я избавам от мъките и. след две гмуркания усещам парене на ръката си. Това не е добре. На повърхността виждам, че кожената ръкавица е срязана. Това е много лошо. Свалям я и виждам лека резка на единия си пръст. Минал съм на по-малко от косъм. Срязана е само дебелата ми кожа. Олекна ми. За втори път успява коте да ми одержи кожена ръкавица ама за първи път ме докопва. Повече не гмурках. Този голям котарак даваше голямо съпротивление на буя. Време е да излизам.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Каква риба излиза през различните сезони

Мнение от GODzillata »

Е, вместо тази епическа битка, не може ли просто да я издърпаш с въжето на стрелата до брега или лодката? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Каква риба излиза през различните сезони

Мнение от kiril_bulgaria »

Спомням си, когато бях малък и се мотаех около дядо си на таляна в Китен. Значи бил съм 3-4-5клас. (9-10год, преди 45г)
Тогава си спомням за случка с морска котка. Обикновенно,още в морето, се изхвърляше. А него ден едни всеядни софиянци, които бяха на вечерната воля, я взеха и щяха да я пекат. Тогава, за първи път чух от дядо ми неприлична дума: Тези софиянци, и кура си да им дадеш, и него ще изпекат! Затова съм запомнил тази случка.
Изображение
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Каква риба излиза през различните сезони

Мнение от rikitikitavi »

GODzillata написа:Е, вместо тази епическа битка, не може ли просто да я издърпаш с въжето на стрелата до брега или лодката? :roll:
Да ти кажа честно-аз съм си мързелив човек. Да суркам 200метра до най-близкия бряг рибата,че да я обработя-няма да стане. Отделно това не ми е първото коте и уж знам какво да правя. Виж ако бях някъде до брега със сигурност щях да си спестя адренелина.
пп котето има вкус на телешко с нежен рибен аромат. Трябва обаче обилно да се полее с лимон за да се синхронизират добре вкуса с аромата.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
dazery
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:44 pm

Re: Каква риба излиза през различните сезони

Мнение от dazery »

Да и аз така знам, че като я удариш с харпуна, изчакваш извествно време малко да се кротне и после я хващаш със стрелата и я изваждаш някъде и така я обработваш. Но щом си успял и във водата - браво :)
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”