Добър ден

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Добър ден

Мнение от ХЕРОН85 »

Преди месец изкарах капитанско право 40БТ,сега се лутам като кораб без платна каква лодка да си взема присърце ми са има малки ветроходни лодки до 6м,но сега ми е малко труден въпроса с прибирането и съхранението.А и не ми се дават много пари,и за това сега съм решил намерил съм една стара пластмасова рибарска лодка захвърлена в един двор счупена е но сигурно може да се оправи и да я взема за скромна сума.Да я оправя и да плувам в морето с нея аз съм от Бургас,а лодката е хубава поне 5м е с четири гребла е ,отпред на носа има един голям кубрик,с висок борд е няма да влизат вълни. Да я ползвам за риболов и развличения,а по нататака като навляза по-навътре в материята ,ще си зема и ветроходна ;).И същинският ми въпрос е какви документи трябва да искам от стария собственик,за да я регистрирам и да я пусна без проблем на вода? :) Благодаря предварително за мненията и съветите. :fishing11:
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Добър ден

Мнение от КИРО »

Номер няма ли лодката?
Щом е над 4,57м,трябва да е била регистрирана.
При покупко продажбата така или иначе се ходи в ИАМА,
там ще ти кажат как да процедираш по-нататък.

Като точка първа,питай собственика дали някога е била регистрирана лодката.
Независимо от отговора,втората ти стъпка е да отидеш в ИАМА,и на ги питаш какво
да правиш по-нататък.

Сега тук каквито и отговори да дадем,не вярвам да ти помогнем на 100%,а и нашите мнения
може да са невалидни,само да те набутаме в бюрокрацията на МАХ.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Добър ден

Мнение от ХЕРОН85 »

Да благодаря за отговора все някакво напътствие е :) сигурно е била регистрирвана някога,защото е влизал с нея в морето.Както каза намирам собственика дърпаме един разговор на дълго и дълбоко,дали има документи колко изгодно ще ми я даде защото за колкото ще я взема ще дам два пъти по толкова да я оправя и да я пусна на вода. :)
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Добър ден

Мнение от ХЕРОН85 »

Собственика нещо не беше наред неска говорих с него,лодката както казах я бива 5,50 с четири гребла широка е идеално морско изпълнение.Ама човека й иска 1000лв за счупена лодка без никакви документи и незнайно дали може да се направи.И скромно му обесних,че пробит леген за 1000лв няма да си купя,че аз за толкова здрава ще си взема.хахаха
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”