закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

kronen
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:33 pm

закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от kronen »

здравейте, избрал съм си тази лодка- OMEGA 210 LST PS Pro https://www.fishing-market.com/shop/ome ... 0-lst-(ps) . Не ми е необходимо по-голяма. Ще вози само мен- 110кг, монтажа и кофичка захранка. Интересувам се за тези пари какво получава човек. Явно получавам лодка от онлайн магазин и това е главното. Пише 5 години гаранция и това ме интересува. Купувал съм всякакви машини и не съм имал проблеми. Последно един флекс ми изгоря, отидох, бракуваха ми го, за което почерпих, и си взех нова машинка. Как действа системата с гаранцията при лодките, ако например тръгна да я надувам, а излезе че пуска някъде. Бих се обадил в магазина и ще го направя, защото изобщо не ме е срам да питам, но преди това исках да получа малко информация от по-запознати хора преди да започна да ръся глупости по телефона.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от rikitikitavi »

Имаш пет години гаранция за материала. Ако я напомпиш яко,оставиш да я пече обилно слънцето на брега и пръсне шевовете не е гаранционна. Ако натъпчиш пясък във вентила и го надереш пак не е гаранционна.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от lozzy.68 »

Само,да доуточним...! 5 години е гаранцията ,за ,,Зодиаците,, :wink: ,а примерно за моята- ,,Тохамаран,, 380 АЛД-е 2 г. !!! :? Но, не мисля,че някой,някога и някъде е използвал ,,опция гаранция,,за лодка !!! :smt045 В България,такава НЕ признават !!! :smt014 :drinkers: и :fishing5:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от lozzy.68 »

Колегата си е харесал -,,шаранджийка,, ,няма лошо,да си я пази от,, РАЗРЕЗИ.. и пряко Слънце и Наслука !!! :wink: :drinkers:
kronen
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от kronen »

lozzy.68 написа:Но, не мисля,че някой,някога и някъде е използвал ,,опция гаранция,,за лодка !!! :smt045 В България,такава НЕ признават !!! :smt014 :drinkers: и :fishing5:

Просто и ясно написано, това ме интересуваше. Гаранцията е хубаво нещо, но в случаите когато има кой да я уважи, а в останалите е просто листче. Ако няма кой да затапи колегата с гръмкото изказване, ще приема неговата дума като истина и няма да платя 120 лева повече за въпросното листче и ще си взема само лодката.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от nkolev66 »

В линка не виждам цвета на лодката. Надявам се, че си избрал светло сивата (почти бяла), защото шаранджийката често стои на сухото и на слънце, та може би ще и трябва навес.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от Limanov »

Имаш си 14 дни да я върнеш ако не ти хареса лодката. Имаш си и гаранция 5 години. Не виждам защо в БГ подлагаме всичко на съмнение?

Ако я спукаш поради твоя вина естествено едва ли ще ти я уважат. Тя си покрива производствени дефекти и такива възникнали при нормална употреба примерно разлепване на крепежа за греблата или седалката, повреда на клапан и т.н.

За шаранджийска бих взел зелена или кахи за да е камуфлажен цвета, но това си е лично мнение.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от lozzy.68 »

Никъде досега,НЯМА, спукана лодка от продавач или производител ,съответно ... :finga: Гаранцията, Свършва в мига на покупката ,поне така е в БГ !!! Причини ХИЛЯДИ- естесвено -неправилно и невнимателно ползване ,за сметка на купувача... :wink: !!! Успех в избора,просто внимавай,инак бат Киро,от Кичево,си знае работата... :D :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от lozzy.68 »

Може да е била с лек дефект,още при транспорт,съхранение и други, независищи от купувача фактори !На пример ...купувам я днес ,НО поради метереологични прищявки,не мога да влезна във водоем до 14 дни ?!?! Тогава.какво се случва...?!?! Иди доказвай ,недоказуемото... :? Не ме разбирай погрешно,не искам да те отказвам,просто съвет,затова е и форума !!!НЕ, да я купиш и да си помислиш...прекарах се,набутах се или това,НЕ ми върши работа !!! Успех и Наслука !!! :D :drinkers:
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от boci_ »

Колега вземи си малко по-голяма. Минимум 2,40-2,50м. 2,10м е много малка лодка. Колко си висок?
За цвят сива или бяла. Зеления държи повече на мръсотия, но го напича повече слънцето.

Другото много важно нещо за мен е дали лодката е прясна или произведена преди 2-3 години и стояла по складовете. Материала и лепилото стареят. Аз взех Омега от вносителя и беше произведена 1 месец преди да я купя. Това го пише на сертификата. Точно ги беше внесъл. Знам, че продава доста лодки и вероятността да е прясна е много голяма. Там откъдето можеш да я вземеш по-евтино и без гаранция, виж поне кога е произведена. За мен това е много по-важно от гаранцията.
Истината е, че много лесно една лодка може да гръмне, да се протрие или нарани материала още на първия риболов по вина на ползвателя, а не на производителя или вносителя. Така, че за мен гаранцията е фиктивен документ и нямам никакви очаквания от нея. Дали ще е 2 или 5 години все едно.
Мисля обаче, че ако я надуеш вкъщи след покупката и покаже дефект биха ти уважили рекламацията. Но ако ти гръмне на водоема, не.
Аватар
Saltwater™
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 11:54 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от Saltwater™ »

Тази примерно може да ви свърши работа ако сте двама в нея или по-голям размер. Ако я ползвате сам може и най-малката, зависи как ви е удобно. Лично имам две, една 190 и 320 като голямата ползвам за тролинг. Относно подмяна на лодка са ми правили още при покупката, новата имаше дефект при транспорт и ми я подмениха. Когато сте на водоема добре е да я спускате малко и покривате, в къщи добре е да е надута и да ня я държите на студено и сгъната винаги в едно положение.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от bobo_33333 »

Послушай колегата за по голямата лодка,не че нещо ,ама 2,10 е като пояс или автомобилна гума,трудна за управление
32 см балон е много малко,по добре 34 на 250м лодката
светла е по добре
Сега за гаранцията,точно от там си купих лодка,лоялни са и всичко е точно.
Не можах да я пратя лодката за ремонт,понеже беше зима и студено и дойдоха да си я вземат
за подмяна на дефектни стоки ,няма проблем,след напомпване има си и упътване за това -климатизиране и др,ако има нещо което не ти харесва снимаш и пишеш,
гарантирам за гаранцията
Аз там съм пораснал...
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от bobo_33333 »

lozzy.68 написа:Само,да доуточним...! 5 години е гаранцията ,за ,,Зодиаците,, :wink: ,а примерно за моята- ,,Тохамаран,, 380 АЛД-е 2 г. !!! :? Но, не мисля,че някой,някога и някъде е използвал ,,опция гаранция,,за лодка !!! :smt045 В България,такава НЕ признават !!! :smt014 :drinkers: и :fishing5:
Аз съм ползвал
Аз там съм пораснал...
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от boci_ »

Относно размера на лодката. Аз съм 175см и 90 кг. Качвал съм се в 2,50 м и 2,60 лодки без транец и не мога да кажа, че има много място вътре, но стават за шаранджийски риболов за сам човек. 2,10 м мога само да си го представя каква теснотия ще бъде. Забелязал съм, че масово се ползват лодки от 2,4 до 2,6м. Аз ако не ми трябваше лодката за двама човека, а само за един, бих си взел 2,6-2,7м с транец. При по-големия балон освен стабилност на лодката, седалката стои по-високо, което улеснява гребането. За мен плъзгащите седалки са по-добрия вариант.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от lozzy.68 »

bobo_33333 написа:
lozzy.68 написа:Само,да доуточним...! 5 години е гаранцията ,за ,,Зодиаците,, :wink: ,а примерно за моята- ,,Тохамаран,, 380 АЛД-е 2 г. !!! :? Но, не мисля,че някой,някога и някъде е използвал ,,опция гаранция,,за лодка !!! :smt045 В България,такава НЕ признават !!! :smt014 :drinkers: и :fishing5:
Аз съм ползвал
Или си супер ,,късметлия-връзкар,, или на е*аваш ...всички !!! :? Сподели ,по-подробно, все пак ,ще е интересно на колегите !!! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”