Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

ruseff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 18, 2015 7:12 am

Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Мнение от ruseff »

Здравейте,колеги.Отскоро е пусната на пазара новата версия инжекциони на Меркюри,започваща от 10 коня.Интересното е,че кубатурата на 10,15 и 20 коня е еднаква,та лаишкия ми въпрос е къде се крие зайчето.Гледам в руските сайтове,че при закупуване на 10-ка безплатно ти го правят на 15,а след заплащане на 100-тина лева и на 20 коня.Та как става това? Иначе моторчетата изглеждат добре,кефят доволно.
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Мнение от dako71 »

Мисля че щом е инжекцион всички хора които се занимават с чипосване ще са в час за ремапването.
ruseff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 18, 2015 7:12 am

Re: Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Мнение от ruseff »

Имам намерения към тоя мотор,затова и питам.Няма ли да се скапе бързо 10-ка,направена на 20 коня.В техническите данни на трите модификации и кубатура,и обороти са еднакви.Кое е различното?
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Мнение от bobo_33333 »

ruseff написа:Имам намерения към тоя мотор,затова и питам.Няма ли да се скапе бързо 10-ка,направена на 20 коня.В техническите данни на трите модификации и кубатура,и обороти са еднакви.Кое е различното?
Еднакви данни
кубатури и различни киловати
може да е грешка
Аз там съм пораснал...
ruseff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 18, 2015 7:12 am

Re: Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Мнение от ruseff »

И да има грешка,трябва да е вярна-днес ми доставиха една 20-ка....Сега такариса безшумно в един голям бидон.Първите впечатления са отлични.Ще видим на язовира.Пийте по една бира от мен,аз черпя...
ruseff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 18, 2015 7:12 am

Re: Новия MERCURY 10,15,20 EFI

Мнение от ruseff »

Да си бутна мнението по новия за 2018-та Меркюри 20 инжекция -с една дума перфектен.Сравнявайки го с предишния си модел 10-ка от 2016-та,но карбуратор,работи по-тихо,с по-малко вибрации,мога да кажа- по-икономичен и от 10-ката.Пали лесно както ръчно,така и на стартер.Навъртях му 45 часа почти на тихи обороти на Ивайловград.С лодка 3,30 /не правете това/ само за проба хвана 54 км по GPS.Можеше и повече,но ме хвана шубе и го направих за кратко.Руля е добре направен за лява и дясна ръка,но идва доста дълъг и трябва да се изместиш доста напред в лодката.Много добре са направили повдигането на мотора от водата-така е балансиран,че с кормилото се вдига изключително лесно.Старата ми 10-ка ме затрудняваше доста повече.Но имам питане към колегите,ако четат това-някой има ли на идея откъде мога да си купя в БГ ей това нещо на снимката по-долу.....Е,то пък тука снимка не мога да кача.Добре де,става дума за електро трим Sea Pro ELP-01.Така двигателя ще се изнесе 15-тина см назад,ще си вдигам мотора с копченце и кормилото няма да пречи толкова.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”