Транцеви колела за лодка - направи си сам

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от men79 »

Имам надуваема лодка Омега, която тежи около 40 кг. Искам да си направя сам транцеви колела, за да мога и сам да си я ползвам. Видях тези колела , които са за колело и служат като странични подпори. Въпроса ми е дали стават и дали могат да се приспособят за транцеви колела за лодка като се свържат с различни метални елементи с болтове и накрая за транеца.

Не искам да купувам оригинални транцеви колела - не може едни транцеви колела да струват 200 лева, а самата лодка да ми струва 600-700 лв.
Прикачени файлове
439982_030603.jpg
439982_030603.jpg (24.73 KiB) Преглеждано 8358 пъти
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от yco »

при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от Don4o_62 »

Колега аз направих за надуваемата и трябва само да ги монтирам,излезнаха ми - 10 лв. 2 колела, и шините 4 лв.смятай.... но утре ще ти ги снимам подробно да видиш
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Людмил Иванов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от Людмил Иванов »

Здравеи колега . Тези които си избрал са много тесни . Колелото трябва да е широко за да не затъва в пясък и тиня . По магазините има много видове и на различни цени . Тези бяха 18 лв.за 1 бр. Успех в начинанието.
Прикачени файлове
-1.jpg
-1.jpg (211.11 KiB) Преглеждано 8332 пъти
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от men79 »

Don4o_62 написа:Колега аз направих за надуваемата и трябва само да ги монтирам,излезнаха ми - 10 лв. 2 колела, и шините 4 лв.смятай.... но утре ще ти ги снимам подробно да видиш
Ще бъде много хубаво , да
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от Don4o_62 »

Почваме с детайлите
1 - П образен винкел шир. 3,5 см. дълж. 25 см.
2 - квадратен винкел 3 см. целта е да влиза в П - образния - дълж. 50 см.
3 - колела - ти ги имаш,ще ти вършат работа
4 - 4 бр. 8 мм. 3,5 дълж. с врезонкова глава и 2 бр. 8 мм 6 см., гайки и шайби за тях
Прилагам снимки
Photo-1038.jpg
Photo-1039.jpg
Photo-1041.jpg
Photo-1040.jpg
Тези колела са от количка и ги заварих направо на квадрата долу,в твоя случай ще използваш твоите и ще ги закрепиш посредством дупка през квадрата и с дълъг болт минава през него и колелото, примерна снимка
Photo-1044.jpg
Така,до тук неясно....при монтажа,пробиваш транеца по размера на п - то с болтовете и преди да ги закрепиш,мажеш дупките с ПОЛИОРИТАНОВ силикон,за дограмите,друг НЕ,мажеш отзад челата на п. то , монтираш и стягаш яко отвътре с по големи шайби и гайки,ако е намазано както трябва,никога няма да влезе вода в транеца,правил съм над 10 лодки , това упражнение без забележки
Нещо неясно......питай
Значи П - то си седи на транеца,само сваляш или качваш квадрата с колелото и го монтираш със страничния болт,има и друга фатка да се дигат и свалят колелата,но е повече играчка,това е най лесния и бърз метод
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от men79 »

Мерси за идеята и помощта. :!:



Изникна още един въпрос....като се поставят транцевите колела, къде се поставя после сонара.....има ли место на транеца?
rahhan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 15, 2010 11:02 pm

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от rahhan »

Аз също мисля да си правя, но нещо такова: https://mirlodok.in.ua/products/trantse ... na-avtomat , за да не пробивам транеца.
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от men79 »

Да, и аз гледах от колегата Дончо принципа какъв е ...иначе мислех да ползвам стяги за транеца
Прикачени файлове
22892-600x600.jpg
22892-600x600.jpg (17.78 KiB) Преглеждано 8127 пъти
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от Don4o_62 »

За сонара съм си направил стойка - Направи си сам :D - която ако се забрави при излизане и я удариш на дъното,се дига сама :D показвам с внимание към детайлите :wink:
Дърводелска стяга най малкия размер и чупеща степенка за колело,режа стягата от дългия край и оставям колкото да влиза в транеца, закрепвам я с тръба към рамото на степенката а долу на тръбата монтирам сондата,прилагам снимки
Photo-1066.jpg
Photo-1065.jpg
Нищо сложно,без заварки,само с попнитове
1 - ва снимка все едно е монтирана на транеца
2 - ва снимка е дигната при излизане
пп. тая система найстина помага,понеже често се забравя при излизане към брега да се дига сондата при което се удря в дъното и поврежда,а тая сама се дига,купешките ги нямат тия екстри и направо се троши при излизане :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от Don4o_62 »

Има още един начин да се придвижва лодката до водата и вади,без да се дупчи транеца
Една дъска колкото ширината на лодката от край до край, около 26-30 см. широка,в двата и края се монтират колелата,там вече е въпрос на избор кой как ще ги закрепи,след монтажа, колелата се пъхат под транцевата дъска и в крайщата на дъската,се връзват 2 въжета с 2 куки на края,2 - те куки се закачат за транеца отвън,а от средата на дъската върви отдолу друго въже чак до носа на лодката,което може да се върже или държи с ръка,по тоя начин лодката се придвижва и вади от водата много лесно - Пробвано е
Назад някъде, Направи си транцеви колела или Направи си сам,бях приложил снимки,та който иска може да ги намери и сложи тук,после може да се коментира....
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
rahhan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 15, 2010 11:02 pm

Re: Транцеви колела за лодка - направи си сам

Мнение от rahhan »

Ако е за количка, то ето много варианти: https://www.youtube.com/results?search_ ... 0%B2%D1%85 , има дори и от полипропеленови тръби и ми се струва, че ще е доста лека. Но количките са обемисти, като размер, а колелата са по- събрани , по-бързо се монтират и може да не се свалят от транеца.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”