Питане за Сонар

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Питане за Сонар

Мнение от Don4o_62 »

Здр. колеги.
След доста изчетено по раздела за Сонар, не можах да разбера, Сонара показва ли риба, неподвижно лежаща на дъното. Или я показва във вид на обект, който не прилича на риба. Има доста спорни мнения по въпроса.
Лятото бяхме на Кърджали да кльонкаме, с колега който имаше Сонар. След доста показани риби на различни
дълбочини(които излизаха на екрана като риби) колегата засяка нещо на дъното. Каза ми, че било много голяма риба. На екрана на дъното имаше нещо като легнало дърво(на мен това ми приличаше). Спряхме сонара
и почнахме да кльонкаме. След известно време го включихме, и обходихме района. Направи ми впечатление,
че обекта приличащ на дърво го нямаше. Тогава и аз повярвах, че е било някаква риба.
Въпроса ми е за неподвижните риби, има ли Сонар дето да ги показва като риби, а не като някакви неиндефицирани обекти. Говорим за масово продаваните Сонари по магазините, достъпни като цени.
Помагаите със съвет, марка и модел.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
фишфрена
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 10:28 pm
Местоположение: ИСПЕРИХ

Re: Питане за Сонар

Мнение от фишфрена »

Моят Garmin 160C показва риба на дъното , а дали се движи не е сигурно. Но на кльонк аз използвам друга
програма /настройка/ с която засичам сома, но не като риба ,а като графика. С тази програма си следиш куките
и го виждаш как се разхожда между тях.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Питане за Сонар

Мнение от Don4o_62 »

Благодаря, колега за отговора. В общи линий ми се изясниха някои работи. Но като цяло, сонара май е ала-бала. Сигурен съм, че и други го мислят, но малко ще го признаят.
Ще си карам май по старому, с търсене визуално на релеф от брега. Кльонкажийте знаят за какво става въпрос
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Питане за Сонар

Мнение от Troli Rapala »

Дончо,в грешка си! :wink: Поне да беше казал с какъв сонар си действал,та да прецениме става ли? :oops: :drinkers:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Питане за Сонар

Мнение от Ivak »

На мен ми е тегаво без сонар.
Най-малкото дълбочината на която да пускам стръвта няма как да я нацеля :roll:
tinkovetc
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:58 pm

Re: Питане за Сонар

Мнение от tinkovetc »

Здравейте купих си сонар haminburd helix5 di gps и немога да разбера може ли да показва термоклина или не, в инструкцията пише че показва но аз не го виждам може би е въпрос на настройки
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”