Помощ при избор на сонар

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Публикувай отговор
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

колега - да се опитам да ти помогна - ако аз требва да си избирам нов сонар в рамните да един бюджет как бих ги подредил по важност данните
1. мошност - повече по добре
2.расделителна способност на екрана - повече пиксели - по добре
3.1-2-3 и тн.лачи -2 са напално достатчни
ако имам време бих погледнал данните и тези 2 сонара и да кажа кои от 2-та бих си исбрал но и ти сам може да си прецениш, 2 луча е добре но ако т.1 и т.2 са му по ниски ще си всема еднолучев.
Да топалниа по горниа си пост това че е васможно 1 риба да се покаже като редица от неколко рибки символи на екрана - това се однася са по нисак клас сонари с коиато останах с впечатление че полсват повечето колеги да не ги заблуди това че примерно покасва толкова риба а не се хваща. при сонарите от по висок клас това не може да се получи - процесора и програмата в тях "запомня"при поаивата на кои сигнал го е дал като символ рибка и не пуска нова рибка до излисането на рибата от конуса на сонара. т.е. с много голиама точност може да се приеме при високиа клас сонари че докато рибката е на екрна тя е под лодката или савсем бизо до неиа / otnasia se pri trolling a ne pri dvijenie s goliama skorost/. и са да не ставам много досаден- несависимо от цената и класа на сонара -те са добри машинки и ако се ползват правилно вършат чудесна работа - както казваха =расликата м/мерцедеса и москвича = все ще ни закара от т.А до т.Б -разликата е в удобството
Последно промяна от xoxo на Пет Май 29, 2009 10:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

Troli Rapala написа:Годзи,мерси че ме наплю! :cry:
:shock: Кога това? :roll:

Просто се опитах да дръпна провокативна струна в теб... :wink: :D :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lubo9 »

Мерси за съветите. Ще поръчам Humminbird Fishfinder 525.
Мисълта убива действието!
ribara71
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:46 pm
Местоположение: Раднево

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от ribara71 »

http://gal.neogen.ro/galleries/neobizz/ ... 2231_l.jpg

тука ми попадна това , внос от Канада ,двулъчев ползван е ,имал доста функций ,но като модел не ми говори нищо , явно е нещо по старо, некой ще даде ли мнение за него ,само тая снимка имам
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

lcr 3000 ili lcr 4000 e modela?
ribara71
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:46 pm
Местоположение: Раднево

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от ribara71 »

LCR 3004
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

един от първите компакнти модели.не го взимаи освен ако е без пари или съвсем ефтино.ако пяк няма трасндюсер/сонда/към него не ти трябва изобшо - те са специални и нема да намериш от никаде.иначе естествено ще ти върши някава работа. вярно има почти всички функции на новите сонари - но в много "суров вид" -все пак бяха хит преди години но тази индустрия много бързо се разви - ако помниш грамофоните с винилови плочи .PC pravez,kalkulatori ELKA -може и да ти навее некои спомени от онова време
ribara71
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:46 pm
Местоположение: Раднево

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от ribara71 »

Мерси колега за отговора!
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

за колегата Дан40_62. сонара не е инстумент да ни покаже рибата с точност до см. дори 1-2-3м не толкова толкова важно-все пак е риболов и си има неизвестност. няма и да хване рибата - и пред устата да и дадеж стръвта може и да не иска.сонара е по скоро да те ориентира има ли риба,къде е в далбочина,какво е дъното.има различни начини на риболов при което се исползват различни функции на сонара и различни показатели са важни, по добре да се опитам да кажа аз как ползвам сонара - може да е от полза на колегите. сега го дадоха че времето се оправя и ще ходя няколко дни за риба та ще го разделя на части така както аз ловя риба. основно по 3 начина :част1:50% -търся дънни риби.част 2: 25% -тролинг, част 3: 25% риболов с бърли
част1
обикалям из местата където търся рибите. сонара е на символ и силен звуков сигнал. чарт спэд на - мах.като ми засече дънни риби - спирам на драве/без двигател/,или подвижна котва/маи му казват парашут в форума/ а и понякога на котва. сонара го превключвам на дъги с А-скопе/при некои сонари има друго име но е едно и сащо - малкото екранче от дясно което показва данните от сонара в реално време/ и слагам чарт спэд на 50%. при това положение е важно сонара да има добър зоом и висока разделителна способност за да показва ясно какво става по дъното и да ми отдели добре рибите/ако нещо по даното не се вижда добре му увеличавам греи лане функцията на 50-60%/нормално ползвам тесния лъч - дава по добра разделителна способност по дъноto.ами това е - доста е просто. като се върна от риба може и да продължа с останалите части
скапа се времето и от там риболова та:
част 2 тролинг
при този риболов използването на сонара е наи лесно. единственото което съм направил че сам сложил един специален трандусер /сонда/на Lowrence специално за този риболов - панорамен - с един широк и един тесен лъч. панорамния е с 120* ъгъл на конуса. та слага се на дъги с а-скопе и чарт спед на 50% и .. е и те това е.
част 3. с бърли
тука наи коплексно се исползва сонара.по сложно е но при късмет дава трофи егземпляри. това е риболов с жива страв - дребна риба, калмар. бърлито има 2 съставки едната е силна миризма която се разнася то течението на 1-2 км са да привлече рибата а другата е да задържи дребната риба около лодката. и така на символ се обикаля да се открие пасаж от дребна риба - добре е ако е пипер/зарган/ или пилчард/според мен е сафрид / -обикновено се намира пасажа на 5-8-10м дълбоко. пуска се котва и бърлито. сонара може да е на тесен или на широк лъч. слагам чард спэд на 25% и превключвам на флашера.тук наи ясно се вижда пасажа с дребна риба около бърлито и появата на едрата риба.
ами маи с това исчерпах това което се сещам. естествено има много и раслични тънкости ама те са подробности - ако някой иска нещо повече - да пита - сега имам време
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от Troli Rapala »

Хохо,добре си! :D За момент те мислех за пубер,но сега се чудя ти на кой свят си? :D Кажи от къде ловиш,има смисъл? :drinkers: Това А-скоуп го нема при мене,нещо не е у ред? :shock: Покажи некоя риба,да се израдваме! :drinkers:
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

де да бях пубер :shock: - а да знаш как ми се иска да съм :oops: :oops: :oops: .одговора на лични
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

xoxo написа:де да бях пубер :shock: - а да знаш как ми се иска да съм :oops: :oops: :oops: .одговора на лични
Усещам, че помежду ви с Троли ще пламне обич! :wink: :lol: :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lubo9 »

Колеги,има ли някой ръководство за Humminbird Fishfinder 565 на български или руски, че с английския не съм много добре.
Мисълта убива действието!
nikgeo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:15 pm
Местоположение: Добрич - 43˚34'25" N, 27˚49'43" E

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от nikgeo »

Напиши в Google -то - Руководство пользователя HUMMINBIRD Fishfinder 565 и ще намериш ръководство на руски. Има го и в .PDF и в .DOC формат.
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lubo9 »

Или аз съм тъп или от сайта лъжат. Пише че е на руски а като го дръпна излиза на английски.
Мисълта убива действието!
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”