Помощ при избор на сонар

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Публикувай отговор
nikgeo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:15 pm
Местоположение: Добрич - 43˚34'25" N, 27˚49'43" E

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от nikgeo »

Колега, дай на ЛС e_mail, Изтеглих едно ръководство и ще ти го изпратя, но ще стане след понеделник, защото следващите дни няма да имам възможност да съм до компютъра.
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Аватар
POPOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 9:52 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от POPOV »

Мога да препоръчам Humminbird PiranhaMax 230 Portable, много съм доволен от този модел който може да се ползва както от лодка с двулъчева сонда така и от бряг с еднолъчева безжична. Ако някой колега прояви интерес мога да му препоръчам един Ибей-търговец от който заедно с монтажа на сваляща се външна антена въпросния сонар ще му излезе 270$ (а без нея 235$) като и в двата случая става въпрос за цена+доставка (при тоз курс на долара се връзва до 400 лева с монтираната антена). От въпросния търговец вече 3-ти път купувам и мога да кажа че е супер печен и се съгласява на каквото го помоли човек. Иначе той предлага и други модели сонари.
lacho44
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 10:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lacho44 »

POPOV написа:Мога да препоръчам Humminbird PiranhaMax 230 Portable, много съм доволен от този модел който може да се ползва както от лодка с двулъчева сонда така и от бряг с еднолъчева безжична. Ако някой колега прояви интерес мога да му препоръчам един Ибей-търговец от който заедно с монтажа на сваляща се външна антена въпросния сонар ще му излезе 270$ (а без нея 235$) като и в двата случая става въпрос за цена+доставка (при тоз курс на долара се връзва до 400 лева с монтираната антена). От въпросния търговец вече 3-ти път купувам и мога да кажа че е супер печен и се съгласява на каквото го помоли човек. Иначе той предлага и други модели сонари.
На мен също ми допада тази, но не е ли много ниска резолюцията 160V x 132H? Всъщност незнам кое е вярно, тъй като на сайта им пише 240V x 160H.
Мисля да я пазаря от тук http://www.sportsmansguide.com/net/cb/h ... x?a=344688, антената да я поръчвам ли?
На по високите модели неможе ли да се използва безжична сонда?
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от Dimy »

И аз да питам имам PIRANHAMAX 220 двулъчев , имам някакво не пълно ръководство на български, но немога да разбера защо едни от рибките ги дава само контур, а другите запълнени и до какъв размер рибка засича ???
и още нещо рибките с контур ги показва най често ,че лежат на дъното.


Изображение
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

плътните са от 200мхз лъч /тесния/ а тези с контура са от широкия лъч а иначе 2.5 инч размер на рибата - абе по малки от 10 см не ги засича вярно
Аватар
POPOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 9:52 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от POPOV »

lacho44 написа:
POPOV написа:Мога да препоръчам Humminbird PiranhaMax 230 Portable, много съм доволен от този модел който може да се ползва както от лодка с двулъчева сонда така и от бряг с еднолъчева безжична. Ако някой колега прояви интерес мога да му препоръчам един Ибей-търговец от който заедно с монтажа на сваляща се външна антена въпросния сонар ще му излезе 270$ (а без нея 235$) като и в двата случая става въпрос за цена+доставка (при тоз курс на долара се връзва до 400 лева с монтираната антена). От въпросния търговец вече 3-ти път купувам и мога да кажа че е супер печен и се съгласява на каквото го помоли човек. Иначе той предлага и други модели сонари.
На мен също ми допада тази, но не е ли много ниска резолюцията 160V x 132H? Всъщност незнам кое е вярно, тъй като на сайта им пише 240V x 160H.
Мисля да я пазаря от тук http://www.sportsmansguide.com/net/cb/h ... x?a=344688, антената да я поръчвам ли?
На по високите модели неможе ли да се използва безжична сонда?
Колега най-добре си го поръчай със директно монтирана външна антена от продавача и ще имаш супер сонар, не се притеснявай резолюцията си е повече от добра. Разбира се за по-добра и цената скача вече немалко. За мен този сонар е идеалния вариант за риболов както от лодка (двулъчев режим) така и от бряг с безжичната сонда (еднолъчев режим) но без монтирана външна антена не работи добре на дистанция с безжичната.
lacho44
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 10:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lacho44 »

Сигурно говориш за тази антена http://store.humminbird.com/humminbird- ... 161-1.html . Не върви ли комплект със сонара. На сайта не го предлагат като аксесоар http://store.humminbird.com/humminbird- ... 880-1.html и затова си мисля или се надявам да е в комплекта, но може и да бъркам.
От тук http://www.sportsmansguide.com/net/cb/h ... x?a=344688 мисля да го поръчвам. Идея си нямам дали е включена в цената.
Аватар
POPOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 9:52 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от POPOV »

Не, това което си показал е двулъчевата сонда за лодка (сивото като сат. чиния е всъщност вендуз за закрепване към лодката, тя си е в комплекта). Иначе външната антена за която говоря е телескопична като на радио. За да я монтират се пробива корпуса (с дисплея) и се слага преходник с резба за която се завива телескопичната антена при ползване, преходника е свързан с проводник към вътрешната антена (като пружинка). Има тема в този подфорум някъде по-надолу където е обяснено подробно и демонстрирано.
lacho44
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 10:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lacho44 »

Бях останал с впечатлени, че трябва да я купувам отделно.
Това открих http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... %B0#p98358
Аватар
POPOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 9:52 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от POPOV »

Да, тази е темата която нагледно описва монтажа на външната антена и резултата от това. Иначе Humminbird PrianhaMax 230 Portable си върви в комплект с 2-типа сонди: 2-лъчева за лодка и 1-лъчева безжична (RSS) smartcast-сонда (зеления или оражев поплавък) която се замята с въдицата най-често от бряг и чрез бавно навиване сканира намиращото се под нея до 35-метра дълбочина, сондата тежи 28 грама и лети добре на дистанция. Хубвавото на този модел сонар е това че предствавлява 2 в 1: 2-лъчев сонар за лодка и безжичен за от бряг с възможност за ибор кой от двата да бъде във всеки един момент. Сонара иначе се захранва от 8 батерии АА-размер, а не от акумулатор както други, безжичната сонда е с литева часовникова батерия до 500 часа живот. Американския вариант работи и в метри/градуси С, само не се шашкайте на безжичен режим като звънне GSM наблизо, че на дисплея става мазало и най добре да се рестартира (сондата работи на 916 мегахерца и е близо до GSM-ите - 900 мегахерца).
lacho44
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 10:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от lacho44 »

Благодаря, беше по-вече от изчерпателен!
Поръчал съм го, чакам доставка, за сега е на 216$, дано успеят и по-тънко да го намерят.
п.п. Само не мога да разбера защо навсякъде го дават с различна резолюция на дисплея. Дори на сайта им има и двата размера, да не са го усъвършенствали нещо, все пак не е нов модел.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

Troli Rapala написа:Ще изчакам една седмица,някой да обясни и ще получи това по Еконт! :idea:

Изображение

Ако не,ще си я задържа и ще споделя обезателно! :wink: Това ще помогне на много хора да се ориентират в джунглата от сонари,правилно и с лекота! :D Една седмица! :drinkers:

Trooooli, минаха 4 месеца, а'ре кажи си, де. :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
sasho5704
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 10:18 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от sasho5704 »

Колеги,нещо за GARMIN-160 C
Аватар
Carptdv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: Сопот

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от Carptdv »

Да попитам един въпрос,има ли предимство еднолъчовия сонар с резолюция на дисплея 480на 480,понеже ще го ползвам на плитки места по нашите язовири до 20м дълбочина,или да купувам двулъчев с помалка резолюция .
MOSKOW83
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 10:18 pm

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от MOSKOW83 »

Привеад и от мен,след покупка на лодка сега се налага и сонар след четене във форума разбрах долу горе какви х-ки да гледам и се спрях на Сонар Lowrance Mark 5x Pro
лимита ми е до 400лв ако може кажете нещо за марката а и приемам препоръки.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”