Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от Шморхи »

Колеги, един приятел ще ходи до САЩ и мисля да му поръчам сонар.
Лодката ми е надуваема, което значи, че нямам акумулатор, алтенатор и такива неща.
Чудя се дали е портабъл или "истински".
Иска ми се, понеже така и така ще се дават едни пари, да си взема по-хубава машинка и да приключа с въпроса.
Та питам, преносимите работят с 8 батерии и искам да знам, колко време издържат тези батерийки?
Ако ще е 2-3 часа, мисля да се ориентирам към "стационарен". Оттам вече гледам Хъминбърд от 5-а или 7-а серия. Харесвам комбо моделите с вградени GPS. Гледам, че имат няква унимап с карта на САЩ и дрън-дрън, което на мен не ми върши никаква работа. Мисълта ми е, дали на комбо моделите може да се слага софтуер от Гармин като Блучарт и подобните.
Ще се радвам на полезни съвети. Приемам предложения и за други марки, но Хъминбърд ми харесват най-много.
Поздрави и весело посрещане! :)
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от Venkicha »

Има акумулаторни батерии които тежат 2-3 килограма (използват ги в алармените системи СОТ и са сравнително евтини мисля - около15-20 лв.)и могат да се приспособят за захранване на сонара и с тях ще можеш да караш доста повече време. Така че си вземи сериозна машинка . Друг е въпроса дали ще успееш да се сместиш в тези 650 долара. Особено комбо устройствата са си сериозна цифра дори и в САЩ . Но пък си струва . Това си е сериозна инвестиция и голяма краста :) особено ако гониш морска риба сафрид чернокоп паламуд ... Успех и весело посрещане на новата година ! И да пишеш за новата придобивка да не забравиш :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от simbat »

То за акомулатора ясно-нама проблем:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 527#313667

Аз си взех /lowrance 527 cdf i gps ( http://fishwithjd.com/2008/03/09/lowran ... sh-finder/) ,w momenta e okolo $500 и е монтиран на подобна кутия,където е акумулатора,кабелите,бушоните...Екрана съм го монтиран на допълнителна стойка позволяваща въртене на ляво/дясно,нагоре.надолу за да ми е удобно да го въртя към мен както си искам.
Хъмминбърд за Щатския пазар нямат метрична система вкарана в менюто,но пък сайд имиджа е супер.Ако не те притесняват мерни единици във футове,фаренхайт...всимай такъв.Lowrance имат и метричи мерн и единици.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от Шморхи »

Не ме притесняват футовете и фаренхайт, това не е проблем. :)
Лоран...хубаво, но знам, че имат проблеми с картите за БГ...и като цяло поддръжката е основана на легално купуване на софтуер, което...
Някой запознат да каже, комбо устройствата имат ли вграден GPS или просто имат функция да поддържат външен приемник и се ползват като....монитор на външно устройство. Ако е така, просто няма смисъл да се хвърлям на скъпи модели, след като така и така ще трябва да се купува допълнително GPS.
Все още незнам Хъминбърд дали могат да ползват чужд софтуер или работят само с техен....
Най-лесно и бързо ще е да си купя един 565 или 570(ползвал съм такъв и съм доволен), но ме блазни по-високата разделителна способност на по-скъпите серий, както и пустият GPS.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
stanistud
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:18 pm
Местоположение: Шумен

Re: Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от stanistud »

И Хюмънбърд работят със собствени карти и доколкото знам са доста солени ,отделно от това не знам дали са отразени коректно вътрешните водоеми а и не виждам смисъл от карта за вътрешен водоем.Виж морето е друга бира.
Да използвам темата да питам сонар с GPS, закупен от Щатите и предназначен за американският пазар ще работи ли коректно в България(за GPSса става въпрос).
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от Venkicha »

Няма значение къде ще се ползва според мен. Моще да има проблем с софтуера който се инсталира (карти които ще се ползват). GPS е просто един обикновен приемник .
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
miro_bs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 9:31 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Малко спешна помощ за сонар до 650 долара

Мнение от miro_bs »

Има една изненада която Lowrance подготвиха тази година за серията HDS. Ако си купиш сонар от USA и го влючиш за пръви път европа софтуeра го кара да стане черно бял.

Иначе в по-новите модели комбо значи GPS/Chartploter/Sonar и повечето вече са с вградени антени. Така че вързваш и тръгва.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”