Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Аватар
bohem_69
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:50 pm
Местоположение: СОФИЯ

Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от bohem_69 »

Лодката ми е еднопластова, алуминии,сегашният двигател е 10кс, двутактов 28кгдвижи се добре но, задницата доста потъва,искам да сложа 10кс четритактов който е 20кг по тежък та въпроса ми е,ако запълня 50 см от задницата с стериопор, пяна,плътно запълване, което се явява на около една четвърт кубик, но е вътрешно? би обрало тази тежест от допълнитените 20кг ?
Ангел
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 8:52 pm

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от Ангел »

Констатацията ти е вярна въпреки че завършва с въпросителен знак. Имало едно време един човек Архимед, та някъде 200 - 300 години преди новата ера е решил твоята задача. Безсмислено е да пълниш лодката с каквито и да е глупости нищо няма да постигнеш.
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от xt33m33 »

Ах тая физика,много сложна бе :mrgreen: и да пълниш и да не пълниш ефекта който може да постигнеш е да не потънеш ако лодката се напълни с вода ама друго не... става въпрос за водоизместимост ,а не да пълниш лодката с каквото и да е.... както каза колегата Архимед се е сетил доста отдавна.... ефект да пълниш ще има ако пълниш с нещо по леко от въздуха - пробвай да закачиш една връзка балони с хелий от някой панаир може да помогне :mrgreen: та да махна базиците просто извади 1 калкулатор и го сметни всичко е лесно защото плътността на водата е 1 .... и си мисля че ако не товариш лодката много ще ти излезе сметката ,че с големия двигател най-много да думнеш 20 кила на носа за баланс и няма да потъва задницата... ама не ти знам лодката сметни и ще видиш... нали ти трябва само 1 обем....
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от pachosz »

Проблема не е толкова в лодките ни, а в килограмите ни :oops: И при мен го има същия, аз си го решавам като сядам на средната седалка като съм сам, или с още един човек като има, той на носа седнал.
Марко преди време прави някакви опити с неговия прасчо. Слагаха некви стъклопластови балони от външната страна, от двете страни отзад. Не знам имало ли е ефект обаче.
Последно промяна от pachosz на Сря Ное 24, 2010 7:54 am, променено общо 1 път.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от КАЯ »

Руснаците решават подобен проблем при алуминиевите лодки като поставят долълнителни издатини от затворени кутии от алуминий от зад от двете страни на транеца и се получава нещо като стърчащите балони при гумените лодки. Дано да разбереш без чертеж. Ако пък не можеш да разбереш нескопосаното ми обяснение утре ще потърся някакви снимки за онагледяване.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от xoxo »

Ангел написа:Констатацията ти е вярна въпреки че завършва с въпросителен знак. Имало едно време един човек Архимед, та някъде 200 - 300 години преди новата ера е решил твоята задача. Безсмислено е да пълниш лодката с каквито и да е глупости нищо няма да постигнеш.
ха -ха - точно така - абсолютно е прав колегата - архимед като се къпал в ваната го открил това. ако е вътре в лодката - требва да с нещо по леко от въздуха, а за отвън - требва нещо което с по голям обем да измести по малко вода??? а сега де? :shock:
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от xoxo »

а това го пускам оделно че мода сигурно ще го изтрее като спам. ако не сте бякали от час физика да пушите, учителя ви е показал опита които на пръв поглед опровергава теорията на архимед и да ви е обеснил защо е така - пълна до горе до ръба чаша с вода почва да се пълни с топлиики/ карафици/. по не кое време водата би требвало да прелее но не прелива колкото и топлиики да пуска вътре
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от Иво Ломски »

bohem_69 написа:Лодката ми е еднопластова, алуминии,сегашният двигател е 10кс, двутактов 28кгдвижи се добре но, задницата доста потъва,искам да сложа 10кс четритактов който е 20кг по тежък та въпроса ми е,ако запълня 50 см от задницата с стериопор, пяна,плътно запълване, което се явява на около една четвърт кубик, но е вътрешно? би обрало тази тежест от допълнитените 20кг ?
Колега, не ми става много ясно каква е лодката, но предполагам че е сравнително малка и най-вероятно не е много широка :(. Ако е така, то проблем в този случай може да е товароносимостта на лодката! Ако пък съм в грешка, най-добре е да сложиш някакъв вид противотежест към носа на лодката :idea:
Тутраканките имат подобен проблем. Дълги са 6,5 м., но когато им сложиш двигател над 40 кг. задницата им потъва.

ПП: Пусни тук снимка на лодката :!: По този начин ще получиш съвет, който ще ти помогне да решиш проблема. В противен случай ще четеш само за Архимед :D
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Аватар
bohem_69
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:50 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от bohem_69 »

Лодката е романтика,но като размисля дори да запълня половината задница със стериопор май няма да има ефект трябва да се положи нещо отдоло отзад под дъното
emsi_1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 8:58 am

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от emsi_1 »

вземи 2 пвц фи-160 или по големо, запуши ги от двата края и ги сложи от ляво и от дясно на лодката по дължина :drinkers:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от chirusa_bg »

КАЯ написа:Руснаците решават подобен проблем при алуминиевите лодки като поставят долълнителни издатини от затворени кутии от алуминий от зад от двете страни на транеца и се получава нещо като стърчащите балони при гумените лодки. Дано да разбереш без чертеж. Ако пък не можеш да разбереш нескопосаното ми обяснение утре ще потърся някакви снимки за онагледяване.
Това е решението.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
чпс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 5:03 pm
Местоположение: сред село

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от чпс »

VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от VGS »

чпс написа:Виж тук http://www.youtube.com/watch?v=6v8gbT9XskY
С това няма да стане, пне докато лодката е в покой или при бавен ход.
Тези трим плоскости се позтавят за по бързо излизане на глисаж и за по добр глисаж. Демек ако направи достатъчна скорост с лодката ще го държът, но като забави или спре пак ще е като изстреляно кебапче.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от krokibg »

Имам Ял 4 с които хвърлям храна на рибите,когато храня.Преди да я напълня отпред и отзад,лодката потъваше след натоварване почти до бордовете.Сега,когато е пълна със стиропор,нещата са различни,лодката не потъва толкова.Това го твърдя от собствен опит,обаче ефект от пълненето при теб,за 20кг повече тежест,не знам дали ще има.Съветвам те да пробваш,като натъпкаш парчета вътре и сам да прецениш до колко помага.Нищо не ти коства да го направиш,за 20 минути ще разбереш дали върши работа.При мен,помогна и сега съм спокоен при товаренето на лодката но говоря за товар от 500-600 кг.Всичко което е леко и не потъва,тегли на горе при потапяне - факт,дали ще правиш надграждане от долу или вътре ще пълниш нишите,нещата не са много различни.Ако някои иска да спори,нека дойде :idea: Специално заради него, ще изкъртя двата отвора и ще извадя пълнежа,качваме се вътре и бележим колко потъва с празни джобове.После пак ще я напълня и ще се убеди че лодката ще потъне поне с четири пръста по-малко - факт,проверен от мен - ЛИЧНО :lol: :lol: :lol:

За хората с елките,до взимат една кофа от тези за сиренето или от маслини - празна.Да сложат капака и да вързват тежести,докато кофата потъне до нивото на водата.После да я напълнят със стиропор и пак да повторят процедурата.Простичко е,не съм го пробвал но това е начина да видим колко сме прави :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Помощ тъп сам не мога да го измисля?

Мнение от sampo »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:...Сега,когато е пълна със стиропор,нещата са различни,лодката не потъва толкова...
:shock: :shock: :shock: Стиропора е по тежък от въздуха ...
На платено не одим !
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”