ЗАЩО Piranha max 20 НЕ ИНДИКИРА ПОПЧЕТА?

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

larss
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 1:04 pm

ЗАЩО Piranha max 20 НЕ ИНДИКИРА ПОПЧЕТА?

Мнение от larss »

Може ли някой да обясни защо сонара, който имам (Piranha max 20) не индикира попчета в морето и може ли да индикира калкани? Моля ако някой има опит с този модел да пише. Благодаря предварително.
Аватар
steiner
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:48 am

Мнение от steiner »

Сблъсках се със същия проблем , имам същия сонар от 2 месеца , но
установих , че риби със размери на таранки не се регистрират. В упътването са дадени 3 размера риби - малък,среден и голям , но никъде не пише за техните еквиваленти като дължина и тегло. Според мен малките риби са с тегло над 1 кг , средните 3-5 кг , а големите над 10 кг. Ако някой има по-голям опит и наблюдения , нека
сподели във форума , ще бъда много благодарен.
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Мнение от afgany »

половин килограм риби се отчитат в най-малкия размер, по-малки от това не ги отчитат въобще тоя клас сонари. Калкани и попчета, които лежат на дъното едва ли ще ги отчете, просто не са толкова добри в това отношение тия сонари, ако рибата е над дъното е по-вероятно да я отчете.
kamenen
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 2:06 pm

Мнение от kamenen »

имам пираня макс 20 и вижда сафрид
kamenen
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 2:06 pm

Мнение от kamenen »

да вероятно са групирани имам и случаи когато се вижда каята по дъното но е когато наистина е много. относно релефа на дъното трябва да се ориентирате по настроиките,има 4 варианта на изобразяване.общо взето за 4-5 излета се влиза в час но относно посоката на движение на рибата аз лично още не се ориентирам, имам го от 1 година.посоката има значение при пасажи от сафрид наистина е голям кеф защото тогава риболова наподобява малко на лов.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”