Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от dakataegotin »

Здравейте колеги,
Наскоро си спуках руската гумена лодка и сега съм решил леко да вдигна левела.
С бащата искаме да вземем нещо читаво с алуминиево дъно (без рибове) към 3.60м за нас двамата. Лодката ще я използваме само за тролинг.
Мисля да отделя до 1900лв. за лодката. Смятам да вкарам и едно двигателче 4т. на 2.5кс. до към 1600лв.
Моля ви за съвет относно читавите марки за тези пари.
Чух, че има вностители които правят 10% отстъпка ако си купя лодка и двигател от тях.
Благодаря ви предварително за всеки коментар. :D
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от didooo »

Колега аз имах Ямаха 3,60 на около 8-9-10 години и проледта я продадох - ОЩЕ МЕЕ ЯД , ползвах я с 20 коня в морето и каквито тестове мина доста лодки от НОВИТЕ щяха да си подадът оставката .... с алуминиево дъно беше и да ти кажа честно ще изкара поне още 15 години безпроблем понеже е от оригинален 5 пластов плат ОТ КАКЪВТО ДНЕШНИТЕ ДОРИ МАРКОВИ ЛОДКИ НЕСА !!!
От тук нататък ти избирай какво ще си вземеш за тези пари употребявана (1000-1200лв) , но надеждна или нова ама АБСОЛЮТНО китайска НЕЗАВИСИМО ОТ МАРКАТА . Съвета ми е спести едни 500-600 лева и си вземи употребявана маркова лодка в отлично състояние и тея пари като ги прибавиш за мотор ще си вземеш 10 коня 4т НА 2-3 ГОДИНКИ ОТ НЯКОЙ НА КОЙТО МУ ТРЯБВА ПО-МОЩЕН и тнт.
Казваш само за тролинг ама с 2.5 или дори с 5 коня тролинга ти е само там около колесара а с 10 и с 2-ма на борда ако ти звънне някой и ти каже на другия край на язовира я скъсват за 10-15 минути си там . Аз имах 5 коня после 10 а сега съм с 20 , а след време планувам по-голяма лодка с 40 коня сам се сети защо -
Твоя си работа ама 2.5 неси взимай !!! ДРАЪНЧИ КАТО ЯРОМЕЛКА КАКВАТО И МАРКА ДА Е ПОНЕ 4 КОНЯ СЕ ВЗИМА . Ама реши си проблема с 10 коня щото до 1-2 години ще искаш такъв поне и знай , че 10 коня 4т за 10 часа тролинг дава разход 4-5 литра = нищо
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от bokser »

За двигателя съм съгласен с колегата. 2.5 коня не ти трябват!!! Аз разсъждавайки като теб, преди години си взех такъв и (нов китаец, работеше без забележки) и още на първия риболов разбрах как съм се прецакал - 45 минути неможем да се приберем от резервата до Щъркела! Заеби я рибата на другия край на язовира... идващата буря е по-страшна. Три месеца след като купих китаеца 2.5 го "зазимих" в гаража и си взех 9.9 коня (малко след това ме хвана яд, че не взех 15, но ме спря това, че обикновенно съм сам и ми се видя тежичко, но трябваше да го взема!). Вземи си по- голям двигател! :D
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от didooo »

:))))) Колега хубаво , че неси си взел 15 коня , че после като разбереш , че 15 и 20 са еднакви килограми пак ядове :))))) хахаха
Ама и за лодките нее т...к ......... на 10 нови 3 дефекри все имат
Взимай една оригинална употребявана и си спести ядосете иначе на пярвата трънка и ще лепиш
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от didooo »

Ще ти ко кажа така 30 годишен мерцедес негние а 10 годишен опел(примерно) ВЕЧЕ Е ИЗГНИЛ
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от bokser »

didooo написа::))))) Колега хубаво , че неси си взел 15 коня , че после като разбереш , че 15 и 20 са еднакви килограми пак ядове :))))) хахаха
Ама и за лодките нее т...к ......... на 10 нови 3 дефекри все имат
Взимай една оригинална употребявана и си спести ядосете иначе на пярвата трънка и ще лепиш
Там вече ме спираше цената(килограмите ги знаех и на 15, и на 20), 15 ми беше по джоба тогава! :D :D :D
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от Тедо »

Това с марковата употребявана надуваема лодка е... Каквато и надуваема да вземеш на 10 години, тя вече си е изпяла песента... Хубавото на употребяваните е, че взимаш на половин цена и ако решиш да продаваш, не си на загуба...
Мотор 2.5 върши работа, но по-добре задели още някой лев за 6кс... То е ясно, че 20кс е най-добре, но тогава пък ще поискаш и РИБ/твърда лодка... :) В един момент жената ще се ядоса :(

Относно отстъпката за комплект, да има такива оферти за 10%, но само от цената на лодката... Като теглиш чертата, по-изгодно е 5% отстъпка, но от цялата сума (моторите са по-скъпата част)...
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от didooo »

Влез в нета колега и виж , че е пълно с лодки на по 2-3 години , а тея за които говоря аз почти ги няма(ама не защото са се предали просто който се здобие с такава и нея продава) или ако се появи някоя обява веднага я взимат а почти новите стоят много преди да се продадът - А ЦЕНАТА Е СЪЩАТА ???А ЗАЩО ЛИ???
Твоя си работа аз просто изразих мнение не на търговец а на човек с наблюдения
на новите шевовите им са т...к , .......... а и незнам марковите как за 10 години си изпяват песента след като морето е пълно с 15-20 годишни зодиаци , ямахи и тнт и никой неиска да ги сменя
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от dakataegotin »

Колеги, благодаря ви за разумните коментари.
След кратък анализ ситуацията е следната-
4,5 годишна лодка Зодиак, Ямаха, Хонда, Сузумар или Куиксилвър до 1300 лв и 3-4 годишен 4т. 8кс. Ямаха, Хонда, Меркури или Сузуки до 2400 лв.
Видях, че има няколко обяви в Cars.bg.
Като се прибера в България ще ъбдейтвам.
Бъдете живи и здрави и все така отзивчиви.
Cheers.
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от didooo »

Само ако разрешиш да те коригирам - мотора да е 10 коня разликата в цената е никаква за втора ръка .......... обаче разликата във вървенето е сериозна . 8 коня може малък да ви идва на двама
Просто с 8 коня при насрещен вятър трудно ще я вдигаш на глисаж .
Помисли и за това , просто доста хора съм виждал да се ядосват , че са взели 8 а не 10 ..... нещо като 15 и 20 тежат еднакво разликата си е разлика
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от capetano »

dakataegotin написа: 8кс.
9.9 е същото, с разлика единствено във вървежа, може би и малко в цената, така че взимай 9.9, и аз съм на това мнение.
Тези два коня отгоре ти дават поне едни 30-50 кг товар повече.
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от kanev000 »

здравейте имам няколко въпроса купих си лодка зендер 360 та искам да попитам понеже нямам идея. Мотора за тази лодка със къс или дълъг трябва да е.и друг въпрос със двигател 10 коня и двама мъже по 100 кг ще излиза ли на глисаш или ще и трябва 15 коня
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от capetano »

Къс ботуш.
С 10 кс си на кантар - има ли вълна/вятър - може и да не стане глисажа..
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от kanev000 »

http://lodki.cars.bg/l7409" onclick="window.open(this.href);return false;
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Избор на надуваема лодка 3.60м и мотор 2.5 кс.

Мнение от kanev000 »

http://lodki.cars.bg/l8190" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”