Мнение за двигател Mеrcury?

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от ringo »

Здравейте колеги и наслука през новият сезон. Решил съм от всички други видове риболови и аз да скоча най-после в ''дълбоката'' вода и да навляза в зоната на здрача. Та:
Като всички тръгнали по този път започвам от нищото с една гумена Pormarin-ка , на която искам да сложа нещо четиритактово. Спрял съм се на Mеrcury, но 2,5 кончета или 3,5. Знам , че повечето коне са по-добре, но има разлика относно шум, вибрация и други дразнители и колко осезаеми са те между двата параметъра освен разликата от 200 лв. Ще го използвам предимно за тролинг с още един човек. Много моля да не започнете да си ги мерите на мой гръб както често се случва с аджамии , а да дадете адекватна информация по убеждение. Предварително Благодаря и наслука.
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от prokop4o »

колега забелязал съм ,че най-тихи и равномерни са четиритактовите двуцилиндрови двигатели.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Мнение от ringo »

Опитвам се да се съобразя с нещастният си бюджет от 1800лв. Благодаря за отговора, колега.
roker60
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 9:49 am

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от roker60 »

Вземи 6к.с. защото ще се набуташ двойно, т.е. ще разбереш ,че 3.5 няма мощност и ще трябва да купиш 6 коня. Минал съм по този път с финансови загуби и съм разбрал че скъпото излиза най -ефтино.
emdi
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 5:11 pm

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от emdi »

Колега предполагам,че става дума за лодка Промарине.Ако лодката е с подвижен транец(поставя се и се сваля),няма значение дали ще вземеш 2,5 или 3,5,защото при такъв транец не можеш да използваш пълния капацитет на мотора.Колкото до вибрацийте и шума,те са еднакви при мотори от 2,5 до 6 кончета.Ако лодката ти е с нормален транец взимай 3,5.Успех.
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от playback »

Колега ringo и аз съм се загледал по 2.5 к.с. двигател, но май повече към Сузуки клоня, на една цена са с Mercury.
Ти защо точно към Mercury си се насочил ?
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от ringo »

Точно promarinka e. За щуките из папурите ми беше супер,но ....видяла жабата,че подковават коня и...... Та съм се насочил към Меркюрито заради лични впечетления от по-голям такъв. Нищо лично към ''Ямаха'' и нямам никакви други съображения. Просто ми писна да съм на принципа''Дай едно кръгче'')))
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от prokop4o »

roker60 написа:Вземи 6к.с. защото ще се набуташ двойно, т.е. ще разбереш ,че 3.5 няма мощност и ще трябва да купиш 6 коня. Минал съм по този път с финансови загуби и съм разбрал че скъпото излиза най -ефтино.
колегата е прав.и почти няма разлика в горенето и теглото.
може да ти звучи глупаво ,но лодката и мотора са прекалено големи само в магазина.сложиш ли ги във водата винаги са малки.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от ringo »

Разбирам и ви благодаря за компетентното мнение. Съобразявам се с малката гуменка, която не бих искал да ''кантаря'' по водоема. Транеца е подвижен. Другото ,което ме притеснява е издръжливостта на гумените уши за стойката на транеца, нищо че все пак лодката е почти нова.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от bobo_33333 »

roker60 написа:Вземи 6к.с. защото ще се набуташ двойно, т.е. ще разбереш ,че 3.5 няма мощност и ще трябва да купиш 6 коня. Минал съм по този път с финансови загуби и съм разбрал че скъпото излиза най -ефтино.
Kакви 6 к.с слагате на тези дюшеци,искам да го видя това.

Колега за тези лодчици ,най добре е най лекият вариант Сузукито е 13 кг(по тих-безшумен и по малко вибрации има от Меркюрито)

Имал съм Меркурито 3,5 кс ,няма разлика със 2,5 к.с само повече обороти развива на макс мощност,може би по бързо износване от това на 2,5к.с
И двата са 17 кг
+ за 3,5 кс ама 200лв отгоре
Трябва да си направиш някакво допълнително усилване на транеца,че тези уши изгарят от слънцето и се разлепят.
Връзвай двигателчето с нещо по балоните

Ориентирвай се и към смяна на лодката с такава със твърд транец
Аз там съм пораснал...
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от ringo »

Точно натам съм тръгнал и аз ,Бобо. Благодаря за компетентният отговор!
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за двигател Mеrcury?

Мнение от ringo »

Поръчан Mercury 3,5k. Благодаря на колегите за мненията. Желая здраве, успешно плаване и трофейни мигове.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”