Сонар?

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

tuci_fishing
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 7:21 pm

Сонар?

Мнение от tuci_fishing »

Здравейте колеги искам да си купя сонар до 800-1000 лв.Отивам на бяла риба на шаран искам да имам по ясна картина на дъното и да различавам рибите.За тия пари дали има такъв сонар гледам Lowrance Elite-5x CHIRP Четирилъчев Сонар 83/200/455/800 kHz
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Сонар?

Мнение от sara2 »

За тези пари спокойно си купуваш не Lowrance Elite-5x CHIRP, а Lowrance Elite-5 CHIRP. Аз си взех такъв преди 4-5 месеца. Наслука!
tuci_fishing
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 7:21 pm

Re: Сонар?

Мнение от tuci_fishing »

Можели да кажеш няколко думи за сонара колега как се представя дали можеш да различаваш рибите.Наслука!
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Сонар?

Мнение от sara2 »

tuci_fishing написа:Можели да кажеш няколко думи за сонара колега как се представя дали можеш да различаваш рибите.Наслука!
Засега се уча още да работя с менюто му, защото предният ми беше Хъми. Понякога ми прави проблем картата памет, която не прави контакт в гнездото си и се налага да размърдам капачето й.
tuci_fishing
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 7:21 pm

Re: Сонар?

Мнение от tuci_fishing »

Кой модел имаше на Humminbird и какво ше кажеш за Humminbird Helix 5 DI Combo?
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сонар?

Мнение от st_beer »

Аз бих ти препоръчал за тези пари да си закупиш новите модели lowrance hook 5 combo със сонда 83-200-455-800khz
При мен на каяка имам lowrance elite 4 chirp combo 83-200-455-800 и съм много доволен от него. Показва си всичко каквото ме интересува и най-важното си ловя редовно риби. Има и моменто когато сонара вижда показва рибите ,но те не искат да се хранят. Едно от хубавите неща на сонара е да има GPS и да можеш да си отбелязваш разни места и точки за риболов. Също така ако си в морето и падне мъгла GPS-а е от много голяма полза и лесно можеш да се ориентираш. Сонара гарантирано ще ти показва дъното,рибите и всичко каквото ти е нужно,но най-важното е да се научиш да го четеш и виждаш това ,което ти показва. Четенето и разбирането на показателите става с практика на вода и риболов.
Когато се научиш да го четеш и рибата има апетит ти гарантирам пълни кукани с риби като тези:

Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Сонар?

Мнение от sara2 »

Този, който съм ти препоръчал /Lowrance Elite-5 CHIRP/ е със DPS. Хъмито ми беше 728, но му бях сложил и DPS, така че ми вършеше работа. Успех!
Аватар
Smokey85
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 07, 2018 4:04 pm

Re: Сонар?

Мнение от Smokey85 »

В момента се ориентирам за нов сонар като се двуумя между lowrance hook 5 combo и humminbird HELIX 5 DI

Lowrance hook 5 combo може ли картографира под теб и да запаметява маршррута за последващо ползване? Наличието на тази опция ме тласка към хъминбърда, но лоранса е по-ефтиният вариант, ако може да картографира ще се наклонят везните
Аватар
Selva
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:39 am
Местоположение: София/Пасарел
Обратна връзка:

Re: Сонар?

Мнение от Selva »

То Humminbird Helix 5 Side Imaging вече е под 1000 лв.
https://www.olx.bg/ad/sonar-humminbird- ... 7Dffw.html
така че, Down Imaging е още по-евтин
И Lowrance може да чертае, ако не е ограничен географски. Пъха се празна microSD.
Между другото Lowrance и CMap се обединиха. А Navionics създадоха малка карта само за България. Всички такива малки карти в Европа са по 158 евро.
бокс
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 3:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар?

Мнение от бокс »

Двоумя се между тези два модела.
И ако някой ми помогне да направя правилния избор, ще съм му благодарен.
http://lago-bg.com/product/239/sonar-lo ... .html#info
И този.
http://lago-bg.com/sonar-Humminbird-HEL ... GPS-G2.htm

Ако има нещо подходящо за по малко левчета, различен от горните модели, който ще ми върши работа ... няма да откажа. Ще го ползвам от лодка почти на всякъде - нашето море, вътрешни водоеми предимно за джиг, и в Гърция.
Аватар
Selva
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:39 am
Местоположение: София/Пасарел
Обратна връзка:

Re: Сонар?

Мнение от Selva »

май сте за гармин http://lago-bg.com/sonar-garmin-striker-plus-7sv.html
който също няма карта като лорънса но с актив капитан приложението може през wifi да дърпате някакви контури на екрана които са правени от други.
но за гърция е най-добре сонара да има базова световна карта и микро сд слот като опция за закупуване на карта навионикс или подобна. такава базова световна имат humminbird, лорънс без x в името, и garmin екомап плюс.
бокс
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 3:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Сонар?

Мнение от бокс »

Благодаря за отговора!
Кой модел на humminbird би ми препоръчал ?
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”