Батиметрични карти на прибреговата зона.....

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Батиметрични карти на прибреговата зона.....

Мнение от КАЯ »

Докато не съм решил какво точно ми трябва за съставянето на картите си бях поръчал .https://shop.vexilar.com/en/sonar-phone- За 10 дни го доставиха от Америка и 15 дни транспортната фирма го освобождава от митницата. За жалост Навионикс подържа само по-старшият модел. Сега на дневен ред е да се сдобия с някакво китайско корабче до стотина лева и обхват стотина метра или да си направя някакво подобно возило за играчката си. Обхвата на датчика е 90 м. и без това надали мога да метна фидера толкова далече.
И да не е поста ми толкова извън темата ето един начин за свързване на стар телефон с DrDepth и ехолот. Джджата струва към 30 лв, но се доставя само в Украйна и Русия. Ще търся начин да си я доставя. Просто така да ми се намира за всеки случай. Възможно е и в поднебесната империя да се намери нещо подобно.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?time_cont ... SwOA3J199U[/youtube]
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Батиметрични карти на прибреговата зона.....

Мнение от КАЯ »

Май няма голям интерес към правенето на собствени батиметрични карти. Знам само за няколко колеги с такива интереси, като най-напреднал е GEO дори има десетина обучаващи клипа за програмата с която работи на напоследък.
В първият пост
Бях дал линк към клип за работа с блутут мост за прехвърляне на NMEAдани от сонарните към телефон. След дълго търсене накрая намерих връзка с едни украинци и вече устройството пътува към мен. За батиметрията е достатъчен най-прост еднолъчев монохромен сонарните дори без ГПС на него. При проявен интерес от някой колега притежаващ сонарните с такъв изход може някога да пробваме устройството.
Най-после успях да намеря време и да си изпробвам моят Вексилар 100. Понеже го бях вързал с някакъв китайски плетеняк уж 50 килограмов не посмях да го мятам повече от 30 40 метра. Тежи 120 грама и е доста обемен, а и водата доста студена да го вадя с плуване. Мно съм доволен. Вероятно може да се сравнява с който и да е цветен еднолъчев сонарните. Мощност 400 вата от връх до връх честота 125 ъгъл 30 градуса и големина на екрана според наличният таблет.
Понеже се надявах за възможна съвместна работа с Навионикс ботатинг го пробвах и с това приложение. Чертае батиметрични карта като разделя екрана на две половината е картата, а на другата половина са сонарните данни. Сега остава да си направя радио управляемо корабче и да си разхождам играчката покрай брега. В плановете е и направата на кану с подобна цел, щото с моторната лодка няма да е удобно, а и трудно качваха и свалям от колата, а сега с баничарката направо невъзможно.
Още веднъж да кажа, че съм изключително доволен от сонарчето За 230 лева не може какво повече да се желае от него.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”