Питане за бюджетен футер

Модератор: sapuna

Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Питане за бюджетен футер

Мнение от Garbolino »

Здравейте колеги, за кратки крайградски излети с минимум екипировка ползвам футер за бъркане на захранка. За последните 6-7 месеца сменям втори футер на Филстар. Много бързо почва да се пука, бели и пада гумитаното покритие и след 15-20 излета от футера остава само плат. Някой може ли да препоръча друга бюджетна марка, на която футерите са направени от по-качествен материал?
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от borislav bonev »

Преди години имах подобен проблем, за мен го реших като замених футера със сгъваема силиконова купа.

https://campingrocks.bg/bg/product/331/ ... aps-bowl-m
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от glmv »

ползвам това http://masterfishing.bg/product/1622/fu ... daiwa.html по страниците му има напукано, не е обелено. Горе долу на 20 риболова е. Страниците му не са особено твърди, особено като се нагреят от слънцето. Не е кой знае каква мечта, но като за 12 лева върши работа.

Тази силиконова кофа, не знам колко е удачна при пресяване на храната.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от Garbolino »

Благодаря за предложенията!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от miro253 »

И аз ползвам футерите на Дайва, но издържат около две години не интензивен риболов. Къса им се вътрешното покритие, задържа се там захранка и мухлясва. Меките /силиконови/ кофи за мен са супер неудобни. Здрави са, но като се смачкат в багажа няма изправяне ако не е топло и на практика стават неизползваеми. Ползвай си кофата - чиста работа.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от chirusa_bg »

Имам комплект футери на Мило. Не са гумирани и храната лепне, чат-пат, но ги ползвам повече от 5 години и не са мръднали.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от Garbolino »

Днес минах през мастърфишинг и разгледах какви опции има. Имаше много яки футъри на дайва и мавър, но цените им почваха от 40 лв. От бюджетните имаше на сонубайтс и дайва, като на сонубайтс футъра беше от гумиран плат, а на дайва от промазан плат. Съответно заприходих този на дайва (12 лв.).
20180626_180353.jpg
20180626_180417.jpg
Благодаря на всички за съветите!
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от bullbg »

аз ползвам 34 см. на Filstar и съм доволен. Не издържат много, но не е проблем на всеки 2-3 години да даваш по 12-13лв. и да ти е мирна главата :lol:

34 см.

40 см.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от glmv »

така и така стана въпрос за футери да питм това някой ползвал ли го е и с какви впечатления е
https://bulit2000.com/formax-%D1%84%D1% ... 0%B0%D0%BA
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от lozzy.68 »

На футера,най-важни са вътрешните стени !!! Там има много триене ,мокрене и напичане от слънце !Тези са много красиви, но, нежни и след време... се скапват .За да си реша, този проблем (изключвам фактора ЦЕНА !) сам си направих такъв-вечен !Разкроих си дъно с диаметър 40 см. и борд 20+2 за подгъв-ръб ,изрязох го от калъф на ,,спасителна лодка ,,(мисля ,че във всеки читав сервиз,където правят тенти,сенници и други го има) и е евтин ! Прилича на ТИР брезент !!! :wink: Дадох на читав шивач, да го ушие и 15 години не се къса,пука,цепи и най -важното дъни или прецаква ! Сега не ми се мие и снима,но ако някой, желае и това мога да сторя !!! :D Ако го нагъна правилно и в елека ще го сместя ! :wink: :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Питане за бюджетен футер

Мнение от lozzy.68 »

В тоя ред на мисли ,вчера,в ..LIDL ,, случайно попаднах на ТОВА ...
IMG_20180724_171830.jpg
IMG_20180724_171851.jpg
IMG_20180724_171900.jpg
.... Ще върши работа !!! Но е скъпо 9.99 лв.! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”