Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Модератор: sapuna

s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от s_gaitandjiev »

Здравейте колеги. Някой виждал ли е такова нещо да се продава у нас. Идеята е че цялото нещо е като безопасна игла. Като рибата дръпне влакното и куката, нещото се активира и директно и забива куката.
aliexpress.com/item/32960948688.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2a29bfd6bkBWmY&algo_pvid=97244c42-030a-4761-8692-737cc821f53c&algo_expid=97244c42-030a-4761-8692-737cc821f53c-49&btsid=db23ab7b-928e-4e86-babe-4b59653ab019&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_55
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от garfield_90 »

Колега, не се занимавай с глупости
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от s_gaitandjiev »

garfield_90 написа:Колега, не се занимавай с глупости
Принципно за море искам да го използвам в края на месеца. Да пусна на плувка за попчета или нещо друго. Иначе си ловя активно на бомбарда и блесна с другата въдица. Просто ми се струва като интересна идея и искам да тествам.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от Петър Недев »

Ами то от риболова най-голямата тръпка е засечката. Когато разбереш отсреща дали е голяма или малка риба. Защо искаш да си го спестиш ?
Когато няма риба.......не кълве!
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от дядо тричко »

Този механизъм съм го виждал на клипове в You Tube, като автора показва как се изработва, но си мисля че няма да е ефикасен. Какво ме кара да си мисля това? Куката би се забила в устните на рибата само при едно условие, другият край на "безопасната игла" трябва да е фиксирана, а тя не е . При това условие куката няма да се забие в рибата, а когато се опре в рибата, ще се отмести свободният и край. Тоест силата да двете рамена ще се разпредели по равно. И щом едната е свободна няма как другата да упражни по голям отпор,, за да се фиксира. Предполагам, че ако на свободният край се постави олово за да има по голяма маса, тогава отпора при разтварянето и ще е по голямо,(всяко тяло запазва положението си на покой или равномерно праволинейно движение докато друго тяло не го изведе от това му състояние) с което ще се увеличи и силата на куката, която вече би се фиксирала в рибата.
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от s_gaitandjiev »

дядо тричко написа:Този механизъм съм го виждал на клипове в You Tube, като автора показва как се изработва, но си мисля че няма да е ефикасен. Какво ме кара да си мисля това? Куката би се забила в устните на рибата само при едно условие, другият край на "безопасната игла" трябва да е фиксирана, а тя не е . При това условие куката няма да се забие в рибата, а когато се опре в рибата, ще се отмести свободният и край. Тоест силата да двете рамена ще се разпредели по равно. И щом едната е свободна няма как другата да упражни по голям отпор,, за да се фиксира. Предполагам, че ако на свободният край се постави олово за да има по голяма маса, тогава отпора при разтварянето и ще е по голямо,(всяко тяло запазва положението си на покой или равномерно праволинейно движение докато друго тяло не го изведе от това му състояние) с което ще се увеличи и силата на куката, която вече би се фиксирала в рибата.
Принципно би трябвало да работи защото е от комплекта за оцеляване на американската армия. Поръчах няколко неоригинални от ибей пък да видим дали ще има ефект
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от дядо тричко »

Даже и да е от Марсианската армия законите на физиката ще действат и там.


https://www.youtube.com/watch?v=1CBWXxglq3A

Ето как се изработва въпросният механизъм. Тук има обаче една уловка която е скрита за зрителя. За какво става на въпрос? На показаните клипове механизма няма да действа. Но като спомена че е използван от американска армия и се замислих, и тогава открих секрета. Нещата са елементарни но трябва да загрееш. Този механизъм ще действа единствено когато повода на куката е завързан за неподвижната част на безопасната игла и е по къс от хода и. На показаните клипове повода на куката е по дълъг от хода и, и няма как да се фиксира, Тоест когато механизма сработи повода с куката трябва да са по къси за да бъдат под напрежението на безопасната игла. При това положение фиксирането на куката ще зависи от силата на опън предизвикана от пружинираща игла.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от дядо тричко »

https://post.pinterest.com/f/a/2LUHOLP7 ... m%253D2004

За това ставаше на въпрос в предишния ми пост- този механизъм е деистващ, зашото повода на куката е по къс от него. Само при това положение самозасичането е гарантирано.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Автоматична/самозасичаща кука. Къде се продава?

Мнение от дядо тричко »

Ето нещо по темата измислено и прилагано усешмо преди много години.

https://youtu.be/wuoXMqatglI
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”