Флуорокарбон

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Флуорокарбон

Мнение от rumci »

Имам питане към колегите използвали влакна от флуорокарбон. Действително ли тези влакна са в пъти по-добри от обикновенните,отностно тяхната прозрачност във водата и някоя конкретна марка от която сте останали доволни?
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Питаи Локал.Тои ги използва на последния риболов и му донесе успех.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Наистина са много добри. Аз използвам 0,125мм на "Robinsоn" за бидем и мога да кажа ,че хващам доста повече зарган от колегите/без колегата Soleno/.
Имам в предвид ,когато рибата е пръсната и капризна. Инак,когато е "болук" всички я хващат.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Мнение от гуслар »

Аз ползвам 0.12 на Лазер ,доволен съм,но като че не намирам някаква съществена разлика от останалите.
И падащата звезда е била изгряваща .
Аватар
yustis
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 8:33 pm

Мнение от yustis »

Използвам 0. 12 Smart u и съм много доволен. От няколко години ловя предимно с него и тази година не мисля да се отказвам. Моето мнение е , че е доста по-здраво от много други които съм ползвал. А пък 0.18 на Gamakatsu използвам за блесна и воблер. Все пак това си е мое мнение.
diletant
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 6:50 pm

Мнение от diletant »

rumci1974 написа:
Имам питане към колегите използвали влакна от флуорокарбон. Действително ли тези влакна са в пъти по-добри от обикновенните,отностно тяхната прозрачност във водата и някоя конкретна марка от която сте останали доволни?
Не.
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от simbat »

Аз понеже съм назад с технологиите да питам.Тоз флуорокарбон за поводи ли го ползвате само или и за основно влакно?
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Аз го предпочитам само за поводи. За зарган от година и нещо друг повод освен флуорокарбон не признавам. Ловя с Yo-Zuri HD Duel Fluorocarbon или Shimano Antares съответно ползвам 0.14 и 0.148 от дебелините. Последния път на Тунджа ползвах този на Y0-Zuri и резултата всички го видяхте, аз 15 риби на около с по 2-3 риби и доста капота. Също за такъмите за щеката ми е неразделна част като започна ot Tubertini Fluorine, което не е съвсем истински флуоркарбон, Awa-shima Ion power Flurocarbon, Colmic Riverge, просто съм много доволен от тези влакна. Вярно малко по-твърдички са, по-слаби са от другите влакна, но това въобще не трябва да ви притеснява. Специално за мен съм 100 % убеден, че флурокарбона действа! И както каза Чурулик, при труден риболов, най-лесно излизат на яве предимствата му. Иначе когато рибата е много гъста и активна, не си струва да похабявате скъпия флурокарбон.
Клавиатура риба не лови!!!
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

ФЛУОРОКАРБОН

Мнение от Бачо Илия »

Флуорокарбона действа и то особено при капризни риби. Аз в момента ползвам на "LAZER" , но не ми се вижда особенно качествено. Вероятно ще си взема по-добро , преди ползвах "smart" , a сега съм се ориентирал към това на Колмик , независимо от високата цена. Значи с няколко думи , работата е в това че обикновените монофилни влакна имат доста различен коефициент на пречупване на светлината от този същия коефициент на пречупване на светлината на водата - тази разлика прави влакната "видими" от рибите , примерно 1:0.68 като коефициенти . При флуорокарбоните е постигната много по-малка разлика в коефициентите , не е 1:1 с този на водата , но е 1:0.95 , което прави влакното "невидимо" или почти невидимо , примерно -влакно 0.145 , ще се "вижда" като 0.055 , колкото коеф. на пречупване е по-близък до този на водата , толкова е по-невидимо.
Има и други сериозни особености- влакната са доста твърди и изискват специални възли на свързване и с куката (примамката) и и с основното влакно-издържат на опън , но не и на пречупване!!!!! Третата особеност е че са практически вечни-ако "посеем" в някой водоем 30-40 метра флуорокарбон -той и след 1000 години пак ще си е там , за това от екологична гледна точка не е препоръчително да се ползва за друго , освен за поводи!
А.Христов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 7:44 am
Местоположение: Варна

Мнение от А.Христов »

Изображение
:smt023 Много добър избор, не смятям да ползвам друга марка.
И много по-добър избор от "Робинзон", съотношение цена
-
качество.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Мнение от Бачо Илия »

А.Христов написа:Изображение
:smt023 Много добър избор, не смятям да ползвам друга марка.
И много по-добър избор от "Робинзон", съотношение цена
-
качество.
Каква е цената на това влакно? На КОЛМИК е 28лв за 50м. ролка :wink:
А.Христов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 7:44 am
Местоположение: Варна

Мнение от А.Христов »

В зависимост от сечението, цената варира (нормално).
Пример, 0.148 около 16-17лв.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Мнение от Бачо Илия »

А.Христов написа:В зависимост от сечението, цената варира (нормално).
Пример, 0.148 около 16-17лв.
Съвсем приемлива цена за качествен флуорокарбон Само искам да добавя за колегите , че високите цени се компенсират от това че влакната не "стареят" с течение на времето , не се влияят от въздух , светлина , УВ-лъчи; отделно не променят параметрите си във вода, т.с. такова влакно и години да ти се подмята в кутията-пак си е същото!!!!

п.п. доста производители пишат "флуорокарбон" и като се погледне цената в общи линии е ясно кое "е" и кое " не е" :roll:
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Мнение от Бачо Илия »

А.Христов написа:В зависимост от сечението, цената варира (нормално).
Пример, 0.148 около 16-17лв.
Колега , може ли линк за това влакно-за цялата гама размери и евентуално от къде да се закупи :D

п.п. по-долу е линка към това на КОЛМИК:

http://www.colmic-bg.com/?page=lines&cat=8
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от runner »

чуруликпенчо написа:Наистина са много добри. Аз използвам 0,125мм на "Robinsоn" за бидем и мога да кажа ,че хващам доста повече зарган от колегите/без колегата Soleno/.
Имам в предвид ,когато рибата е пръсната и капризна. Инак,когато е "болук" всички я хващат.
И аз все още не съм ползвал, но темата съвпадна с намеренията ми. Само да попитам - както има влакна за солена и сладка вода, и при флуоро карбона ли е така? Ще го ползвам предимно на морето, че за другаде трудно ми се отваря време. Става въпрос за поводи за бомбарда, или пък за повод за плувка. Нещо да препоръчате!?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”