Флуорокарбон

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
genadios
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 8:38 am
Местоположение: София

Re: Флуорокарбон

Мнение от genadios »

Павел Иванов написа:Гена , да земеш да обърнеш внимание на шефското си тяло да си оправите сайта начи ! Кво е това , представител за Харди и Грейс за България па нема снимки на предлаганата продукшън а молба да си ги търсиме по сайтовете :evil: Нема обозначения никви дори и на най-скъпите модели макари и мани другото ЦентерПин за 44 долара да го продавате за 480 лв. :evil: Па после нема да проявяваш нездрав интерес кое къде се прави и с каква манифактура разполага :wink: :lol: :lol: :lol:
Павка, покажи ми го тоя центърпин на Харди дет струва 44долара! За сайта си прав засега това е положението, по-нататък ще гледаме да го оправим. Ама защо въобще това трябва да го обсъждаме тук не ми стана много ясно :lol:

А и не проявявам интерес кое-къде /защото го знам/, а просто поправих колегата :wink:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Флуорокарбон

Мнение от chirusa_bg »

geibriel написа:може да не е чист флуорокарбон но влакното си е добро;)
E тук няма да се съглася!
Не само, че е далече, ама много далече от флорокарбона, но е и също толкова далече от добрите влакна.

Имах нещастието да пробвам тази инжинерна грешка и съм направо отвратен.
Много по-дебело е от посоченото.
Твърдо е до безобразие.
Във водата седи, като тел, а и така изглежда.
Невидимо е само, ако си със затворени очи.

Или с други думи- пълна тоалетна е. :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Флуорокарбон

Мнение от Бачо Илия »

chirusa_bg написа:Невидимо е само, ако си със затворени очи.
:D :D :D :D :D
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Флуорокарбон

Мнение от Павел Иванов »

Гена къде виде ЦентерПин на Харди у вашият сайт бре :shock: :lol: :lol: :lol: Има един на Грейс за цвет и тъй :wink: Ае че верно успамихме темата !

Та по темата !
Пичове , взимате си едно от това :
Изображение
и ни съ занимавате с глюпости !!! Реален диаметър , нулева видимост и пр. за около 30лв. ролката с доставката от Япония до пред входната ви врата и тъй :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Флуорокарбон

Мнение от Бачо Илия »

Павел Иванов написа:Гена къде виде ЦентерПин на Харди у вашият сайт бре :shock: :lol: :lol: :lol: Има един на Грейс за цвет и тъй :wink: Ае че верно успамихме темата !

Та по темата !
Пичове , взимате си едно от това :.....
и ни съ занимавате с глюпости !!! Реален диаметър , нулева видимост и пр. за около 30лв. ролката с доставката от Япония до пред входната ви врата и тъй :D
Това, за какво го препоръчваш бе Павка :roll: В смисъл, за поводи ли :?: Аз до сега от 7-8 вида флуорокарбони дето са ми минали през ръцете, за поводи за "на плувка", само и единствено съм се убедил в категоричното качество - като "невидимост" а и здравина, на тези които се правят в "Куреха кемикълс" :idea: :idea:

п.п. под "невидимост, разбирай до 70%- т.с ако влакното е 0.12мм, рибите го виждат като 0.036 :idea: 8)

п.п.п. цена в БГ- 30лева за 50 метра :?
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Флуорокарбон

Мнение от Павел Иванов »

Ами Илия , щом имаш парета да плащаш 30лв. за нещо което ако го поръчаш само него с доставката ти идва на 12 - 15лв. а ако го комбинираш с нещо друго то и на 8лв. може да ти дойде то КУПУВАЙ ! Аз немам кинти и за това не купувам такива неща на такива пари :wink:
Инак относно какво го препоръчвам питаш ? Ами на база че ИГК , в частност ЙоЗАми , Морис ен Ко , в частност Варивас , Торей , в частност Сънлайн ( сорри Гена , и Варивас се произвеждат в отделна фабрика ама са част от производството на Морис та ... ) са най-добрите производители на линии всякакви за момента в света та за туй :wink: Е верно съществуват изгъзици как линиите на Дайва - Езист , Прессо и др. които са безмислено скъпи дори и в Япония ама те за тва и ги не внасят тука щото не виждам как при моментната ценова ставка биха продавали 150 метра флуро за около 500лв. примерно ама тва друга бира :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
nninkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:49 am
Местоположение: Seattle

Re: Флуорокарбон

Мнение от nninkov »

Добре де не стана ясно все пак.
Sunline имат ли си собствена фабрика или не.
Това което аз съм намирал по нета за тях е , че се правят в заводите на Toray(Blackwater).
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Флуорокарбон

Мнение от Павел Иванов »

Ами всяка по-голяма манифактура си има подразеделения та в случаят и ти и Гената сте прави :wink: Точно за това уметнах и Морис ен ко и съответно Варивас . Сънлайн във варианта който визирате и двамата е подмарка на Торей инак и други марки имат продукт имеющ се като Сънлайн и тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re:

Мнение от 1000n »

А.Христов написа:Изображение
:smt023 Много добър избор, не смятям да ползвам друга марка.
И много по-добър избор от "Робинзон", съотношение цена
-
качество.
Колега откъде купи това влакно? И аз съм се насочил към него. :D Ще го използвам за чепарета. :D

От Gorilla на Tubertini засега не съм особено очарован :( , оставям дори настрана, че е по-дебело от това, което пише на етикета. Просто с него не хващах драстично повече риба отколкото с обикновен монофил. Да не кажа, че хващах и по-малко. :(
Колегата IDA на първа страница в тази тема също пита откъде може да си купи Duel HD Carbon Pro Tough. Аз намерих този адрес в интернет: http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... anguage=bg
но аз предпочитам да не купувам през интернет :? . Просто искам да видя стоката преди да я купя. :roll:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Флуорокарбон

Мнение от 1000n »

Чичо веско написа:
rumci написа:И все пак, какво точно се гледа в загасването :?:
Истинския флуорокарбон не гори! Палиш го и веднага гасне на "топче", а обикновения монофил гори като фитил!
Ами аз пробвах да запаля няколко корди, за да видя какъв ще е резултатът. Изпробваните корди бяха:
- Crystal Sea на Focus - обикновен монофил
- Energy на Focus - монофил с флуорокарбоново покритие
- Gorilla на Tubertini - флуорокарбон
Резултатът беше, че всички горяха по един и същ начин. :D Т.е. ако се държи огъня за по-малко от секунда - кордите веднага гаснеха на "топче". Ако обаче огъня се задържи по-дълго - кордите горяха като фитил. :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Флуорокарбон

Мнение от 1000n »

rikosheth написа:
rumci написа:Имам питане към колегите използвали влакна от флуорокарбон. Действително ли тези влакна са в пъти по-добри от обикновенните,отностно тяхната прозрачност във водата и някоя конкретна марка от която сте останали доволни?
Понеже не обичам експерименти в буркани, вани и др. такива ето малко информация по темата:
1.Неделя 12.10 2008 г., риболов от лодка на сафрид и чернокоп на дълбочина от 15 до 23 метра;
2.Времето прекрасно слънчево, лек север северозток, бистра вода;
3.Чепарета обикновенни и флуорокарбонови с еднакви на цвят пера и номера куки;
4.Резултат - Смазващо предимство за флуорокарбона.
8)
Колега знам, че е било отдавна, но имаш ли спомен каква марка е бил флуорокарбонът и каква монофилът? :roll:
Последно промяна от 1000n на Съб Юли 04, 2009 10:02 pm, променено общо 1 път.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Флуорокарбон

Мнение от 1000n »

Колега виждам, че сериозно си се захванал да изследваш флуорокарбона. Та коя от всички тези корди даде най-добри резултати(имам впредвид хваната е най-много риба)? :roll:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Флуорокарбон

Мнение от sapuna »

1000n,използвай бутона "редактирай" за да не се чудиш къде са ти мненията! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Флуорокарбон

Мнение от 1000n »

sapuna написа:1000n,използвай бутона "редактирай" за да не се чудиш къде са ти мненията! ;)
Не виждам такъв бутон "редактирай". Бутон "Промени" да не е? :roll: И защо ще е всичко това? :roll: Защото съм цитирал и снимката ли? Ами аз ако не я цитирам не се разбира, коя е кордата. :D Та в такъв случай винаги ли трябва да спазваме буквално правилата на форума. :roll:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Флуорокарбон

Мнение от butnik »

Да, винаги се спазват правилата,нали са затова,то за това сме на тоя хал,защото всеки иска да не ги спазва ,а някои още повече.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”