Тефлонов спрей.

Модератор: sapuna

Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от CrossFire »

butnik написа:за какво ти трябва
Това пропуснах да го отбележа.Трето и четвърто коляно на щеката си се съединяват много леко и навътре.
Доколкото намерих инфо за спрея пише, че е за възстановяване на износени "стави" на пръчки.
И евентуално каква е разликата между тефлоновия и този? Сенсаският пише, че е против износване на сглобките, а на Престън за износени. На теория са различни, но на практика може би не. А може и да греша, вероятно....
Изображение
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от tsvetkoff »

Изображение
Това също върши работа - сух тефлон на MOTIP.Можете да го намерите в магазините от рода на "Мосю Бриколаж".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от Павел Иванов »

Какво ще рече "карбонов спрей" :roll: Не друго ами аз си го превеждам като ситен графит в шише :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от dunavski »

То всяка риболовна фирма си произвежда такива спрейчета ей тия са на Мавър
Изображение
карбон-графитен спрей, тефлонов спрей, и спрей за възтановяване на колена струват по 17-18 лв./бр.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от CrossFire »

Снощи ми донесоха карбоновия на престън и след няколко покрития, луфта на единият връх на фидера вече го няма, а също и щеката е ОК.
Сега остава и един тефлонов да си взема. :)
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от butnik »

Ами ще трябва да се разкараш още един път :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от Георги Кръстев »

След като напръскаш с карбоновия изчакай 24 часа тогава пробвай снадките ,ако се наложи пак . Инъче покритието пада. Сигурно с тефлоновия е така , но немога да кажа защото само с карбонов съм пробвал.
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от butnik »

тефлоновия само предпазва,слоя не е да уплътнява.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от CrossFire »

Извинявам се, че обърнах темата и на карбонов спрей. :oops:
Ице, аз постоянно си се разкарвам :) , този ми го донесе приятел от Англия, поръчах му го преди да си дойде. Излезе ми 15 лева.
На флакона пише да се пръска след като изсъхне, но не пише часове. Нанесох 3 тънки слоя през 2 часа. При неколкократно сглобяване и разсглобяване на върха на фидера не забелязах промяна на външния вид по нанесените области. Надявам се да е така и след първия риболов. :)
Изображение
Batbozho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 10:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от Batbozho »

CrossFire написа:Извинявам се, че обърнах темата и на карбонов спрей. :oops:
Ице, аз постоянно си се разкарвам :) , този ми го донесе приятел от Англия, поръчах му го преди да си дойде. Излезе ми 15 лева.
На флакона пише да се пръска след като изсъхне, но не пише часове. Нанесох 3 тънки слоя през 2 часа. При неколкократно сглобяване и разсглобяване на върха на фидера не забелязах промяна на външния вид по нанесените области. Надявам се да е така и след първия риболов. :)
Не искам да те разочаровам ама ако се намокри с такъв спрей става страшно....Целият ставаш черен и всички луфтове се завръщат...до следващото пръскане.Изобщо това е много временна и непостоянна работа.За тефлоновия спрей нищо не мога да кажа.
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от CrossFire »

Сега чета....., веднага пробвах с влажен парцал. Наистина цапа леко. Но смятам, че след едно запечатване с тефлоновия спрей, няма да има проблеми(..е, поне се надявам).
Изображение
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от Георги Кръстев »

CrossFire написа:Сега чета....., веднага пробвах с влажен парцал. Наистина цапа леко. Но смятам, че след едно запечатване с тефлоновия спрей, няма да има проблеми(..е, поне се надявам).
И на мен ми интересно ще стане ли да се пръска с тефлонов върху пръскано с карбонов . Бях питал някъде, но никой не ми отговори е явно ти си човека ще чакам резултат
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от CrossFire »

В крайна сметка се получи следното: Всички луфтове и хлабини по щеката и върховете на фидера изчезнаха след употребата на престънския карбонов спрей. Купих си тефлонов от Бриколажа за 12 лева(за сенсаския не стигнаха средствата :? ) и напръсках вече отработените колена. В момента местата леко белеят - образувал се е тънък филм от тефлоновия спрей, не цапат и сглобяването и разсглобяването става леко и приятно. Това е от мен. :)
Изображение
peasehead
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 2:12 pm

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от peasehead »

Здравейте,

ще възродя темата с един въпрос:)
При нанасяне на тефлонов спрей на Sensas, мисля че прекалих с количеството и нанесох и там не където трябва:( Пробвах с навлажнена кърпа но не се маханапълно, остават места където се е наслоило повече, заглаждат се и не се маха.Може ли да ме посъветва някои с какво напълно да изчистя тефлона от карбона без да го нараня. Проблема е изцяло естетически, но ме дразни)
Благодаря предварително.
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: Тефлонов спрей.

Мнение от nursi »

Малко поразрових в нета и научих тефлоновия спрй се ползва в пластмасовите запчатки защо да не се ползва и в макарите стига само греса да се задаржи върху запчатката мое мнение ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”