Шаранджийско влакно

Модератор: sapuna

Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от barutchiata © »

Някой да има впечатление от това влакно?

Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от sapuna »

Влакното е добро Косе ,но 0,25 е прекалено несериозно за шаранджийско!Поне 0,31! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от barutchiata © »

sapuna написа:Влакното е добро Косе ,но 0,25 е прекалено несериозно за шаранджийско!Поне 0,31! ;)
Такава снимка намерих в нета. Иначе мисля да сложа 0,35. Колегата дето ходим на риба е с такова и много го хвали, та реших да попитам и вас. Мерси за съвета Митак, утре се изстрелвам да купя.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от magnetar »

Ако наистина издържа толкова при диаметър 0.25,определено ще е добро!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от С.Върбанов »

Прекрасно меко влакно и на всичкото отгоре е при теб - пази го от миди :wink:

http://www.nordfishing77.at/schnuere-li ... chnur.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от barutchiata © »

Нямаше 0,35 , ама нямам търпение и взех 0,28. Довечера правя тест и го навивам на макарите. А 0,35 ще поръчам по интернет.

20140517_150102.jpg
20140517_150102.jpg (1.56 MiB) Преглеждано 2087 пъти
20140517_150012.jpg
20140517_150012.jpg (1.64 MiB) Преглеждано 2087 пъти
palamuda84
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Май 12, 2011 8:58 pm

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от palamuda84 »

Здравейте !Колеги ,искам да попитам според вас цвета на влакното имали значение т.е.с.рибата дали се плаши от по ярък цвят влакно ?искам да си купя едно влакно но е ярко зелено и това ме интересува !благодаря ви предварително !
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от magnetar »

Ами всички ги използват колега,сигурно няма проблем с ярките цветове.Аз не ползвам такива,харесвам естествените цветове - зелено,кафяво,черно,камуфлажно(без ярки цветове),безцветни също.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от sapuna »

Ако имаш възможността да упражняваш нощен риболов ,ще се увериш колко ти е необходим флуоресцентния цвят!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от Антон Тонев »

palamuda84 написа:Здравейте !Колеги ,искам да попитам според вас цвета на влакното имали значение т.е.с.рибата дали се плаши от по ярък цвят влакно ?искам да си купя едно влакно но е ярко зелено и това ме интересува !благодаря ви предварително !
Слагаш 20м, 0,40мм шок лидер,и си решаваш проблема/хамелеон,черен, или прозрачен/
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от Mr. Angelov »

Някой ползвал ли е това влакно - DAMYL® SPEZI LINE CARP? Какви са ви впечатленията?

http://www.dam.de/en/content/damyl%C2%A ... -line-carp" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.orozov.com/product/356/vlakn ... -carp.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от Mr. Angelov »

След като никой не сподели нищо за това влакно на DAM реших да го тествам на сляпо. Според мен за тея пари има по-добри влакна. Наистина е доста меко и еластично и според мен отговаря на размера, но е слабо и не е абразивоустойчиво. По показатели 0.30 издържа 7.60 кг, но при тест не издържа и 6 кг. Също така вчера го тествах на един платен гьол и ми направи впечатление, че доста бързо се протрива.

Между другото според вас какво влакно е по-добро за риболов на шаран, по-еластично или нееластично? Говоря за замятане от брега на дистанция до 100 м.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Шаранджийско влакно

Мнение от Димитър Чаушев »

Mr. Angelov написа:
Между другото според вас какво влакно е по-добро за риболов на шаран, по-еластично или нееластично? Говоря за замятане от брега на дистанция до 100 м.
Въпрос на предпочитания . Аз например никога вече няма да си купя "меко ' влакно ,дадох сумати пари и се оказаха на вятъра :lol: Мекото влакно е разтегливо ,някой повече ,други по малко , за кастинг е идеално но ,само толкова . Ако ловиш на паткарници става но ако си на диво е друга бира, там ти трябва влакното да е абразивоустойчиво ,да се къса на възела , да не се къдри при преминаването с риба през треви , мекото влакно това го няма , това може да го има само в "твърдото " влакно , никой да не те заблуждава ,че с мекото влакно ще имаш по-малко откачания , всичко е в аванса ,същото се отнася и за по-твърдите пръчки .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”