За марката Focus ?

Модератор: sapuna

didogn71
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 6:29 pm
Местоположение: Габрово

Re: За марката Focus ?

Мнение от didogn71 »

Имам мач хакую от 50лв и като хванах един шаран 3,600 се огъна до дръжката като по рекламите ,но издържа .Купих си фокус карп мач и се счупи на първия риболов средната снадка при засичане на шаранче около кило.Всичко е късмет.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: За марката Focus ?

Мнение от Венелин Радушев »

piletoradi написа: Ами той наистина само чете, те на мосовките тук само Фуджи им слагат. Ще потърся някоя снимка на гоподин Неш на китайския панаир на риболовните производители, ако ги намеря, да види как обикаля пред щандовете и подсмърча...:)
Верно ли си въобразяваш, че мач под 300 лева има теоретични шансове да е с водачи на Фуджи? :shock:
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: За марката Focus ?

Мнение от ivanov_km »

didogn71 написа:Имам мач хакую от 50лв и като хванах един шаран 3,600 се огъна до дръжката като по рекламите ,но издържа .Купих си фокус карп мач и се счупи на първия риболов средната снадка при засичане на шаранче около кило.Всичко е късмет.
Колега то е ясно, че късмета си е в основата на всичко но все си мисля, че в твоя случай може да има и някаква неизвестна за теб предпоставка довела до това счупване. Има вероятност пръта да е бил с нарушена цялост, спукване (при транспорт, доставка и т.н.). След което при първото по сериозно натоварване на това сечение то се чупи. Поне за мен така си обяснявам инцидента.
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: За марката Focus ?

Мнение от Калин–Стоянов »

Венелин Радушев написа:
piletoradi написа: Ами той наистина само чете, те на мосовките тук само Фуджи им слагат. Ще потърся някоя снимка на гоподин Неш на китайския панаир на риболовните производители, ако ги намеря, да види как обикаля пред щандовете и подсмърча...:)
Верно ли си въобразяваш, че мач под 300 лева има теоретични шансове да е с водачи на Фуджи? :shock:

Човека не говори за водачите , а за макародъжача.
С "Фокус" съм имал допир веднъж с едно подобие на пикер "Диабло" , не го разгледах добре в магазина и се оказа ,че върховата секция е крива.
Направих го на трески на момента , дръжката я дадох на Марко Поло и си направи от нея кеп.

Колегата "Пилето Ради" според мен е доста на вътре в нещата, дори мисля ,че има нещо общо с марката.

За Фокус"Финеса" какво да кажем? Не знам някой да не е доволен от нея, според мен като всяка марка си има добри попадения и не чак толкова :mrgreen:
Аватар
piletoradi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1233
Регистриран на: Вто Окт 26, 2010 9:10 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от piletoradi »

Венелин Радушев написа:
piletoradi написа: Ами той наистина само чете, те на мосовките тук само Фуджи им слагат. Ще потърся някоя снимка на гоподин Неш на китайския панаир на риболовните производители, ако ги намеря, да види как обикаля пред щандовете и подсмърча...:)
Верно ли си въобразяваш, че мач под 300 лева има теоретични шансове да е с водачи на Фуджи? :shock:
Ами не си въобразявам, всичко е въпрос на пари, не на теоретични шансове, въпроса е там, че масовият риболовец няма да го оцени, а и ще мине в по-горен ценови клас. Този държач на двата фидера и мача също струва пари. Ако поразгледате малко ще забележите, че вече много пръчки, абстрахирам от от марки, в ценови класове 500 - 700 лв са с S-Lite водачи...
http://www.ribi-abv.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
teh
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 8:53 am

Re: За марката Focus ?

Мнение от teh »

@piletoradi

Стига с тази анонимна реклама. Мисля е редно да кажеш, че ти стоиш зад името Focus при такова публично обсъждането и защита на марката. Не е без значение и е некоректно така.

А на хората коита са уцелили дефектна стока - кривата пръчка и счупената при първото огъване препоръчвам да ги върнат на търговеца, защото това е дефектна стока. Едва ли ще ви откажат да я заменят, защото така иначе оставате недоволни от марката. А такива дефекти се случват и при доста по-скъпи такъми.
Omaxxa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 10:27 am

Re: За марката Focus ?

Мнение от Omaxxa »

ribo_men написа:
а иначе фабриките в Китай са 4-5, които бълват 90% от масовката по нашите магазини...включително и Фокус.
Ти сериозно ли си вярваш :?:
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: За марката Focus ?

Мнение от tamihal »

Венелин Радушев написа:В каталога на мавър под мач за 450 лева пише "произведен в китай", директен шимано за 1000 лева пак правен в китай. Не знам дали карбона вложен в фокусите е на торай наистина, но е факт, че са сполучливи.
tamihal, не можеш да такива хвъркати заключения. Притежаването на такъм от дадена марка не е довод за отричане на друга....
Kолега, къде видя хвъркати заключения...освен това
Т'ва с ТОРАЙ карбона е голяма зарибявка...
...
но си е така
...а иначе, ако имам нужда от такъм, незвисимо какъв, то определно ще е различен от ФОКУС...нищо лошо към марката, но на цените на които продават, могат да се вземат и по-качествени неща...
Ами например такъми на марки като...BROWNING или TICA, отчасти дори и DAIWA и SHIMANO.
не ангажирам никой с мнението по-горе...но въдици с качествен японски ТОРАЙ, няма как да са на тези цени...ще са доста на горе...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
piletoradi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1233
Регистриран на: Вто Окт 26, 2010 9:10 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от piletoradi »

teh написа:@piletoradi

Стига с тази анонимна реклама. Мисля е редно да кажеш, че ти стоиш зад името Focus при такова публично обсъждането и защита на марката. Не е без значение и е некоректно така.

А на хората коита са уцелили дефектна стока - кривата пръчка и счупената при първото огъване препоръчвам да ги върнат на търговеца, защото това е дефектна стока. Едва ли ще ви откажат да я заменят, защото така иначе оставате недоволни от марката. А такива дефекти се случват и при доста по-скъпи такъми.

Да, прав си дефектна стока, но това се случва ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко, 99% от проблемите с риболовните уреди се получават от неправилно използване на пособията, визирам директни телескопи с леки плувки във вятър, същото се отнася и за риболов с болонезе и мач. Опитват се да постигнат дистанции 30 метра с 1 грам плувка и влакно 0.20/ 0.25, после въдицата е виновна, макара с размер 1000 не хвърляла като тази 3000.....

Това как е счупен даден такъм е почти невъзможно за доказване, това е дума срещу дума...

Дали дадена пръчка е крива или не, ок, това може да бъде видяно

И последно, няма скрита реклама, малко просветление на заблудените само
http://www.ribi-abv.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: За марката Focus ?

Мнение от Венелин Радушев »

tamihal написа: Kолега, къде видя хвъркати заключения...освен това
Т'ва с ТОРАЙ карбона е голяма зарибявка...
...
и това.... :wink:
tamihal написа:...
...а иначе, ако имам нужда от такъм, незвисимо какъв, то определно ще е различен от ФОКУС...нищо лошо към марката, но на цените на които продават, могат да се вземат и по-качествени неща... :wink:
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от vgala »

Много реномирани марки изнесоха производството си в Китай заради евтината работна ръка.Важен е според мен материала.Друг е въпроса какво става когато дадеш качествен материал на неквалифицирани хора.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: За марката Focus ?

Мнение от kikk4o »

vgala написа:Много реномирани марки изнесоха производството си в Китай заради евтината работна ръка.Важен е според мен материала.Друг е въпроса какво става когато дадеш качествен материал на неквалифицирани хора.
Всичко се произвежда в Китай, но това не означава в никакъв случай лошо качество. За риболовните принадлежности мога да заявя, че цената е правопропорционална на качеството! Отделно си заслужава да се робува на бранда!!! Последното поне винаги излиза по-евтино. Колкото до въпросната марка мога да заявя, че съм ползвал само тяхно мачово влакно, от което съм доволен, но нямам широк поглед върху мсрката.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от Korekom »

Разполагам с Фокус Карп мач 4,20 и на върховната секция водачите са криви. Вървят леко на дъга на една страна а аз се чудих в началото защо имам толкова много оплитания и защо стоп възела все ми се закачаше по водачите или се местеше по линията.
Забелязах доста по-късно криво сложените водачи и си обясних горните неща. При огледа на въдицата гледах за дефекти/пукнатини по бланката и дали пасват 3-те части в сглобките... Хич не ми хрумна да проверя строя на водачите но от тогава при покупка на пръчка винаги и това гледам.
Някой може да каже за пръчка 78лв в магазина какво толкоз но разваля/проваля нацяло удоволствието от риболова на мач!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”