За марката Focus ?

Модератор: sapuna

ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

За марката Focus ?

Мнение от ivanov_km »

Колеги фирмата Focus има ли официален сайт, аз се сцепих от търсена на такъв но нищо не открих.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от topsoft »

ivanov_km написа:Колеги фирмата Focus има ли официален сайт, аз се сцепих от търсена на такъв но нищо не открих.

Нема такава фирма, тва са китайчета брандирани за България.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: За марката Focus ?

Мнение от shtilio »

http://www.aquasport-n.com/

Доколкото знам е тяхна марка. Такъмите им не са лоши и на сносни цени. В последно време пуснаха доста нови модели с "toray" карбон, но цените им не отстъпват на "марковите". Единствено съм скептично настроен към макарите им , при все че съм нямал такава.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от martineti »

Да и моят фидер с "toray" карбон на третия риболов се счупи на стедната снадка :D с кошничка която е под акцията на фидера!!!
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: За марката Focus ?

Мнение от tamihal »

Т'ва с ТОРАЙ карбона е голяма зарибявка, как само заблуждават...
...а иначе, ако имам нужда от такъм, незвисимо какъв, то определно ще е различен от ФОКУС...нищо лошо към марката, но на цените на които продават, могат да се вземат и по-качествени неща... :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: За марката Focus ?

Мнение от shtilio »

tamihal написа:Т'ва с ТОРАЙ карбона е голяма зарибявка, как само заблуждават...
...а иначе, ако имам нужда от такъм, незвисимо какъв, то определно ще е различен от ФОКУС...нищо лошо към марката, но на цените на които продават, могат да се вземат и по-качествени неща... :wink:
Колега не се пести, кажи кои марки предлагат по-качествени такъми за тези пари ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от topsoft »

tamihal написа:Т'ва с ТОРАЙ карбона е голяма зарибявка, как само заблуждават...
...а иначе, ако имам нужда от такъм, незвисимо какъв, то определно ще е различен от ФОКУС...нищо лошо към марката, но на цените на които продават, могат да се вземат и по-качествени неща... :wink:

Това не е вярно.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: За марката Focus ?

Мнение от tamihal »

Ами например такъми на марки като...BROWNING или TICA, отчасти дори и DAIWA и SHIMANO.
не ангажирам никой с мнението по-горе...но въдици с качествен японски ТОРАЙ, няма как да са на тези цени...ще са доста на горе...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: За марката Focus ?

Мнение от ivanov_km »

Ами например мача Focus Legacy Match на 4.20м е на цена 146.00 лв., а има мач на Шимано на цена 117 лв. със същата дължина, на цена от 140 до 155 лв. можеш да си вземеш мач Тика. Сега възниква въпросът фокуса ако е по-висок клас дали си заслужава защото ми е ясно, че Шимано е Шимано ако струва над 300 лв.?
MASTER YODA
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 12:29 am

Re: За марката Focus ?

Мнение от MASTER YODA »

:D
Нека силата бъде с вас...завинаги.

Изображение Изображение
Аватар
ТАРАЛЕЖ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1534
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:52 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: За марката Focus ?

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

AC/DC
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: За марката Focus ?

Мнение от tamihal »

ivanov_km написа:Ами например мача Focus Legacy Match на 4.20м е на цена 146.00 лв., а има мач на Шимано на цена 117 лв. със същата дължина, на цена от 140 до 155 лв. можеш да си вземеш мач Тика. Сега възниква въпросът фокуса ако е по-висок клас дали си заслужава защото ми е ясно, че Шимано е Шимано ако струва над 300 лв.?
E за това говорех...a и как ще го разбереш дали е висок клас и дали е Торай... :roll:
а иначе е въпрос на вкус...и лично предпочитание... :)
Последно промяна от tamihal на Сря Юни 20, 2012 3:55 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: За марката Focus ?

Мнение от ivanov_km »

Колеги аз гледах филма как се прави един карбонов прът и да ви кажа, че технологията на направата е елементарна и където и да се прави се прави по един и същи начин. Стигаме вече до вложените материали и се чудя кое е по-добре мач на супер марката Шимано за 108 лв. или някакъв Focus. Интересното е, че Фокуса е по скъп с 40 лв. от шиманото и се питам защо този фокус е по-скъп. Знам, че само надписа на Шимано на пръта вдига цената доста, същото се отнася и за Тика и т.н. Шиманото ще е шимано от най-нисък клас, а Фокуса "уж" е висок клас но какъв е класа на Фокус като цяло не знам :D . Аз лично си купих Фокус Легаци и до сега съм доволен от прътлето, преди покупката доста хора от този форум ми го препоръчаха.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: За марката Focus ?

Мнение от С.Върбанов »

А помислихте ли дали не се правят на едно и също място ? Колко завода/хамбара според Вас има за производство на въдици в Китай ? Или по скоро колко фирми имат ЛИЧНО ТЕХНИ такива там ? Отговора е - 0 :D :rolleyes:

Като се сетя ще снимам една пръчка болонеза или телемач да речем и искам да ми кажете на коя фирма е ! Ако някой познае ще му подаря оригинала ! Не е брандирана все още така ,че не търсете етикети по нея :D

Стига сте се заблуждавали , ами вземете се поинтересувайте малко и прочетете тук там за какво става дума !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: За марката Focus ?

Мнение от ribo_men »

Стига сте се заблуждавали , ами вземете се поинтересувайте малко и прочетете тук там за какво става дума !
И за какво става въпрос, че не ми е ясно...ние трева не пасем, а и от такъми разбираме...щото сме чели.
Производството на ефтините брандове, няма как да са от качествен карбон, още повече пък Торай...още повече пък на нашите Фокус-и.
Виж ако говорим за Наш, Сенчъри или Род Хъдчисън...то със сигурност карбона им ще е квалитетен...или поне такъв какъвто казват.
Много от имената в индустрията... Тика,Дайва, Шимано си имат абсолютно собствени фабрики, в които изпълняват много от поръчките на т.н други големи посочени малко по горе....не че не поръчват и другаде, но като така им излиза сметката, защо не...визирам ДЖи-Ър-Си.
а иначе фабриките в Китай са 4-5, които бълват 90% от масовката по нашите магазини...включително и Фокус.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”