Здравина на Влакна

Модератор: sapuna

searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Здравина на Влакна

Мнение от searnox »

Не знам дали някои си е правил труда да мери здравината на влакната, които ползва. Колкото и относителни да са тези цифри си направих труда хем да си пробвам кантарчето хем информативно.
Резултатите:

Трабуко Т-форс Мач
0.181
на опаковката - 4.430кг
реално - 2.75кг

0.203
на опаковката - 5.300кг
реално - 3.45кг

Сенса Англес Мач потъващо
0.167
на опаковката - 1.700кг
реално 1.30кг

0.186
на опаковката - 2.340кг
реално 1.75кг

Toray
0.21
на опаковката 3.65кг
реално 2.70кг

Тестовете са правени на влакно с дължина 1 метър вързано за вирбели от двата края. Пак казвам изключително относителни резултати. Ще продължа с тестовете, набелязал съм Престън Макс Рефло 0.23 и Шимано техиум 0.22.
teh
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 8:53 am

Re: Здравина на Влакна

Мнение от teh »

На възел ли се късат? Също така без реален диаметър малко е неточен теста. Много от производителите не пишат верен диаметър.
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Здравина на Влакна

Мнение от searnox »

Е ако се късаха на възел щеше да е още по малко обективен теста :) Влакното се къса между двата възела а относно диаметъра пиша това което е отбелязано на шпулата от производителя.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Здравина на Влакна

Мнение от Dimy »

Аз веднъж реших да вдигам един стол с 0.40 и тъкмо се отдели от земята и се скъсо , а после с 0.20 плетено го вдигнах
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Здравина на Влакна

Мнение от shturetc »

Колега,понеже ме мързи да правя тестове по нощите(а и през деня),вземи пробвай ASSO Ultra low Stretch! ТТ данните му са невероятните:
6.3 kg/13.9 lbs за влакно с фи 0.18мм!!!

Това съм си навил за основно на шпулите за тази есен ,пък ще видя до къде ще го докарам с ударите на каишите на бомбарда,на чернокопите на блесна и на сафридените синджири на чепаре :wink: :drinkers:
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравина на Влакна

Мнение от RAAZIEL »

shturetc написа:Колега,понеже ме мързи да правя тестове по нощите(а и през деня),вземи пробвай ASSO Ultra low Stretch! ТТ данните му са невероятните:
6.3 kg/13.9 lbs за влакно с фи 0.18мм!!!

Това съм си навил за основно на шпулите за тази есен ,пък ще видя до къде ще го докарам с ударите на каишите на бомбарда,на чернокопите на блесна и на сафридените синджири на чепаре :wink: :drinkers:
Съгласен съм със колегата.От както ме ,,светнаха,,за това влакно,не ползвам друго.Изпитал съм го само в полеви условия,но ако намеря време може да го пробвам по гореописания начин
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Здравина на Влакна

Мнение от Павел Иванов »

searnox написа:...си направих труда...
Сега ако направиш и един тест с микрометъра направо ще се изненадаш още повече :lol: :lol: :lol:

shturetc написа:...понеже ме мързи да правя тестове ...
Ако случайно вземеш да направиш един такъв тест както е направил searnox , с почуда ще установиш че това което си прочел на опаковката е толкова близо до реалността , колкото разстоянието от Проксима Кентавър до Земята , ако и това да е най-близката звезда до Слънчевата система . За съпоставка малко по-реални данни за упоменатата от теб линия - http://www.sportexspeedspin.co.za/lowstretch.php" onclick="window.open(this.href);return false; , които също са позавишени , и от към тест носимост на мъртва тежест , и от към диаметър . Наистина качествените линии , държат около 3кг при 0.18мм. реални :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
match
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:22 am

Re: Здравина на Влакна

Мнение от match »

Тьй като предназначението на влакната е да се работи вьв вода, реалните им показатели се гледат именно там. Все пак 3 кг. на сушата не тежат като 3 кг. вьв водата.
П.с Иначе един 60кг. спасител не би могьл да извади с лекота 80 кг. давещ се.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Здравина на Влакна

Мнение от Redimido »

match написа:Тьй като предназначението на влакната е да се работи вьв вода, реалните им показатели се гледат именно там. Все пак 3 кг. на сушата не тежат като 3 кг. вьв водата.
П.с Иначе един 60кг. спасител не би могьл да извади с лекота 80 кг. давещ се.
Откога 60 кг-вите спасители вадят с лекота 80 кг-мови давещи се? :lol:
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Здравина на Влакна

Мнение от Redimido »

Searnox....как е кантарчето? :)
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Здравина на Влакна

Мнение от toshiro »

Издържливост на опън на какъвто и да е линеен обект се мери в Нютони (сила)! Кантарчето, не е нищо друго освен пружинен силомер. В килограми се мери единствено маса и то с везна и еталонни теглилки!!! като масата на едно тяло е една и съща под вода, на Луната, на Марс...Водата оказва подемна (Архимедова) сила равна на теглото (а не масата) на изместената от тялото вода. А защо е важно колко издържа едно монофилно влакно?
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Здравина на Влакна

Мнение от searnox »

Redimido написа:Searnox....как е кантарчето? :)
За влакна идеално :) дано времето се оправи за да тествам на риби :)
Издържливост на опън на какъвто и да е линеен обект се мери в Нютони (сила)! Кантарчето, не е нищо друго освен пружинен силомер. В килограми се мери единствено маса и то с везна и еталонни теглилки!!! като масата на едно тяло е една и съща под вода, на Луната, на Марс...Водата оказва подемна (Архимедова) сила равна на теглото (а не масата) на изместената от тялото вода. А защо е важно колко издържа едно монофилно влакно?
Никой не е казал че каквито и да било тестове са реални обективни или нужни. Имам нов кантар, свободно време и желание да видя колко се разминават опаковката с реалноста. И най-вече имам желание да споделя :)
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Здравина на Влакна

Мнение от capetano »

match написа:Тьй като предназначението на влакната е да се работи вьв вода, реалните им показатели се гледат именно там. Все пак 3 кг. на сушата не тежат като 3 кг. вьв водата.
Сега остана да споменеш само производителят на влакна за коя точно вода е написал показателите си.. Че в Червено море и яз. Тича нещата май ще се окажат различни... :lol:
Хайде стига! ;)
Колегата просто наистина прави услуга, да го оставим да каже каквото може за влакната които може да премери и.. толкова. А ако някой толкова иска - да му прати 3-4 метра от своето и ще му се дадат резултати, предполагам. :)
searnox, благодарско. :)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Здравина на Влакна

Мнение от Redimido »

searnox написа:
Никой не е казал че каквито и да било тестове са реални обективни или нужни. Имам нов кантар, свободно време и желание да видя колко се разминават опаковката с реалноста. И най-вече имам желание да споделя :)

Ей това е похвално! :) Благодарим! Много любопитни тестове си направил - определено!
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Здравина на Влакна

Мнение от searnox »

capetano написа: А ако някой толкова иска - да му прати 3-4 метра от своето и ще му се дадат резултати, предполагам. :)
searnox, благодарско. :)
ОО само мераклии да има, сега меря само влакната които имам и съм ползвал, ако някои иска подобен тест 2м в плик с листче на което са написани марката, диаметъра и кг. на адреса в офиса и после ще публикувам резултатите на всеуслошание :)
Не че всеки с кантарче и мерак не може сам да си го направи това де. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”