Куки за скобар на фидер

Модератор: sapuna

dimitur_dimitrov90
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 8:21 pm
Местоположение: Русе

Куки за скобар на фидер

Мнение от dimitur_dimitrov90 »

Значи днес бях на риболов за скобар на фидер.Стръфта е стиропор или в комбинация с бял червей.Какви ли не куки не пробвах камасан б531.мустад предимно номер 10 но имах много откачания.Какви куки бихте ми препоръчали за такъв риболов с такава стръв.
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от boreto1 »

dimitur_dimitrov90 написа:Значи днес бях на риболов за скобар на фидер.Стръфта е стиропор или в комбинация с бял червей.Какви ли не куки не пробвах камасан б531.мустад предимно номер 10 но имах много откачания.Какви куки бихте ми препоръчали за такъв риболов с такава стръв.
Кажи какво ти е основното влакно и повода какъв е ?
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от mario67 »

Намали размера на куките! Номер 10 е шаранска кука,опитай с номер 14!
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Колега пробвай с Gamakatsu LS-2210G 10-12 номер аз съм много доволен от тях

Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от butnik »

Намали размера до 14 на 651 и ще видиш резултата още при първата закачена риба.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от naskobo »

Скобар= куки 14-18, в зависимост от сезон, вода, луна, налягане,стръв, настроение и т.н. :!:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от bobo_33333 »

Pe6o_Tikvata написа:Колега пробвай с Gamakatsu LS-2210G 10-12 номер аз съм много доволен от тях

Изображение
Пешо ,ти пък кога лови скобар... :D
Куките са перфектни за скобар,ама в по малките размери 12-14номер,зависи от скобара де и то основно за плувка,за големи скобари трябват по корави куки,щото тези са тънички и се изправят...
Скобар= куки 14-18, в зависимост от сезон, вода, луна, налягане,стръв, настроение и т.н. :!:
Тва какво общо има със номера на куките :roll: всяка фирма куки си е с различна номерация
14 номер на Говнер,Камасан и Дамакатсу :rolleyes:
Намали размера на куките! Номер 10 е шаранска кука,опитай с номер 14!
Може Би 14 на Камасан B611
Ловил съм скобари на 7-9 номер мустад,вместо кукоизваждач,бъркаш с пръст в чекеджето :lol:
Аз там съм пораснал...
dimitur_dimitrov90
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 8:21 pm
Местоположение: Русе

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от dimitur_dimitrov90 »

boreto1 написа:
dimitur_dimitrov90 написа:Значи днес бях на риболов за скобар на фидер.Стръфта е стиропор или в комбинация с бял червей.Какви ли не куки не пробвах камасан б531.мустад предимно номер 10 но имах много откачания.Какви куки бихте ми препоръчали за такъв риболов с такава стръв.
Кажи какво ти е основното влакно и повода какъв е ?

основно 0.20 повод 0.14.Когато сложа по малки от 10 номер още повече се откачат.Защото тук на Дунав сега излизат скобари от порядака на 500гр до 1кг.
CTAH
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 8:38 am

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от CTAH »

Куки Owner
http://fishingshop.bg/%D0%9A%D0%A3%D0%9 ... de-blue-14" onclick="window.open(this.href);return false;

Или Mustad
http://fishingshop.bg/%D0%9A%D0%A3%D0%9 ... -mustad-14" onclick="window.open(this.href);return false;

Но аз лично препоръчвам Owner
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от трапера »

dimitur_dimitrov90 написа:
основно 0.20 повод 0.14.Когато сложа по малки от 10 номер още повече се откачат.Защото тук на Дунав сега излизат скобари от порядака на 500гр до 1кг.
За размера на тия риби комбинацията ти е добра. Преди години като нямаше Оунър, Камасан, Гамакатцу...... как ги ловяхме?!? С каквото има,предимно Мустад-най-добрите куки след Маруто :lol:
Важно е- кога се откачат след засечката, по време на вадене на линията или при самото вадене от водата???
И на мен са се откачали когато на полегат бряг използвах кепче с къса дръжка- рибата побеснява на плиткото. Проблема изчезна с използването на по дълга дръжка, каквито сега се използват масово. Даже трябва да се нагазва с ботушите във водата понякога. Зависи от мястото на риболов!

Преди години имаше едни френски куки на VMC- бели, ковани,много остри и с добра контра. Имаха и добра извивка за стиропорено топче. Не бяха дебели-не пукаха белия червей.
Сега може да се използват десятки, но със захлаждането на водата трябва да се падне на 12ки 14ки.

Ако рибите са много и гъсти :lol: вземай няколко модела и големини и проба му е майката!
Успех :drinkers:
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
dimitur_dimitrov90
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 8:21 pm
Местоположение: Русе

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от dimitur_dimitrov90 »

трапера написа:
dimitur_dimitrov90 написа:
основно 0.20 повод 0.14.Когато сложа по малки от 10 номер още повече се откачат.Защото тук на Дунав сега излизат скобари от порядака на 500гр до 1кг.
За размера на тия риби комбинацията ти е добра. Преди години като нямаше Оунър, Камасан, Гамакатцу...... как ги ловяхме?!? С каквото има,предимно Мустад-най-добрите куки след Маруто :lol:
Важно е- кога се откачат след засечката, по време на вадене на линията или при самото вадене от водата???
И на мен са се откачали когато на полегат бряг използвах кепче с къса дръжка- рибата побеснява на плиткото. Проблема изчезна с използването на по дълга дръжка, каквито сега се използват масово. Даже трябва да се нагазва с ботушите във водата понякога. Зависи от мястото на риболов!

Преди години имаше едни френски куки на VMC- бели, ковани,много остри и с добра контра. Имаха и добра извивка за стиропорено топче. Не бяха дебели-не пукаха белия червей.
Сега може да се използват десятки, но със захлаждането на водата трябва да се падне на 12ки 14ки.

Ако рибите са много и гъсти :lol: вземай няколко модела и големини и проба му е майката!
Успех :drinkers:
Мерси колега.Предимно се откачат при засечка.Пробвах на камасан b560 и почти нямам откачания.
colorado
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:02 pm

Re: Куки за скобар на фидер

Мнение от colorado »

Аз също съм за Gamakatsu 2210. Ползвам куката както за мач, така и за фидер и директен! Номера само 10 и 12 взимам... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”