Прашка за риболов

Модератор: sapuna

Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Прашка за риболов

Мнение от gotra »

Колеги реших да си купя прашка за риболов.Да хвърлям топки захранка по-навътре.Моля за вашето мнение каква да бъде като марка и модел(да не е менте и да не се къса).Не ги разбирам та рекох преди покупката да ме ориентирате какво да търся!Ако има и снимка ще съм благодарен!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Прашка за риболов

Мнение от Бачо Илия »

От голените прашки, ползвам от доста години моделите на Стонфо и мога да твърдя че са доста издръжливи от към късане, както на ластиците, така и на чашките! :idea: :drinkers:

п.п. конкретно, ползвам този модел:

Изображение
Изображение
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Прашка за риболов

Мнение от gotra »

Благодаря на колегата за информацията.Ако има и други колеги с мнения нека ги споделят!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
timo1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 6:13 pm
Местоположение: Петрич
Обратна връзка:

Re: Прашка за риболов

Мнение от timo1 »

И аз съм със същата като на Бачо Илия,перфектна!само с по една свинска опашка съм пристегнал ластиците.
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: Прашка за риболов

Мнение от NITro`bE »

Drennan е във пъти по-добра от горе посочената :wink:
http://megafishing.bg/product/312/prash ... dbait.html" onclick="window.open(this.href);return false;
  • Изображение
TT България 2011
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: Прашка за риболов

Мнение от ribo_men »

NITro`bE написа:Drennan е във пъти по-добра от горе посочената :wink:
http://megafishing.bg/product/312/prash ... dbait.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Koлега, би ли се обосновал защо е по-добра...че и в пъти.
п.п. Аз също ползвам такава на Стонфо, но със сини ластици...мята гюлета на 50 метра, без проблем...а и точност има.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Прашка за риболов

Мнение от С.Върбанов »

NITro`bE написа:Drennan
+1
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Прашка за риболов

Мнение от lishev_64 »

Аз ползвам и от двете марки, но щом става въпрос за захранка на далечно разстояние със гюленца, се доверявам само на максито на Stonfo:http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=180 - много е добра. :smt023. Мои приятели и колеги също ползват модела и са много доволни.
Между другото имам я от няколко години и още не съм сменял ластици.
:drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Прашка за риболов

Мнение от antivik »

Подкрепа за Бачо Илия и добавянето на свински опашки, инак ластиците излизат. А-а и едно уточнение - няма прашка и гума де все някога да не се скъса, та докът избираш се огледай и за продажбата на резервни ластици за в бъдеще :idea: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Прашка за риболов

Мнение от Бачо Илия »

За 15 години, тази която сега ползвам ми е втората(първата я подарих на приятел) и пропуснах да пиша за свинските опашки- към комплекта на прашката има един резервен ластик и две опашки; трябват още две и задължително трябва да се сложат 4 бр за да не се вадят ластиците при замятане на голени дистанции. Ластиците в общи линии карат по 3-4 години, но трябва известни грижи за тях- прашката да не седи по възможност на силно слънце и най вече ластиците да нямат допир със захранката(примерно, прашката да се държи в кофата при захранката)- корозират от солта и някои други съставки в захранките и заминават много бързо; това е валидно за всички прашки! :idea: По-голямото Стонфо(с квадратната чаша) е по далекобойно- в общо линии силно стегнати и "полирани" топки с размер "тенис" ги издухва на дистанции 72-75 метра, но то като че ли е по-подходящо за шаранджийски риболов на по-големи дистации, а модела който ползвам е по-подходящ за фидер и мач, и просто няма какво да му се счупи или скъса... :wink: :drinkers:

п.п. между другото, понеже чашата на тази прашка е доста отворена, с малко техника и тренировки прашката може да се ползва за масирано и доста точно захранаване с бял червей, жито, коноп, царевица и различни размери пелети на дистанции от щекарска до мачова- до около 20-25 метра за бял и жито и до около 30-35 метра за царевица и пелети(този номер не става с голямото Стонфо с квадратната чашка). Позвам и среден, и малък размер Стонфо, но за масирано захранване в началото, ползвам този модел... :idea:
Последно промяна от Бачо Илия на Пон Окт 14, 2013 7:40 am, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Прашка за риболов

Мнение от antivik »

:? де да знам....кога я вземах тази с голямата кошница, нямаше ни резерви ни ластичета. Ма още си държи, повече ми се късат тези...- по-малките с пластмасовото конусче за стрелба на чръвчета и гранули, но па за тях резервните не са ич скъпи и лесно се сменят :wink:
А ластиците редовно си ги мърлям докът стрелям, ама после се избърсват, че и замиват и подсушават ако те наложи....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Прашка за риболов

Мнение от С.Върбанов »

Ако ще се мятат топки на далечни разстояния Gardner е незаменима :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Прашка за риболов

Мнение от butnik »

Всяка фирма има отлични прашки,опира до финанси и индивидуален избор.Аз съм събрал доста-Мавър,Стонфо,Дренан,Престън,Камасан и всяка една си има предназначение според ластиците и чашките и дистанцията.на Стонфото съм сменил чашката,че оригиналната ме бави при стрелба иначе също е добър избор.Не броя средните класове-мач прашки за малки топчета,зърна и червеи.Няма да се разминеш с една прашка,така,че.......каквото и да избереш не си сбъркал.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Прашка за риболов

Мнение от antivik »

butnik написа:Всяка фирма има отлични прашки,опира до финанси и индивидуален избор.Аз съм събрал доста-Мавър,Стонфо,Дренан,Престън,Камасан и всяка една си има предназначение според ластиците и чашките и дистанцията.на Стонфото съм сменил чашката,че оригиналната ме бави при стрелба иначе също е добър избор.Не броя средните класове-мач прашки за малки топчета,зърна и червеи.Няма да се разминеш с една прашка,така,че.......каквото и да избереш не си сбъркал.
Те това е истина, само с 1 няма да се разминеш. :wink:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Прашка за риболов

Мнение от delio-haidutin »

:!: ако говорим за разстояния над 70 м ,използвам китаиче от 5-6 лв със пласмасова кошничка(с по-дебелите ластици).80 метра ги ловя ,а с попътен вятър отива и на по-далеко.топките са колкото средна мандарина.пробвах на колега ,от скъпите модели,но топка с големина на дребен портокал ,повече от 40-50 м не отива :idea:
ти сам си прецени какво ти е нужно.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”