Съвет за Шаранджийска стойка

Модератор: sapuna

Аватар
to6ko_lo6ko
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 10:18 am

Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от to6ko_lo6ko »

Здравейте и от мен! Започнаха коледните намаления в повечето сайтове за електронна търговия, та и аз реших да се възползвам. Предстой ми закупуване на шаранджийска стойка и за момента се спрях на две. Моля за съвет коя е за предпочитане или предложете нещо друго въз основа, на това което сте изпитали и от което сте останали доволни.
1.http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=201" onclick="window.open(this.href);return false;
2.http://www.tomaxshop.com/catalog/karp/k ... -1705.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от Efimov »

Аз съм с първата, която имитира Пелцер. Като предимства мога да посоча многобройните варианти на позициониране на самата стойка. Ако хващаме с 3 а не с 5 въдици - разстоянието между отделните пръчки става по-голямо. Перфектно се справя на неравен терен. Недостатък е по-бавното разпъване и нивелиране на стойката. Поне за сега съм доволен и не мисля да я сменям с друга, тъй като в този ценови клас по-добра не съм открил.
Аватар
to6ko_lo6ko
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 10:18 am

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от to6ko_lo6ko »

Има ли значение начинът на фиксиране на краката и рамената? При К Karp е с нещо като клипс на щипки, а при Carp pro е с винтове. Кой вариант е за предпочитане?
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от atanas7711 »

винтове. мое мнение. :drinkers:
Аватар
мурджо
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 9:04 pm

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от мурджо »

колега имах такава стоика и то от по висок клас.но я продадох защото си направиих мои стоики метални и леснии за забиване с дълго рамо за макарите.тези стоики за за някои равен водоем или язовир?на антона при спаднало положение се наложи-час копане за да направим тераса за стоиката?????????????да биирата се стопли при токова копане??вече ги изчоистих от арсенала????с стоика или не -рибата нея интересува кои на какво лови стига да я има?всичко е реклама на кило алумнии?да преди 10 години нямаше такиива глезотии и имаше повече риба?много гледате хоби тв????????това е рекламната кампания за да си продадат новите боклуци??
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от яз,Сопот »

мурджо написа:колега имах такава стоика и то от по висок клас.но я продадох защото си направиих мои стоики метални и леснии за забиване с дълго рамо за макарите.тези стоики за за някои равен водоем или язовир?на антона при спаднало положение се наложи-час копане за да направим тераса за стоиката?????????????да биирата се стопли при токова копане??вече ги изчоистих от арсенала????с стоика или не -рибата нея интересува кои на какво лови стига да я има?всичко е реклама на кило алумнии?да преди 10 години нямаше такиива глезотии и имаше повече риба?много гледате хоби тв????????това е рекламната кампания за да си продадат новите боклуци??
+1 :lol:
Риба къща няма.
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от gochev86 »

https://www.fishing-market.com/shop/pro ... uctID=3597" onclick="window.open(this.href);return false;


Препоръчвам тази,от както съм с нея забравих за всякакви неравности :)
Здрава, стабилна и с 3 чифта крака.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
to6ko_lo6ko
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 10:18 am

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от to6ko_lo6ko »

Благодаря за коментарите и мненията. Carp Pro - то вече е поръчано. Когато го
получа ще пусна някоя снимка и коментар от първото впечетление.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от Димитър Чаушев »

мурджо написа:колега имах такава стоика и то от по висок клас.но я продадох защото си направиих мои стоики метални и леснии за забиване с дълго рамо за макарите.тези стоики за за някои равен водоем или язовир?на антона при спаднало положение се наложи-час копане за да направим тераса за стоиката?????????????да биирата се стопли при токова копане??вече ги изчоистих от арсенала????с стоика или не -рибата нея интересува кои на какво лови стига да я има?всичко е реклама на кило алумнии?да преди 10 години нямаше такиива глезотии и имаше повече риба?много гледате хоби тв????????това е рекламната кампания за да си продадат новите боклуци??
Без да се обиждаш колега но..... нищо не разбрах ..... ако наистина си имал карп про или ендуро си имал проблеми с терена ,така ли ?
to6ko_lo6ko написа:Благодаря за коментарите и мненията. Carp Pro - то вече е поръчано. Когато го
получа ще пусна някоя снимка и коментар от първото впечетление.
Добре си направил .
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Съвет за Шаранджийска стойка

Мнение от cucko »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тази просто няма как да има проблем с терена!Където ловя 20-30 % терена е равен, следващите 30-70 % са под наклона, а останалите 10 % са при стръмен наклон!

Такава стойка я има под 3 имена!
Prologic Tri-Sky Pod


Anaconda Extension pod
Изображение

Daiwa Infinity Versa Pod


Аз съм с две стойки Daiwa Infinity Versa и на Бай Vasil
Ето пример къде съм разположил стойката на Бай Васил
Изображение
Малко са му къси предните крака, но аз си имам допълнителни още 2 колчета размер 48' и проблем никакъв!
Изображение

И конкуренцията с Пелцера :lol:
Изображение
Изображение
На Дайвата не съм разпънал предните регулируеми крака, така има аванс да ги дозабия в земята просто няма нужда от въжета и утежнения при бури ! ;)
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”