избор на монофилно влакно

Модератор: sapuna

euro1
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 6:55 pm
Местоположение: Варна

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от euro1 »

Не ми се влиза в глупави полемики за качествата на италианските влакна, но колега radooo виждам, че си от Варна пиши ми на лични ако искаш и ще ти покажа на живо всички тези влакна, че и още някое друго, а пък ти си решавай после.
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от asenfisherman »

Колега Чаушев,няма значение какво правят и пишат производителите.Заради тях има една организация наречена EFТTA,която прави независими тестове на влакната с цел по-добра ориентация на потрбителите с гаранция за коректност.Според техните тестове :arrow: T-Force Tournament Tough, Trabucco 0.35mm 0.368mm 16.85kg 10.634kg,като вторите числа са реалните показатели ,можеш да разгледаш и този линк http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... 8121,d.bGE" onclick="window.open(this.href);return false;.
Обърни внимание на показателите на Фокс Уориър и Дайва Турнамент :wink:
Линка който дадох,на опаковката на влакното се кипри логото на същата организация ,защо ли?

Поздрави и повече риби!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от Димитър Чаушев »

Аз колега говоря за Трабуко Т форс про карп , такива турнамент мурнамент даже и не съм ги виждал.
пп. Фокс Уориър го късам с ръце ,Ава шимата и трабукото не смея .
Успех и на тебе :D
radooo
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от radooo »

Ключ
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от pasator »

radooo написа:Ключ
И какво влакно си взе в крайна сметка колега?
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от nedyalko1 »

Да не само колегата и други може да споделят от какво са доволни и от какво не.
radooo
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от radooo »

Истината е че все още не съм взел никакво влакно,пък ме чакат 4 макари да ги напълня с по 350м 0.30 и очаквам доставката на sunlain carp към края на февруари месец!Да не се обидят колегите които ми предложиха горепосочените влакна,но за sunlaina има най много плюсове и доволни колеги от прочетеното за него!Между другото искам да се похваля с новите ми придобивки.Продадох старото си оборудване и вече съм се здобил със ново но не знам как се пускат снимки!
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от pasator »

radooo написа:..... отказах се от влакното korda adrenaline защото не потъва искам меко и потъващо влакно
Само не разбрах,защо се отказа от Адреналина колега?И кое те кара да мислиш,че влакното не е потъващо?Виждал ли си го това влакно?Защото аз съм го ползвал и мога да ти кажа,че по меко влакно (освен може би САМ на Стар Байтс) аз не съм ползвал досега.Адреналина има почти нулева памет и си е потъващо,само,че е бавно потъващо влакно.Ако обаче смяташ да ловиш и нощно време,ти препоръчвам ярко оцветено влакно-по лесно се вижда вечер.Моите предложения са ето тези
http://www.kfishing-hunting.com/index.p ... ry_id=1730" onclick="window.open(this.href);return false;
http://altmex.com/product.php?ProductID=31" onclick="window.open(this.href);return false;
А на Сънлайн флуотокарбона е перфектен наистина,но за монофилите.......не мисля така,но това си е мое мнение.И ако все пак си се спрял на Сънлайн и неможеш да го откриеш в момента,опитай при Жоро(магазинчето се намира под поликлиника Санита в Младост)
radooo
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от radooo »

Колега от Адреналина се отказах защото четох из форума и 60-70% от хората не са доволни лично аз не съм го ползвал или виждал!Иначе влакното на климакс изглежда добре и сигурно ще навия някакво такова на резервните шпули,но с тези 50% флуорокарбон няма ли да е твърдичко
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от pasator »

radooo написа:Колега от Адреналина се отказах защото четох из форума и 60-70% от хората не са доволни...
Ами има и доста хора които са доволни обаче-потърси мнения за това в Шаранджийският форум
radooo написа:.......но с тези 50% флуорокарбон няма ли да е твърдичко
Ами ако ползваш 0.35...... може и да ти се види търдичко и малко трудно ще постигнеш дистанция с 0.35мм влакно.Аз предпочитам по тънки влакна-0,30 и плетен шоклидер и по този начин се постига и по голяма дистанция
radooo
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от radooo »

колега и аз работя с влакна 0.30 и миналия сезон бях с плетен шок но този мисля да пробвам с монофилен
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от pasator »

radooo написа:колега и аз работя с влакна 0.30 и миналия сезон бях с плетен шок но този мисля да пробвам с монофилен
Мислиш да пробваш ли?Ами то шоклидера си има предназначение колега.Ако ловиш в камъни и мидени полета,за предпочитане е монофилен шок,защото плетеняка се наранява претрива по лесно.Ако ловиш в треви,клони,тръстики по добре е плетеният шок-с него косиш пред теб :wink:
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от asenfisherman »

pasator написа: Мислиш да пробваш ли?Ами то шоклидера си има предназначение колега.Ако ловиш в камъни и мидени полета,за предпочитане е монофилен шок,защото плетеняка се наранява претрива по лесно.Ако ловиш в треви,клони,тръстики по добре е плетеният шок-с него косиш пред теб :wink:
Колега,не знам на базата на какъв опит си формирал горното мнение,но мисля че сериозно бъркаш нещата.Прав си че шок-лидера си има предназначение ,но то не е нито едно от упоменатите.Ако ползваш монофил за лидер в мидено поле единствения резултат е олекване на линията при опит да извадиш монтажа.. Варианта е следния :arrow:
Изображение
Пръчките максимално високо,линиите опънати без провес/корем/ на влакната и поне 10,а най-добре 15 м.твърд лидер примерно този :arrow: http://pbproductsuk.com/shop/index.php? ... ducts_id=8" onclick="window.open(this.href);return false;.Местните колеги бяха стигнали до същия извод и ползваха по 15 м.тел :shock:
Личното ми предпочитание е http://fishingtime.bg/?p=48&l=1&shop=3756" onclick="window.open(this.href);return false;,за мен се е доказал многократно специално при миди или камъни.За треви и клечки ползвам Lead Core,не че Кристъна не става но мисля че презентацията е по-добра и резултатите ми, го потвърждават.Там където се налага ползването на монофилен шок,а именно търсенето на екстремни дистанции ,по-добрия вариант е презентиране на стръвта с плавателно средство.
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от pasator »

asenfisherman написа:
pasator написа: Мислиш да пробваш ли?Ами то шоклидера си има предназначение колега.Ако ловиш в камъни и мидени полета,за предпочитане е монофилен шок,защото плетеняка се наранява претрива по лесно.Ако ловиш в треви,клони,тръстики по добре е плетеният шок-с него косиш пред теб :wink:
Колега,не знам на базата на какъв опит си формирал горното мнение,но мисля че сериозно бъркаш нещата.Прав си че шок-лидера си има предназначение ,но то не е нито едно от упоменатите.Ако ползваш монофил за лидер в мидено поле единствения резултат е олекване на линията при опит да извадиш монтажа......
Ами на базата на личен опит го твърдя това колега и опита ми не е малък :wink: Незнам дали познаваш водоема Тръстиково,там е пълно с мидени полета-виж за какво става въпрос
Изображение
Ама досега олекване на линията-никога съм нямал с монофилен шок и 1 метър лийдкор и не само като си вадя монтажа,ами дори и скъсан монтаж с риба нямам :wink:
Иначе за високо вдигнатите пръчки си напълно прав :drinkers:
hrrt
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 9:47 pm

Re: избор на монофилно влакно

Мнение от hrrt »

radooo написа:Здравейте колеги нов съм във форума и млад в риболова (шаранджийски) казвам се Ради и съм на 32г от Варна риболувам главно на затворени водоеми.Имам нужда от съвет относно влакното за основната линия шпулите на макарите ми събират 0.30–350м хвърлям от брега и в пвечето случаи гоня дистанция отказах се от влакното korda adrenaline защото не потъва искам меко и потъващо влакно и се двоумя между: това http://megafishing.bg/product/419/vlakn ... -carp.html" onclick="window.open(this.href);return false; и това http://megafishing.bg/product/423/vlakn ... -600m.html" onclick="window.open(this.href);return false; ако някой работи с тях да сподели мнение БЛАГОДАРЯ предварително


Здравей влакната който си изброил не съм ги ползвал но ion-power ползва един приятел и е доволен 0.35 вече втора година е с него
ас ползвам daiwa sensor 0.37 и съм много доволен много е меко и бързо потъващо дано съм ти помогнал http://www.masterfishing.bg/product/133" onclick="window.open(this.href);return false; ... r-ebm.html
Прикачени файлове
product_1827.jpg
product_1827.jpg (57.6 KiB) Преглеждано 1379 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”