Mодул за Seatbox ?

Модератор: sapuna

Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Mодул за Seatbox ?

Мнение от lishev_64 »

Здравейте колеги! Смятам да заприходя споменатата платформа. http://seatbox.bg/ Искам да запитам - някой знае ли дали е възможно доокомплектоването и със допълнителни модули, и ако "да", - моля за помощ! Благодаря предварително на отзовалите се.
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от Калин–Стоянов »

Големината на модулите е стандартна и другите платформи са със същия размер ....

Допълнителни модули съм виждал в Майсторски, Видракс, Декатлон и т.н.
vwsport89
фен клуб-скобар
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 4:57 pm

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от vwsport89 »

Колега от декатлон е най-евтиния модул.Мисля,че 35 лева го взимах и ми върши отлична работа :wink:
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от lishev_64 »

Благодаря колеги. Съветите Ви са от голямо значение, защото наистина не съм вещ в материята. :oops: Поръчвам смело. :P
:smt006
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от яз,Сопот »

Взимай смело,всичко става,объл крак Ф 25мм.Аз съм със същата.

Изображение

Ето я,кеф си е с нея,малкия работи добре,взех някой неща втора ръкас :drinkers:
Риба къща няма.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от lishev_64 »

яз,Сопот написа:Взимай смело,всичко става,объл крак Ф 25мм.Аз съм със същата.

Изображение

Ето я,кеф си е с нея,малкия работи добре,взех някой неща втора ръкас :drinkers:
........................................................
Хо, хооо!
Тая я гледах при спечелването и. :D Попадна на точното място, при точните хора! :smt038 Да ви е честита! И да я ползвате с голям кеф. :smt023
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от lishev_64 »

Ето го и новото "столче"! Истинско малко бижу! :D
Много е удобен и стабилен. Наистина потвърди положителните отзиви за него.
Остава да го тествам и на вода! :D
....................................................................................
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
................................................................................
:smt039 :drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от М. Сталев »

Имам едно питане по какъв начин става закрепването на допълнителния модул,ако се монтира в основата на платформата? Защото си мисля ,че ако се се надгради отгоре нямали да стане дискомфортно и неудобно защото седалката е неподвижна?Питането ми е относно вграждането на модул с дълбочина поне 90 мм.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от lishev_64 »

М. Сталев написа:Имам едно питане по какъв начин става закрепването на допълнителния модул,ако се монтира в основата на платформата? Защото си мисля ,че ако се се надгради отгоре нямали да стане дискомфортно и неудобно защото седалката е неподвижна?Питането ми е относно вграждането на модул с дълбочина поне 90 мм.
......................................................................................
Прав си колега Надграждането е почти невъзможно. Възможно е само за колеги с по-дълги крака. :D И то с модул подходящ за височината им.
Иначе добавянето на допълнителен модул отдолу става чрез вграждане първо на два профила долу в основната рамка, отстоящи един от друг на разстояние равно на ширината на модула. На тези допълнителни профили се монтира долната половина на пантите. Горната половина от пантите е монтирана на модула - в долната му част. Така става възможно свалянето на модула от платформата. Естествено модула трябва да е снабден с капак. Получава се едно импровизирано куфарче, което може да се монтира или да се сваля от платформата. В зависимост от височината на модулите, може да се конфигурират няколко.
Дано да съм обяснил разбираемо. В действителност не е никак сложно! :D
Ето това трябва да се получи:
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=50
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от М. Сталев »

Ти на твоята добавил ли си модули ,за да ми покажеш с една по детайлна снимка за какво точно става дума ?Защото от това което разбрах излиза,че трябва да се режат планки ,да се дупчи и евентуално нитова .Поздрави :)
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от maverini »

Столчето изглежда супер,със здраве да си го ползваш.Относно добавянето на модули,що се занимаваш с глупости,в този си вариант ще можеш да го монтираш на всякакви терени.Ако не си състезател не ти трябва нищо допълнително.Иначе както каза Калин,всички платформи би трябвало да са стандартни,освен Рив д 36
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от chirusa_bg »

При платформите с плъзгаща скара от броя на модулите зависи височината на седалката.
Ако си по-висок ти трябват повече модули, за да седиш удобно и обратното - ако си нисък махаш.
След като вече височината е регулирана, ако риболовеца има нужда от допълнително "складово" място, модулите се монтират под седалката, непосредствено над скарата.

Точно такъв монтаж обяснява колегата Лишев.

Разгледайте снимките на този линк и ще стане ясно.
http://www.aquasport-n.com/%D0%BF%D0%BB ... 5-pid=4440" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Mодул за Seatbox ?

Мнение от lishev_64 »

М. Сталев написа:Ти на твоята добавил ли си модули ,за да ми покажеш с една по детайлна снимка за какво точно става дума ?Защото от това което разбрах излиза,че трябва да се режат планки ,да се дупчи и евентуално нитова .Поздрави :)
..............................................................
:D
Хвана ме малко на тясно, колега!
Не, не съм още монтирал допълнителните модули - отне ми малко време набирането на комплекта, по-точно капака - няма го в България. Слава богу, всичко е о,кей! Начина на монтиране е в главата ми и дано да остане малко време - ще го направя. На снимките се вижда как ще изглежда. За снимките само съм закрепил модулите. Допълнителните профили се вграждат под модулите, на основната рамка - напречно или надлъжно - според предпочитанието и желанието. Пантите се местят според монтажа - от страни на модулите, или остават отпред. Дано да съм ти помогнал.
........................................
Изображение
................................................
Изображение
................................................
Изображение
...........................................................................
Изображение
...................................................
Изображение
................................................
:smt039 :smt039 :smt039
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”