ролер за щека

Модератор: sapuna

bubuk89
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 12:13 pm

ролер за щека

Мнение от bubuk89 »

Здравейте колеги ,искам да попитам за ролер (за щека),кои са по добри трикраките или четири ?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ролер за щека

Мнение от chirusa_bg »

4 са по-стабилни. При вятър щеката не изпада. Има място да разглобяваш на 3 и повече части. Обикновено са по-ниски от трикраките, а това е сериозен проблем, ако брега не е равен. Сега съм с V образен трикрак. Следващият ми ще е флат с 4 крака, но смятам да го тунинговам, за да го направя висок.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: ролер за щека

Мнение от Garbolino »

+1 за казаното от Чируса

Има и интересни хибриди с четири крака и комбинации с два ролера:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ролер за щека

Мнение от butnik »

Влади,не съм съгласен,че 4 краките са по ниски.Има модели с височина до 90 см и над,което си е в рамките на задоволително.За мен фактора е цена,колкото по-скъп-толкова по стабиУен :D Имам и от двата варианта,като магаренцето ми е малко и го използвам на равни терени или помощно при труден терен.СтабиУността идва от разкрача,последните модели са гимнастички разкрачващи се до мъжки шпагат и имащи стебло позволяващо достигане на добра височина за изнасяне на щеката.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ролер за щека

Мнение от chirusa_bg »

Така е Ице. Когато си купих първата щека нямах търпение да я пробвам, разбира се нямах и останали пари :lol: Тогава Ивайло Христов отказа да ми продаде евтин ролер, а ми даде един престъпно скъп и ме прати за риба пък парите... по-натам. Още съм с него и ако го сменя ще е само за нещо таковаИзображение
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bobolinzer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:53 pm
Местоположение: София

Re: ролер за щека

Мнение от bobolinzer »

Според мен в средния ценови клас на Preston V-Roller-ите са доста добър избор. Обърни внимание на моделите триподи и видовете крак(за четирикраките), начините на застопоряване. Ако ти се дават повече пари, пробвай новите на Rive и моделът на Sensas, който ти е предложил Влади. Моят съвет е в никакъв случай да не си взимаш евтин вариант. Най-дребната щета по щеката ще направи икономията ти безсмислена!

Успех!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ролер за щека

Мнение от butnik »

Изображение
Тоя колко мъки би спестил :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
nradnev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:54 pm

Re: ролер за щека

Мнение от nradnev »

Мисля че новият Rive е доста по различенот досегашните магарета,така че май си струва парите
bubuk89
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 12:13 pm

Re: ролер за щека

Мнение от bubuk89 »

Sprql sum se na tozi
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=260" onclick="window.open(this.href);return false;
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: ролер за щека

Мнение от maverini »

За този не мога да кажа,но стария pro V е доказан.
nradnev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:54 pm

Re: ролер за щека

Мнение от nradnev »

мисля че този е по добър от първия,изглежда ми и по стабилен.и аз имам мераци за престан,но по на татък.взимай без да му мислиш -ролерите на престан са доказани
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ролер за щека

Мнение от izzyone »

bubuk89 написа:Sprql sum se na tozi
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=260" onclick="window.open(this.href);return false;
За тия пари аз бих избрал ролера на Frenzee. Казвам ти го като човек ползващ 3крак ролер на Престън.
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”