Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Модератор: sapuna

Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от oneillbgm »

Здравейте колеги. Искам да попитам откъде мога да си намеря от онази ситна текстилна мрежа, от която правят живарници, кепове или ръчила. Идеята ми е да си направя малък квадратен кош за улов на ситни рибки за стръв, когато ходя за по два или повече дни. Разбира се, на язовира ръчилото ми не е мн ефективно, а имам един сляп сгъваем кош, но той винаги е празен и със странна форма. Трудно се хвърля и винаги се обръща и потъва наобратно.

Моята идейка е простичка. Моят кош ще е квадратен с размери 30см на 30см и височина само 20см. както и да го хвърлям, няма да ме бърка как пада. Взех от алуминиев проводник 50мм кв. стоманената тел, носещата и я направих съобразно идеята ми. Но ми остава текстилната мрежа. Откъде да си намеря такава? Някакви идеи? :fishing4: :fishing4: :fishing4:
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от Божидар »

Дай на ЛС тел. за връзка !
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от albundi29 »

oneillbgm написа:Здравейте колеги. Искам да попитам откъде мога да си намеря от онази ситна текстилна мрежа, от която правят живарници, кепове или ръчила. Идеята ми е да си направя малък квадратен кош за улов на ситни рибки за стръв, когато ходя за по два или повече дни. Разбира се, на язовира ръчилото ми не е мн ефективно, а имам един сляп сгъваем кош, но той винаги е празен и със странна форма. Трудно се хвърля и винаги се обръща и потъва наобратно.

Моята идейка е простичка. Моят кош ще е квадратен с размери 30см на 30см и височина само 20см. както и да го хвърлям, няма да ме бърка как пада. Взех от алуминиев проводник 50мм кв. стоманената тел, носещата и я направих съобразно идеята ми. Но ми остава текстилната мрежа. Откъде да си намеря такава? Някакви идеи? :fishing4: :fishing4: :fishing4:
Колега посоченият от теб метод е забранен от закона :!:
Жаден съм а вода не ми се пие
zaribeniq
фен клуб-скобар
Мнения: 111
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 10:03 am

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от zaribeniq »

albundi29 написа:
oneillbgm написа:Здравейте колеги. Искам да попитам откъде мога да си намеря от онази ситна текстилна мрежа, от която правят живарници, кепове или ръчила. Идеята ми е да си направя малък квадратен кош за улов на ситни рибки за стръв, когато ходя за по два или повече дни. Разбира се, на язовира ръчилото ми не е мн ефективно, а имам един сляп сгъваем кош, но той винаги е празен и със странна форма. Трудно се хвърля и винаги се обръща и потъва наобратно.

Моята идейка е простичка. Моят кош ще е квадратен с размери 30см на 30см и височина само 20см. както и да го хвърлям, няма да ме бърка как пада. Взех от алуминиев проводник 50мм кв. стоманената тел, носещата и я направих съобразно идеята ми. Но ми остава текстилната мрежа. Откъде да си намеря такава? Някакви идеи? :fishing4: :fishing4: :fishing4:
Колега посоченият от теб метод е забранен от закона :!:
пич, ако си ги купи от рибарския тия рибета да не мислиш че и те не са хванати по същия начин, тъй че недей да знаеш много, всеки си го практикува това нещо
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от Димитър Чаушев »

УЖАС :shock: От къде я вадите тая агресия , какво толкова си казахте та се нападате така ........ Не можете да се изразявате ли , или ....... ?
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от bacho acho »

Купуваш едно ръчило,вземаш мрежата и готово.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от Павел Иванов »

Както каза albundi29 ако те олепат да ловиш с подобно чудо , отиваш при "мрежести уреди" и отнасяш едни 500лв. от раз .
zaribeniq , съвсем точно е упоменато , че ако рибетата са закупени задължително се носи касовата бележка за закупуването им . Без нея пак глоба , май 200лв. беше , за маломерен улов . Съчетано обаче "мрежест улов" + маломерки без касова бележка = 700лв. минимум ако не намерят и друго нещо . Това , че не се случва много , много , да търсят бележката е защото повечето проверяващи не са наясно с това какво трябва да проверяват , ама за късмет веднъж ще попадне човек на знаещ и ще страда неистово . Това от магазина как са ги хванали пък в случаят е без никакво значение , кога иде реч за темата . Ако някой наистина иска да разбере как е направено това със съответната касова бележка , отива на съответното място и изисква проверка на обекта . Да ама не са много хората дето ще го направят , по форумите , фейсъ и раздумки е много по-лесно .

Та в случаят - това си е бракониерство от където и да го погледне човек !

Туй без никаква агресия от моя страна а просто констатация .

"Ръчилото" или по-правилно "рачилото" , произлиза от раци , също е забранено от закона и носи 500лв. като бонус във вид на глоба .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от pavre »

Перде. От онези с по-едрите дупки. :)
niki71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 7:43 pm
Местоположение: София

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от niki71 »

Колега когато си за 2-3 дни налови си рибки за стръв с въдица. Влакно 0.06 кука 0.20 и даже е забавно. Не казвам че е лесно, но става част от подготовката. А това за което си попитал е просто бракониерство .
Аватар
sme6ko83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от sme6ko83 »

Това също,но не среща толкова ожесточена съпротива!

Изображение

Иначе,всеки си има глава и си носи отговорност за действията!
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от albundi29 »

zaribeniq написа:
albundi29 написа:
oneillbgm написа:Здравейте колеги. Искам да попитам откъде мога да си намеря от онази ситна текстилна мрежа, от която правят живарници, кепове или ръчила. Идеята ми е да си направя малък квадратен кош за улов на ситни рибки за стръв, когато ходя за по два или повече дни. Разбира се, на язовира ръчилото ми не е мн ефективно, а имам един сляп сгъваем кош, но той винаги е празен и със странна форма. Трудно се хвърля и винаги се обръща и потъва наобратно.

Моята идейка е простичка. Моят кош ще е квадратен с размери 30см на 30см и височина само 20см. както и да го хвърлям, няма да ме бърка как пада. Взех от алуминиев проводник 50мм кв. стоманената тел, носещата и я направих съобразно идеята ми. Но ми остава текстилната мрежа. Откъде да си намеря такава? Някакви идеи? :fishing4: :fishing4: :fishing4:
Колега посоченият от теб метод е забранен от закона :!:
пич, ако си ги купи от рибарския тия рибета да не мислиш че и те не са хванати по същия начин, тъй че недей да знаеш много, всеки си го практикува това нещо
Колега това му го казвам за добро а не за лошо,П.Иванов ти обясни защо!!!Чаушев аз във моите думи не вижадм никаква агресия и не нападам никого,ако на вас ви изглежда така значи нещата не отиват на добре :!:
Жаден съм а вода не ми се пие
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от Павел Иванов »

sme6ko83 написа:Това също,...
Е тука си в грешка . Изискването за две единични , двойни или тройни куки , не се отнася за изкуствените примамки .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от icefire »

.. Ето за това ме радва този Форум , човек може да научи по нещо от всяка тема! Това за касовите бележки не го знаех , пак ми се види нещо недомислено в нормативните укази, но карай вече ще го знам...
А по темата също .. та колегата споменава за сляп-кош със МИНИ размери 20х30 см , какво бракониерско може да има в това мрежесто съоръжение!?!?
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от bobo_33333 »

icefire написа:.. Ето за това ме радва този Форум , човек може да научи по нещо от всяка тема! Това за касовите бележки не го знаех , пак ми се види нещо недомислено в нормативните укази, но карай вече ще го знам...
А по темата също .. та колегата споменава за сляп-кош със МИНИ размери 20х30 см , какво бракониерско може да има в това мрежесто съоръжение!?!?
Абе размера не винаги е от значение :lol: ...
Имаше някъде клипове ,как се прави от бутилка пвц, подобен уред...НЕ Е МРЕЖЕСТ :wink:

http://www.vbox7.com/play:454d5759
Аз там съм пораснал...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Откъде да си намеря ситна текстилна мрежа?

Мнение от Димитър Чаушев »

albundi29 написа:
zaribeniq написа:
albundi29 написа: Колега посоченият от теб метод е забранен от закона :!:
пич, ако си ги купи от рибарския тия рибета да не мислиш че и те не са хванати по същия начин, тъй че недей да знаеш много, всеки си го практикува това нещо
Колега това му го казвам за добро а не за лошо,П.Иванов ти обясни защо!!!Чаушев аз във моите думи не вижадм никаква агресия и не нападам никого,ако на вас ви изглежда така значи нещата не отиват на добре :!:
Визирах поста на колегата който си цитирал :idea: и по-точно думите " НЕДЕЙ ДА ЗНАЕШ МНОГО " в последно време има доста такива изказвания които меко казано ме озадачават .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”