Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Модератор: sapuna

MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Мнение от MaXo »

От четенето на толкова теми и мнения за реалната дебелина на влакната, реши и вчера си взех един микрометър за да ги меря прецизно.Ще е добре да има тема в която да споделяме измерени стойности за да ни е по-лесно да правим добър избор на влакната, които ще ползваме.Тия дни трябва да купувам плетено влакно и някакво по-здраво монофилно за тролинг ... мисля да ходя в магазините с микрометър ... дано не ме изгонят. :)Иначе ето първите 2 замерени влакна...резултатите са отлични. :wink: Стари влакна, които имам не мисля да ги меря, понеже може би вече ги няма на пазара.

Флуорокарбон Sufix Invisiline, при размер 0.47 - измерени точно 0.47
Монофилно Fortex 0.104 - измеренооколо 0.095 до 0.10
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си

Мнение от NITro`bE »

Всичките влакна на Rive са точни ;)
  • Изображение
TT България 2011
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си

Мнение от maverini »

Колмик, Строфт,Дип,Шимано Аспаер, Антарес-тия немат грешка...
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си

Мнение от MaXo »

Купих си днес едно монофилно 0.205 Focus Magic New, дават му 5.10кг. Тествах го с възел паломер 2 пъти ... първия път 2.7кг, но нещо ми се стори леко наранено влакното и направих втори опит при който издържа 3.0-3.050кг Измерено с микрометър влакното е дебело 0.21 Това е влакно с ограничена разтегливост до около 20-24% и наистина се усеща при опън, че има по-малко разтегливост от другите монофили, които съм пробвал.Жалко, че се предлага само до 0.30 с обявен тест на 12.30кг.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си

Мнение от Павел Иванов »

Явно си първият попаднал на Фокус с почти еднакъв с обявеният диаметър . Иначе това теста носимост на мъртва тежест нормално да не отговаря , не само при Фокус .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си

Мнение от MaXo »

Е то няма как да отговаря с възел... ама мисля не е чак толкова зле това влакно...
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Мнение от elanmorin »

Аз лично вече съм убеден, че специално за малките такъми пазара е наводнен с ментаци или просто с некачествена стока.
Тая година съм решил да не си правя главоболия и ще си тараша предимно на плувка.
Иначе от влакна, в последните 2-3 години мога да кажа че съм доволен, като цяло и попадам на добри такива.
Най съм доволен от едно потъващо, с реално малка памет и здраво влакно, но точно неговата марка не помня. :)
Почти наравно с него ми е Globe Super stong. наистина е здраво, няма толкова ниска памет като другото, не са ми били късани. С второто съм вадил прилична сулка. И двете са 0.20.
И третото, което наистина е много здраво, но като други качества не е добре, но е много здраво е на Focus.
Но това са все пак влакна от по-ниски класове.
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Мнение от elanmorin »

Днес смятам да направя няколко теста, първия беше с Фокус Мач 0.18, даден е за 3.65 кг. Пробвах го с 3.10 кг - къса се веднага.

п.с. Globe super strong, 0.28 дадено е за 9 кг, тествано с 6.500 кг, къса се на момента.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Мнение от Павел Иванов »

А ако ги тестваш с микрометър с почуда ще установиш , че Фокуса реално е около 0.23мм при обявени 0.18 такива :wink: За другото не коментирам , даже не съм го и чувал .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Мнение от elanmorin »

Павел Иванов написа:А ако ги тестваш с микрометър с почуда ще установиш , че Фокуса реално е около 0.23мм при обявени 0.18 такива :wink: За другото не коментирам , даже не съм го и чувал .
С една дума :) май съвсем не отговарят на написаното, както споделиха и някои колеги по-горе. Като цяло. Може да има марки и модели, които да отговарят, но сякаш вече не може да се разчита на нищо освен на късмет за дребни такъми поне, а пък аз като се замисля, на година давам пари за дребни такъми, толкова, че бих могъл да си взема марков прът или макара за тия пари....
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Споделете марки влакна, които отговарят на дебелината си.

Мнение от Павел Иванов »

Ами взимаш си читава линия от реномирана марка , примерно Варивас , ИГК , Торай , Унитика , Яматойо и пр. и там поне си сигурен и в диаметрите и в теста на издръжливост , за монофила иде реч . Примерно ако съпоставиш монофил на Варивас Супер Троут с обявени 0.185мм и тест 6 либри с упоменатият по-горе Фокус , обявен на 0.18мм , ще установиш , че Супер Троута е доста по-тънък и по-здрав при обявените параметри :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”