монтаж на косъм

Модератор: sapuna

Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: монтаж на косъм

Мнение от Димитър Чаушев »

Малко е късно , колегата сигурно е на гьола вече :D
1-косъма една идея по-къс !
2-ползването на шлаух или лидкор е препоръчително заради шиповете по перките на шарана НО ,ако ползваш шок няма нужда и от двете .
3-за оловото до куката ,нож с две остриета !
4-ловенето в трева , удоволствие (поне за мен ) там ползването на друга стръв освен легналата е ,мисия ....айде не не възможна но , отиваш към капо !
5-повдигач на песъчливо дъно ..... може но .....не нужно !
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: монтаж на косъм

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:Малко е късно , колегата сигурно е на гьола вече :D
1-косъма една идея по-къс !
2-ползването на шлаух или лидкор е препоръчително заради шиповете по перките на шарана НО ,ако ползваш шок няма нужда и от двете .
3-за оловото до куката ,нож с две остриета !
4-ловенето в трева , удоволствие (поне за мен ) там ползването на друга стръв освен легналата е ,мисия ....айде не не възможна но , отиваш към капо !
5-повдигач на песъчливо дъно ..... може но .....не нужно !

А аз си мислех,че косъма даже е малко къс?!Аз го правя така,че като се завърти към около извивката на куката да е на 2мм някъде.
А за повдигача,нали ще е на Жребеца,Амура си пада по повдигната стръв,аз поне така съм забелязъл.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
jordan_84
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:25 am

Re: монтаж на косъм

Мнение от jordan_84 »

привет колеги имах два удара единият го извадих към 3кг другия кордата беше тръкната от мидите и скъса! Но имах проблем с оплитането на монтажа повода се оплиташе около оловото кофти тръпка. съвет как да избегна тия оплитания?
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: монтаж на косъм

Мнение от hshopov »

jordan_84 написа:привет колеги имах два удара единият го извадих към 3кг другия кордата беше тръкната от мидите и скъса! Но имах проблем с оплитането на монтажа повода се оплиташе около оловото кофти тръпка. съвет как да избегна тия оплитания?
Снимай го и ни го пусни и ще ти кажа :)( ти преправи ли го,както ти писахме?)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
jordan_84
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:25 am

Re: монтаж на косъм

Мнение от jordan_84 »

махнах гумената перла вирбела си влиза в клипса две царевици с повдигач.Съмнява ме в термошлаувката между вирбела и повода която служи и за конус имах силиконови конуси но тези поводи бяха доста къси и неми се рискуваше да ги рреправям с конуси.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: монтаж на косъм

Мнение от hshopov »

jordan_84 написа:махнах гумената перла вирбела си влиза в клипса две царевици с повдигач.Съмнява ме в термошлаувката между вирбела и повода която служи и за конус имах силиконови конуси но тези поводи бяха доста къси и неми се рискуваше да ги рреправям с конуси.
Май сам си се сетил за проблема! Опитай с 20тина см. повод и силиконов конус(не термо шлаух) и не би трябвало да имаш проблеми! Твоя повод бил къс...е колко да е къс?! Слагай си спокойно конус!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: монтаж на косъм

Мнение от kevlar »

jordan_84 написа:привет колеги имах два удара единият го извадих към 3кг другия кордата беше тръкната от мидите и скъса! Но имах проблем с оплитането на монтажа повода се оплиташе около оловото кофти тръпка. съвет как да избегна тия оплитания?
На кое място си бил колега и какви риби извади?Амур би трябвало да има на повдигача.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”