Макари Ryobi-менте или не?

Модератор: sapuna

топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от топлия »

Защо се буначите, незнам. Мой приятел, по моя препоръка си взе симетри 4000 за спининг. Три години лови с него и още си го ползва. Предимно от княжево до Срем, е хванал адски много кефал. Само воблер и блесна, друг риболов не признава. Прехвалена ли....... Я се дръж моля те.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от m65 »

топлия написа:Защо се буначите, незнам. Мой приятел, по моя препоръка си взе симетри 4000 за спининг. Три години лови с него и още си го ползва. Предимно от княжево до Срем, е хванал адски много кефал. Само воблер и блесна, друг риболов не признава. Прехвалена ли....... Я се дръж моля те.
На този твой приятел, разбира се със закупена макара по твоя препоръка, не му ли е малко НЕкомфортно да лови с макара тежаща 335 грама кефал? С каква пръчка се балансира тази макара, или тази макара каква пръчка балансира? Какви примамки, като грамаж, се хвърлят с тази пръчка, с тази макара?
http://fish.shimano.com/content/sac-fis ... -drag.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
Ако рабира се става въпрос за Shimano Symetre 4000FL, ако става въпрос за Shimano Symetre 4000FJ модела тогава вече говорим за макара тежаща 400 драма.
https://www.topcatch.co.nz/reels/soft-b ... -reel.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow

С макари с такова тегло доста колеги целенасочено (не инцидентно) ходят на риболов за сом. Но явно за теб и колегата ти това са типично кефалски макари.

Иначе това Shimano Symetre когато направи риболовен стаж (около 80 излета годишно) колкото едно Ryobi Zauber и то в размер 1000 (а именно 9 години) без забележки относно техническото състояние, чак тогава можеш да почнеш да го величаеш. Разбира се говорим само и единствено за целенасочен, не инцидентен, спинингов риболов.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от Димитър Чаушев »

Таа марка Шимано .......голем боклук излиза че е :roll: , как съм се пре..бал и то не с една а с цели пет :shock: :lol:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от m65 »

топлия написа:Колега АКСЕЛ едва ли говориш от личен опит, имам две симетрита и знам какво говоря. С малкото 3000 имам уловени мнооооооооооооооооооооооооооогоооо риби.
Но нека не си мерим пиш.......... Е. Макарата е много здрава няма аналог за цената си. Не рьоби не Дайва не куантум.... Т. Н. От 2008 до сега адски много риболов, живея до Тунджа зад къщата ми съм ловял по 50 кила гърбавица на ден. Нали се сещаш какво натоварване е това. Моля те не ме убеждавай в съветска власт. Повтарям се..... Най важното е.... Да ни доставят удоволствие..... Е това го имам.... Повече няма нужда от обяснения..........
Видях по назад в темата, че ползвате макарата от 2008 година, което значи че моделът е Shimano Symetre 3000 FJ. От което следва, според това което сте казали, че ваш приятел по ваша препоръка си е закупил макара тежаща 400 грама, с която целенасочено лови кефал, на блесна и воблер. Нали не си мислите, че макара с такова тегло (каквато и марка да бъде) ще има някакъв проблем с риболов на кефал, било то и на блесна или воблер. А вие, според това което сте писал, ловите на плувка. Вече ви обясниха за натоварването на една макара при спининг, и при риболов на плувка.
Не става ясно от това което пишете какво според вас е малка макара. Наричате малкото - Shimano Symetre 3000 FJ. А как бихте нарекли Shimano Rarenium Ci4+ 4000 FB, която тежи 240 грама, или Shimano Stradic Ci4+ 4000 FA която е 255 грама?
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от топлия »

:fishing2: Лелееееее как само съм се прецакааааааал. :lol: :lol:. Ловял съм с най скапаните макари в света. Мамка му. :fishing2:
Грамажи, мерки, модели. Рьоби заубер..... С-у шимано симетри.... ГОЛЯМ СМЯХ... С какво се балансирала.. Ми с енерготийм 3метра. И не ми казвайте, че е дълга, на тая голяма река е идеална за контролиране на рибата. И като ти изпука една щука под Срем към 4кила тогава пак се замисли. Ако искаш лови и с модел 500, всеки си шета на акъла. Тук няма стереотипи има кеф и нищо друго, проумейте го.
ЗА МЕН шимано е N 1 и това е. Лек ден колеги.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:Таа марка Шимано .......голем боклук излиза че е :roll: , как съм се пре..бал и то не с една а с цели пет :shock: :lol:
Ми прее.ал си се ами :D :D :D ! Да си беше взел дайви!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от Port_Royal »

Има ли модератори в този форум да попитам първо?Темата е за макари с марка Ryobi до колкото виждам,не е да си мерите дайвите и шиманата,коя била по по най.Като толкова Ви се спори си пуснете друга тема и там си мерете марките и макарите колкото щете,не и в тази тема.И второ,ако все пак има модове да си размърдат пръстите на ръцете и клавишите на клавиатурите и да се оправи това недоразумение.Моля,колегите които нямам мнение по темата,да не пишат излишни коментари на тема Дайва и Шимано!Спазвайте малко по приличен тон,не се нападайте като животни,бъдете толерантни едни към други. :) :) :) :drinkers: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от Димитър Чаушев »

Ами то май от модератора тръгна така темата :lol: :lol:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от m65 »

топлия написа::fishing2: Лелееееее как само съм се прецакааааааал. :lol: :lol:. Ловял съм с най скапаните макари в света. Мамка му. :fishing2:
Грамажи, мерки, модели. Рьоби заубер..... С-у шимано симетри.... ГОЛЯМ СМЯХ... С какво се балансирала.. Ми с енерготийм 3метра. И не ми казвайте, че е дълга, на тая голяма река е идеална за контролиране на рибата. И като ти изпука една щука под Срем към 4кила тогава пак се замисли. Ако искаш лови и с модел 500, всеки си шета на акъла. Тук няма стереотипи има кеф и нищо друго, проумейте го.
ЗА МЕН шимано е N 1 и това е. Лек ден колеги.
Ами изпуквала ми е не 4кг, а 9,300 кг. Пръчката бе с дължина 2.40 м с тест по примамки 7-28 грама, макарата бе Ryobi Excia 2000. Мястото бе с.Петко Каравелово старото корито на р.Янтра. След няколко пируета щуката бе на брега, без ни най-малко да се замисля за проблеми с макарата или пръчката. Просто щуката нямаше шанс, от устата и се подаваше опашката на близо 400 грамова каракуда.
Аз обичам да говоря с факти, по тази причина съм дал адреси където е видно въпросните макари колко тежат. А това, че на тебе ти е смешно ме навежда на мисълта, че не си бил ползвател на макара Ryobi.
Имал съм Shimano Symetri от новият и от предходният модел, от най малките размери. Ами не стават за целенасочен спинингов риболов
Да всеки може да лови с каквото си иска. Можеш да си дърпаш кефали с макара тежаща 0.400 кг. Но едва ли адреналинът ще е голям, освен ако не ловиш само трофейни кефали. А повярвай ми знам какво е трофеен кефал. За 2000 година рекордът за улов на кефал, на вестник Рибар е мой. Кефалът бе с тегло 2.920 кг. уловен на спининг на воблер. По назад във времето, през 1986 година един ден преди да вляза в родната казарма, хванах кефал с тегло 3.740 кг според кантара в хоремага. Пръчката бе стъклопласт Гермина 1.80 метра, макарата Релерекс, блесната бе СОМ. Тези блесни ги правеше един майстор от Г.Оряховица. Блесни на пръв поглед неугледни, хващаха толкова много риба колкото нито една сегашна блесна. Вярно е, че тогава рибата бе в количества доста по големи от колкото е сега, но все пак тази блесна за мен, а и не само за мен, е на абсолютен пиедестал.
Наскоро хванах кефал с дължина около 45-46 см. на пръчка с тест по примамки 0,9-5 грама. Макарата бе Shimano Ultegra, тежаща 190 грама. Ето това за мен е удоволствие и адреналин, не защото съм ловил с макара Shimano, а защото с ултралайт такъм хванах добър кефал.
И да прави са колегите когато негодуват. Това е тема за макари Ryobi. Ако не е нахално от моя страна съветвам те да си пуснеш една тема за Shimano Symetri, където можеш да я хвалиш колкото искаш. Сигурен съм дори, че все някой ще ти се "върже", та ще си за формите нещо като ода за Shimano Symetri.
Не ме разбирай погрешно, тази макара е добра, но не и за спининг. С изключение на варианта: да се лови кефал с макара размер 4000, и с тегло 0.400кг. Изкуствените примамки за кефал общо взето се вместват в диапазона 1-10 грама, така че такава макара просто няма да ги усеща.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от Спартак »

Изчетох цялата тема,с интерес.Ползвам макара Рийоби Екусима 2000 на болонеза и съм доволен,вадила е доста прилични кефали,без абсолютно никакви проблеми.
ПС : Макарата съм си я купувал,от наш он - лай магазин.
Относно дискусията за качеството която се обособи в темата,според мен нещата стоят така : В едни типове риболов,една марка може да е по - напред от друга,а при други - обратното,всичко зависи от типа риболов,интензивността му и така нататък.Също така си мисля,че при ниските класове,даже на ,,големите'' една да не казвам по - голяма част от цената идва от името, а не от качеството,и пак казвам това е лично мнение.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Макари Ryobi-менте или не?

Мнение от топлия »

m65 написа:
топлия написа::fishing2: Лелееееее как само съм се прецакааааааал. :lol: :lol:. Ловял съм с най скапаните макари в света. Мамка му. :fishing2:
Грамажи, мерки, модели. Рьоби заубер..... С-у шимано симетри.... ГОЛЯМ СМЯХ... С какво се балансирала.. Ми с енерготийм 3метра. И не ми казвайте, че е дълга, на тая голяма река е идеална за контролиране на рибата. И като ти изпука една щука под Срем към 4кила тогава пак се замисли. Ако искаш лови и с модел 500, всеки си шета на акъла. Тук няма стереотипи има кеф и нищо друго, проумейте го.
ЗА МЕН шимано е N 1 и това е. Лек ден колеги.
Ами изпуквала ми е не 4кг, а 9,300 кг. Пръчката бе с дължина 2.40 м с тест по примамки 7-28 грама, макарата бе Ryobi Excia 2000. Мястото бе с.Петко Каравелово старото корито на р.Янтра. След няколко пируета щуката бе на брега, без ни най-малко да се замисля за проблеми с макарата или пръчката. Просто щуката нямаше шанс, от устата и се подаваше опашката на близо 400 грамова каракуда.
Аз обичам да говоря с факти, по тази причина съм дал адреси където е видно въпросните макари колко тежат. А това, че на тебе ти е смешно ме навежда на мисълта, че не си бил ползвател на макара Ryobi.
Имал съм Shimano Symetri от новият и от предходният модел, от най малките размери. Ами не стават за целенасочен спинингов риболов
Да всеки може да лови с каквото си иска. Можеш да си дърпаш кефали с макара тежаща 0.400 кг. Но едва ли адреналинът ще е голям, освен ако не ловиш само трофейни кефали. А повярвай ми знам какво е трофеен кефал. За 2000 година рекордът за улов на кефал, на вестник Рибар е мой. Кефалът бе с тегло 2.920 кг. уловен на спининг на воблер. По назад във времето, през 1986 година един ден преди да вляза в родната казарма, хванах кефал с тегло 3.740 кг според кантара в хоремага. Пръчката бе стъклопласт Гермина 1.80 метра, макарата Релерекс, блесната бе СОМ. Тези блесни ги правеше един майстор от Г.Оряховица. Блесни на пръв поглед неугледни, хващаха толкова много риба колкото нито една сегашна блесна. Вярно е, че тогава рибата бе в количества доста по големи от колкото е сега, но все пак тази блесна за мен, а и не само за мен, е на абсолютен пиедестал.
Наскоро хванах кефал с дължина около 45-46 см. на пръчка с тест по примамки 0,9-5 грама. Макарата бе Shimano Ultegra, тежаща 190 грама. Ето това за мен е удоволствие и адреналин, не защото съм ловил с макара Shimano, а защото с ултралайт такъм хванах добър кефал.
И да прави са колегите когато негодуват. Това е тема за макари Ryobi. Ако не е нахално от моя страна съветвам те да си пуснеш една тема за Shimano Symetri, където можеш да я хвалиш колкото искаш. Сигурен съм дори, че все някой ще ти се "върже", та ще си за формите нещо като ода за Shimano Symetri.
Не ме разбирай погрешно, тази макара е добра, но не и за спининг. С изключение на варианта: да се лови кефал с макара размер 4000, и с тегло 0.400кг. Изкуствените примамки за кефал общо взето се вместват в диапазона 1-10 грама, така че такава макара просто няма да ги усеща.
Бреееее, шампион си имаме Евала за рекордите (национални) и аз съм улавял 24 кг шаран с релерекс, но не ги хваля за това. А ако искаш да хванеш КЕФАЛИ ела на гости на вилата ми в СРЕМ ще се наловим, напием, наядем и ще стигнем до консенсус. Вярвай ми. На добра маса се спори най добре! :drinkers: наздраве за рьоби страшни са, особенно японските.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”