Кеп и дръжка ?

Модератор: sapuna

ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Кеп и дръжка ?

Мнение от ivailu1992 »

Мнения за :

http://www.sigurna-sluka.com/index.php? ... &Itemid=55" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.sigurna-sluka.com/index.php? ... &Itemid=55" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.sigurna-sluka.com/index.php? ... &Itemid=55" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

или съвет за други с тази цена , за риболов на река ( болонеза и фидер ) . Трябва ми нещо леко и да не е толкова фалшиво . За риболов на едри риби си имам друг кеп и затова ми трябва лек кеп , а вярвам ,че всяка глава може да събере риба до 3 кг примерно .
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от Венелин Радушев »

Дълъг прът иска дълъг кеп, особено на река. Ползвам един 5 метров с щекерна сглобка, в 80% от случаите го ползвам с само три колена, с всичките 5 колена съм го ползвал не повече от 10 пъти, но имай в предвид, че в тези 20% ако нямах четвърто и пето коляно, риболова би бил невъзможен.
Извинявай за спама!
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от ivailu1992 »

Венелин Радушев написа:Дълъг прът иска дълъг кеп, особено на река. Ползвам един 5 метров с щекерна сглобка, в 80% от случаите го ползвам с само три колена, с всичките 5 колена съм го ползвал не повече от 10 пъти, но имай в предвид, че в тези 20% ако нямах четвърто и пето коляно, риболова би бил невъзможен.
Извинявай за спама!
Няма за какво да се извиняваш ;). Благодаря за съвета .

Видях ,че съм сложил заглавие на темата ,,Кеп и дръжка " :D , а съм искал да напиша Глава и дръжка , но както и да е .

Интересно ми е , дали някой ползва тази първата глава и не е ли плитка (30 см ) и дали този материал не изгаря бързо и да се къса след това?
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от М. Сталев »

Лично за мен най добрите глави са монофилните ,леки и бързи,моята е на Филстар формата е и като на показаното тубертини,тежи 120 гр ,шаран 3 кг влиза добре от там нагоре идват малки. Моята е на 1 сезон и нищо и няма от слънцето,друг плюс на монофила е ,че при него не се закача куката.
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от ivailu1992 »

Ами някакви мнения за тази дръжка :

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=343" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

или тази http://www.sigurna-sluka.com/index.php? ... &Itemid=55" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; е по-добра ?
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от miro253 »

Аз лично ползвам посочената глава за кеп на Тубертини и я намирам за много удобна. Лека дръжка за кеп в този ценови клас няма как да намериш. Вземи си един Филстар с щекарна сглобка на 3 метра и си готов.
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от ivailu1992 »

miro253 написа:Аз лично ползвам посочената глава за кеп на Тубертини и я намирам за много удобна. Лека дръжка за кеп в този ценови клас няма как да намериш. Вземи си един Филстар с щекарна сглобка на 3 метра и си готов.
Значи е лека главата . Обаче първата посоченна ми се струва доста по лека , но нз дали не е много плитка .
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от chirusa_bg »

Историята с теглото на главата е малко несериозна работа. 50-100 грама разлика нямат никакво значение. Много по-важно е да е "бърза" главата. Бавна мрежа в комбинация с мека дръжка е много неприятна за употреба, особено, ако държиш да кепнеш рибата с движение на кепа.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от ivailu1992 »

chirusa_bg написа:Историята с теглото на главата е малко несериозна работа. 50-100 грама разлика нямат никакво значение. Много по-важно е да е "бърза" главата. Бавна мрежа в комбинация с мека дръжка е много неприятна за употреба, особено, ако държиш да кепнеш рибата с движение на кепа.
Някоя не мека дръжка , да ми препоръчаш ? Или коя от горните две , дето съм дал линкове , ще е по-добра , понеже нямам възможност да ги подържа ?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от chirusa_bg »

ivailu1992 написа:Или коя от горните две , дето съм дал линкове , ще е по-добра , понеже нямам възможност да ги подържа ?
Аз също не съм ги виждал на живо.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Кеп и дръжка ?

Мнение от Антон Тонев »

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=343" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
С подобна дръжка на същата фирма-най, най, обикновенната от 12-или 13 лв мисля, че беше, и с поставена на нея голяма 40-инчова шаранджийска глава, съм кепвал 15-ца шаран.Какви са тия цени не знам.Всичко опира до техника.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”