Избор на (шаранджийска) стойка

Модератор: sapuna

Аватар
hendekltd
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:54 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от hendekltd »

Да, предпочитам три или четири-под. По-елегантни са, по-леки и по-бързи за разполагане. Въпросът със стабилността ще се реши, като я разположа по-ниско.
Благодаря за идеята :)
Каква е ползата от файдата, когато няма келепир?!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от Димитър Чаушев »

hendekltd написа:Да, предпочитам три или четири-под. По-елегантни са, по-леки и по-бързи за разполагане. Въпроса със стабилността ще се реши, като я разположа по-ниско.
Благодаря за идеята :)
За елегантнос, по-лек, и по-бърз за зглобяване и разполагане , може да се спори, а за стабилност най-често се закача една найлонка с камъни за куката от долу :lol:
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от Limanov »

Димитър Чаушев написа:
hendekltd написа:Да, колега Limanov, споделям - тази е яка, стабилна и лека за калибъра си (за пет въдици), че дори е в рамките на бюджета!
Но, дяволията, не е с централна опора, язък :(
Вземам я предвид и благодаря много за предложението! :)
Не те разбрах за "централната "опора! Карп про е стойка която може да застане здраво и стабилно почти на всякъкъв терен. Ако държиш на трипод или четрипод е друга бира, аз не ги харесвам заради нестабилността но това си е мое мнение.
пп.Виждал съ всякакви триподи и четриподи да се "таркалят"
Нека колегата сам извърви своя път не случайно са казали хората не питай старило а патило :wink:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от delio-haidutin »

Димитър Чаушев написа:За елегантнос, по-лек, и по-бърз за зглобяване и разполагане , може да се спори, а за стабилност най-често се закача една найлонка с камъни за куката от долу
Изображение142.jpg
Изображение142.jpg (353.99 KiB) Преглеждано 2240 пъти
слагаш 'пранги" на магарето и няма къде да избяга :lol:
а що се отнася до 'баракуда" ,не сте ми прочели поста .много се съмнявам ,ако поръча такава ,да е като от снимката.под марката "филстар 'я има същата :idea:
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=201" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
diD0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 8:49 pm

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от diD0 »

Zako е прав за дурамакса в тва число и триногата на JRC , Carp Pro то е трудоемко и то се клати доста не бих го купил повече .
Изображение
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от Chromeo »

И какво излиза сега, че съм се отървал от най-читавата стойка(Делукс-а) на пазара ли :butthead:
catch a fish or die trying !!!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от sapuna »

В този ценови клас бих си взел това - http://best-fishing.eu/%D1%81%D1%82%D0% ... B0-rod-pod" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето я реал тук - http://sapuna.snimka.bg/fishing/fl-bara ... 121.all.18" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; Цена 145лв
Мога да доставя Баракудата на 100лв ,но според мен не си заслужава парите!
Ако ще е Баракуда ,то нека е тази - http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=36323" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

п.п. Местя темата в "такъми"
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
hendekltd
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:54 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от hendekltd »

Май се получи ползотворна тема :)

Ориентирам се все така към Филстар-а за 148лв, но след толкова чудесни предложения...
До края на годината ще е, няма да е моментална покупка ;)

Много благодаря за идеите и коментарите! Ще се "похваля" веднага щом има с какво, ще сложа и снимки.

Поздрави и наслука на всички!
Каква е ползата от файдата, когато няма келепир?!
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от Антон Тонев »

Ако терена позволява-от това по добро няма. :D
Изображение
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Избор на (шаранджийска) стойка

Мнение от Спартак »

Аз съм с ето тази стойка : http://ribolov1.com/image/cache/data/ak ... %206109%20(SBN%20132" onclick="window.open(this.href);return false;)/product_12290-EDIT-800x800.jpg,колегите мисля,че са ти дали линк към по - новия вариант.Малко е трудоемка заради многото врътки,но дава и много възможности за позициониране.Лично мнение от мен - недостатъци - трябва повече време за нагласяне,но после е мнофо стабилна,от колеги знам,че ако се изсилиш,може да превърти някоя врътка, положителни страни : стабилна както казах,широки барове,и множество възможности за позициониране.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”