Ретро макари

Модератор: sapuna

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Ретро макари

Мнение от isavkov »

Привет,
днес от скука взех, че се разрових в старите такъми на баща ми. Сред тях намерих няколко макари, които най-вероятно са на мойта възраст :D но определено още хващат окото. Поне аз им се накефих докато ги почиствах. Наснимах ги на бързо и реших да спретна една темичка в форума.

Класически DAM AT220. С тази конкретно съм ловял като бях значително по малък, че и риба съм вадил с нея. Много здрава макара, макар и с пластмасова шпула и само с 2 лагера.
Изображение

Тази ако въртиш продължително време, може да хванеш мускули. Най-вероятно от вътре цялата е пълна с боклуци и за това навиването е трудоемка задача, но пък е с лонг-каст шпула.
Изображение

Тоз мъник го помня, и с него съм ловял като по малък. Много забавна макара, която и до ден днешен си работи без проблеми.
Изображение
Изображение
Изображение

Много стара и много метална макара :D Даже нямам идея как се оперира с нея...
Изображение
Изображение

И като за накрая едно класичеко Риоби :)
Както си личи от снимките - било е черно някога, но поради някаква причина баща ми и е смъкнал боята.
Изображение
Изображение
Изображение

Ако имате някакви стари макари, защо не ги споделите в тази тема. Все си мисля, че поглед назад в края на 2015-та не е лоша идея ;)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ретро макари

Мнение от emo vasilev »

Темата ти приятелю ме връща в онези години ,когато имаше на пазара само няколко вида макари , но пък имаше много риба .
Ако ми остане време ще снимам и моите антики .......
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ретро макари

Мнение от fozi073 »

Темата наистина е мн. емоционална, носталгична бих казал. Всяка една от по-старите ми макари си прегледах и разбрах че си имат стойност- то риби :fishing6: то чудо.......и най важното-спомените. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ КОЛЕГИ :smt023
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ретро макари

Мнение от Bigmarlin »

Имам две стари Дайви 7000с и ss 5000 ,ще ги постна при първа възможност
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Ретро макари

Мнение от lyudmil75 »

Изображение

Изображение

:fishing11:
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Ретро макари

Мнение от Martin Mihailov »

А помнители катюшките.Едни сиво сини такива.По неколко пьти наден минавах покраи ловното даги гледам на витрината.Докатосе здобия с текава що зорбеше.Аиде весели празници от мене. :drinkers: :drinkers:
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Ретро макари

Мнение от YordanDanev »

Martin Mihailov написа:А помнители катюшките.Едни сиво сини такива.По неколко пьти наден минавах покраи ловното даги гледам на витрината.Докатосе здобия с текава що зорбеше.Аиде весели празници от мене. :drinkers: :drinkers:
Честно казано аз не се сещам за Катюшките или трябва да ги видя за да се сетя. Аз имах Делфин по онези времена.
Изображениеима ли комат кучета много
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Ретро макари

Мнение от Martin Mihailov »

Катюшките приличаха на консервена кутия с две малки дрьжки отстрани.По нашия краи бяха много на мода.Имашли катюшка много важиш.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Ретро макари

Мнение от Павел Иванов »

Катушката си беше руският отговор на центерпина ама много го беха умешали с мухарската макара :lol: През осемдесетте , при един воаяж до Киев , много се радвах как рашаните разделяха риболова на "я лавю с катушке" и "я лавю на спининг" , като риболова си беше се на плувка ама с различна макара :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Б-група
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 12:55 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ретро макари

Мнение от Б-група »

Здравейте ! И ,Честита Коледа ! И да сте здрави и да ВИ ,КЪЛВЕ ,през Новата Година ! По темата: Притежавам ,доста от ,,старите макари ,,и такъми ! И ,стабили и риле рекс и катушки и делфинчета ,НО ,най стара и ценна ми е една макара / подарък от възрастен рибар / ! Модела е : Luxor №1 на Pezon&Michel ! Някъде от 50 год на мин век е и си работи още ! Още тогава са имали много нови техн решения! И сгъваема дръжка ,фрикционен преден аванс ,бронзови зъбни колела и твърдосплавна ролка на бигела ! Бойна ,френска ,машинка е !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”