Какви куки използвате

Модератор: sapuna

pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Какви куки използвате

Мнение от pike90 »

Какви куки използвате и за какви риби. Аз използвам за дъно Каматсу номер 3,4,5 - за шаран, каакуда платика итн. с лопатка.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от magnetar »

Колега форумът е пълен с такива теми,търси и чети!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от Slavi_82 »

Drennan и Kamasan тва са марките :)
И за по не претенциозни риби Filstar Sensei
Kaто скоро ползвах лонг шенг N:8 на филстар сенсей за проба на богров и няма празно с тях, много са остри и твърди
няма мърдане тая кука :) и рибите 5/5 за долната усна :)
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви куки използвате

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Аз лично харесвам Filstar Sensei , Gamakatsu 2210 и Gamakatsu 1050
Куката според рибата
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
bushido1964
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 9:07 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от bushido1964 »

Тези са ми от най-любимите: Gamakatsu 2210 ,както и някои модели на Owner :)
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от Slavi_82 »

То Gamakatsu имат много добри и сполучливи модели но откакто им надървиха цените почти никой не иска да ги зарежда
и можеш да си ги намериш много трудно. А да ги поръчаш от интернет пълниш гушата на тия от Еконт и ти излизат златни :(
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви куки използвате

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Тук в Бургас не съм имал проблеми с тях , на втория етаж на краставицата в големия магазин мисля че шефа се казва Диян а в него продават жена му и дъщеря му.Малко се отплеснах та там в този магазин винаги имат Gamakatsu най различни серии , даже от там си взех и 2 номер с дълго рамо Gamakatsu за чернокоп на плувка
А иначе цените наистина бият в кръста
Gamakatsu 2210 - 5,50лв Gamakatsu 1050 5,00лв Filstar Sensei 2,50лв.
Но както се казва кеф цена няма :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
bushido1964
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 9:07 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от bushido1964 »

Ами то само на куките ли се вдигнаха цените през последните една-две години...? :( Поради тази причина отдавна съм се запасил с куки,макари,пръти и всякакви други риболовни аксесоари,които ще ми бъдат достатъчни докато се занимавам с този красив,но все по-скъпо струващ спорт!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Какви куки използвате

Мнение от miro253 »

Аз откакто ползвам магнитна кутийка забравям какво купувам, но като цяло е Тубертини и Колмик. Има си къде да се пише, но кой да го прави :D ?
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от elanmorin »

Може би е било ментак, но не бях изобщо доволен от един куки на Owner, които можеха на ръка да се изкривят.
От това което съм ползвам харесвам Drenan. За плувкаджийски риболов. И според мен има смисъл куката да е тип "орвон нокът". Но като не кълве, все тая...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Какви куки използвате

Мнение от Павел Иванов »

Не е нужно дадена кука да е "ментак" за да се изкривява лесно . Съществуват видове риболов от типа на "лоонг кеч и релийз" , демек при които рибата се води но е желателно да се откачи още във водата , с лесно изкривяващи се куки по-лесно спасяваме примамки , особено когато са съобразени с линията и настройката на аванса и пр. Просто когато отиваме да купуваме нещо е добре да знаем точно какво и за какво търсим за да няма разочарование дори когато иде реч за едни от най-добрите производители в дадена сфера :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от magnetar »

Аз пък съм много доволен от куките на Owner(с тефлоново покритие),шаранджийските модели.Ползвам ги от години,без никакви издънки до сега.Ползвам основно ISEAMA и AYA.Иначе любимите ми куки са Nash Fang Uni .
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от elanmorin »

magnetar написа:Аз пък съм много доволен от куките на Owner(с тефлоново покритие),шаранджийските модели.Ползвам ги от години,без никакви издънки до сега.Ползвам основно ISEAMA и AYA.Иначе любимите ми куки са Nash Fang Uni .
Добре можеш ли да препоръчаш някой модел на Owner, Искам да е твърда със закривен връх - орлов нокът и по възможност с тъмен цвят и да не е късо рамото.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от magnetar »

elanmorin написа:
magnetar написа:Аз пък съм много доволен от куките на Owner(с тефлоново покритие),шаранджийските модели.Ползвам ги от години,без никакви издънки до сега.Ползвам основно ISEAMA и AYA.Иначе любимите ми куки са Nash Fang Uni .
Добре можеш ли да препоръчаш някой модел на Owner, Искам да е твърда със закривен връх - орлов нокът и по възможност с тъмен цвят и да не е късо рамото.
Написал съм двата модела които харесвам.Пробвай с тези за шаранджийски риболов - C-3,C-4,C-5(за предпочитане с тефлоновото покритие).
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Какви куки използвате

Мнение от elanmorin »

magnetar написа:
elanmorin написа:
magnetar написа:Аз пък съм много доволен от куките на Owner(с тефлоново покритие),шаранджийските модели.Ползвам ги от години,без никакви издънки до сега.Ползвам основно ISEAMA и AYA.Иначе любимите ми куки са Nash Fang Uni .
Добре можеш ли да препоръчаш някой модел на Owner, Искам да е твърда със закривен връх - орлов нокът и по възможност с тъмен цвят и да не е късо рамото.
Написал съм двата модела които харесвам.Пробвай с тези за шаранджийски риболов - C-3,C-4,C-5(за предпочитане с тефлоновото покритие).
Някои от тези Iseama i Aya със закривен връх ли са? Понеже ще поръчва онлайн и няма как да ги видя така на картинка какви са.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”