куки

Модератор: sapuna

bubik89
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 12:45 am

куки

Мнение от bubik89 »

Здравейте колеги ,малко помощ за куки за платика
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: куки

Мнение от N.Dimitrov »

Значи специална серия за специална риба рядко се среща, има за мряна и шаран най-често, има и за фидер специализирани както и за плувка. Ако искаш добра кука огледай се в сериите на Камасан, Оунер, Дренан, Гуру, Мустад, Тубертини и ред други, по скоро трябва да се замислиш каква стръв ще ползваш предимно за риболова и от там да решиш кука с каква форма ти трябва има по-отворени, по-къси, по-дълги, закривени и др. Куки се избират според това къде ще ловиш, на какво и по какъв начин дали на дъно или на плувка. Дай малко подробности и може да те насоча :)
bubik89
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 12:45 am

Re: куки

Мнение от bubik89 »

За риболов на плувка на бял и торен червей
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: куки

Мнение от N.Dimitrov »

Аз ползвам предимно тази кука защото и ловя предимно на плувка от 14 до 18номер е супер, Аз ползвам 16номер здрава и сравнително тънка кука със нечовешки захват, така се забива в устата на рибите ,че няма изваждане. Нека и други кажат отзиви за нея.
22222.jpeg
22222.jpeg (10.45 KiB) Преглеждано 5306 пъти
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: куки

Мнение от garfield_90 »

Guru feeder special
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: куки

Мнение от CarposGTA »

[quote="N.Dimitrov"]Аз ползвам предимно тази кука защото и ловя предимно на плувка от 14 до 18номер е супер, Аз ползвам 16номер здрава и сравнително тънка кука със нечовешки захват, така се забива в устата на рибите ,че няма изваждане. Нека и други кажат отзиви за нея.

+1 за Камасана ! Откакто си купих X-Strong нямам проблеми с изкривени куки или недобре захванати риби . Като цяло куката е с класическа форма с нормално широка извивка и може да се ползва за всякакъв вид стръв поне според мен . Използвал съм я с торен червей,бял червей, царевица , хляб , пелети свързани чрез силиконов косъм , жито и няма проблем с нито една от тези видове стръв .
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: куки

Мнение от N.Dimitrov »

Точно за това я препоръчах на колегата, с една дума универсална и работеща кука...
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: куки

Мнение от feedermania »

За червеи ползвам guru feeder special а за царевица owner iseama и двете са остри и здрави... доволен съм
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”