Ваглери

Модератор: sapuna

Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Ваглери

Мнение от freako »

miro253 написа:Това ще рече, че опъвам 1.5 м. флурокарбон и в двата му края връзвам по един вирбел. Този за повода гледам да е най-малкия еденичен или двоен. Другия няма значение според мен, но аз ползвам двоен малко по-мощен от долния за да ми пази монтажа. Тук е момента да уточня, че ползвам основно влакно 0.18 мачово и флурокарбон с дебелина 0.20.
Разбрано. Значи съм на прав път
miro253 написа:Разполагам основното утежнение на ваглер и половина от по-мощния вирбел т.е. горния в монтажа.
А защо на ваглер и половина? Като си с подвижен монтаж долният ти възел може да е на 1-2 метра над вирбела примерно т.е ваглера няма да ти слиза близо до съчмите на теория

Аз за долен вирбел ползвам бързите връзки на Cralusso. Сменят се поводите за секунди.
Иначе флуорото против оплитане ли го слагаш?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Re: Ваглери

Мнение от remarketo »

viewtopic.php?t=80688

Ей тука има доста снимков материал.
Разгледайте ги за да добиете представа.
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Ваглери

Мнение от miro253 »

Флурокарбона е против сплетни, защото е по-твърд, а и нали уж бил невидим :D .

Долен възел не ползвам. Ваглера се спира във горния вирбел на монтажа като го предпазвам със силиконово стоперче, а ако е по-тежък даже слагам и две. Силиконовите стоперчета в този риболов за друго не стават.

Ваглер и половина прави линията някак си по-изпъната и съчмите от основното утежнение не го бият и не се преплитат в него.

Дали си на прав път - не знам. И аз това се чудя за себеси :lol: , но този риболов ме радва.
remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Re: Ваглери

Мнение от remarketo »

Тънкия момент:


Има едно правило при построяването на монтажа за мач. Растоянието от долния вирбел до основното отежнение трябва да бъде винаги по-голямо от дължината на повода. ОБАЧЕ. Растоянието от долния вирбел до основното отежнение трябва да е по-малко от колкото от основното отежнение до горния вирбел.

Цитирал съм колега от форума.

Спазването на тези пропорций,гарантира добре балансирана линия. От там нататък всичко е в ръцете на задвъдичното устройство.
:fishing7:
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Ваглери

Мнение от miro253 »

Да, това някъде Папарака беше го написал , но толкова сложно, че ти идва да си удариш мача в главата като го прочетеш за първи път :lol: . Иначе може да звучи и като 30, 40, 50 т.е. 30 см. повод, 40 см. от вирбела на повода до основното утежнение и 50 см. от основното утежнение до горния вирбел в, който се спира ваглера и като имаме предвид, че повечето ваглери са с дължина около 30-35 см. се получава около ваглер и половина. Тези параметри обаче зависят от дължината на повода и дължината на ваглера. Това и на мен ми помогна в началото да намаля уплитанията. Нали ви казах риболова с ваглер е математика.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”