FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Модератор: sapuna

Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от Петър Недев »

От началото на миналия сезон използвам тези пищялки и съм много доволен. Но нямам инструкции за настройките. Сбърках се да търся клипове и информация,но няма нищо на Български или Руски. Нещо съм натиснал на единия сигнализатор и не издава никакъв звук. Свети,показва посоката и интензивноста на кълването,подава сигнал и към станцията.Тя свири но сигнализатора,не. Ако някой ,който има същите има идея как да изляза от този режим ,ще съм много благодарен.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от antivik »

Дано тези помогнат:



http://www.sportfishing.ua/ucontent/blogs/31331.html

Поне това ми излезе при търсенето :( .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от Петър Недев »

Това го гледах Вики. Не помага. Те имат над 10 режима ,от едно натискане на копчето,до 10 пъти.И са все различни.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от rap66 »

https://www.rybarske-potreby-kral.cz/so ... _navod.pdf

С Google транслатор ще си преведеш текста. Но на мен ми на повреден говорител.

Контрол на звука:
Височината на тона се определя от контролния бутон с надпис "T". Отляво най-дълбокият тон, напомнящ за една патица, обърна се надясно
след това зададете най-високия тон - той се чува добре от по-голямо разстояние.
Функция MUTE:
С FISHTRON Q9 можете лесно да изключите звуците, което е удобно при настройка на барове, тежести и др
се включва много бързо чрез натискане на бутона ON-OFF. Два светодиода мигат последователно като функция за сигнализиране.
Функцията автоматично се отменя за около 60 секунди или може да бъде отменена отново чрез кратко натискане на бутона ON-OFF.
Нощна светлина за позициониране:
През нощта е възможно да включите така наречените позиционни светодиоди. Натиснете и задръжте бутона ON-OFF за около 5 секунди. Тройният бипкане звучи слабо
горният светодиод светва. Когато индикаторът е изключен, тази функция се отменя отново.
Забележка: Син LED технологията не гарантира една и съща LED светлина в случай на слаба светлина. Разлики в интензитета на синя светлина
позиционните светодиоди на различни сигнализиращи устройства не е дефект и не е причина за оплакване.
Дискретен режим на нощта - изключване на светодиода (изключване на горните светодиоди или изключване на всички светодиоди):
Особено през нощта ще приветствате възможността за изключване на светодиодите. Възможно е да изключите само горния светодиод (изстрелът се сигнализира от задното осветление
с бутон, който не действа толкова тревожно) или изключване на всички светлини, както на горния, така и на задния осветен бутон.
а) Изключете само горните светодиоди ... ........... в режим ВКЛЮЧЕНО натиснете 5 пъти последователно бутона за ВКЛЮЧВАНЕ
б) Изключете всички светодиоди ... ................................. в режим ВКЛ., натиснете бутона ON-OFF 10 пъти последователно
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от antivik »

Амииии.... :smt017 кат си взимаш таквиз сложна техники, де требе висшо да караш, че да ги ползваш, шъ си чукаш главата, я си спомни старите де беа с по 3-4 бутона и пак, кога нема риба си мълчаха все едно
ги няма :lol: :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от Петър Недев »

antivik написа:Амииии.... :smt017 кат си взимаш таквиз сложна техники, де требе висшо да караш, че да ги ползваш, шъ си чукаш главата, я си спомни старите де беа с по 3-4 бутона и пак, кога нема риба си мълчаха все едно
ги няма :lol: :drinkers:
И на които по 3 пъти в сезон сменях батериите,и като се намокрят светват като елха.А и на Караваната станцията не хващаше. И от слънцето стават лепкави:))) Всичко освен флажзар и делким е за максимум 2 сезона при нормална употреба
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от antivik »

:shock: :roll: Да т` имам нормалната употреба, че ти от водите не артисваш. Добре че има забрана от малко да се кротнеш, те хората правят машинарии за любители, не за професионалисти :wink:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: FLAJZAR FISHTRON Q9-TX

Мнение от Петър Недев »

Намерих решение на проблема. И то се казва ХристоКарп. Човека е изключително любезен и отзивчив. Обяснява компетентно и разбираемо настройките по телефона. В моя случай,не стана по телефона. Пратих му го.
Когато няма риба.......не кълве!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”