Още 18 000 пъстърви в реките на България

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
atufektchi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:32 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от atufektchi »

Вчера 11 Май 2012 г. се проведе организираното от риболовен клуб БАЛКАНКА зарибяване "ПЪСТЪРВА – ПРОЛЕТНО ЗАРИБЯВАНЕ - 2012".

В резултат на инициативата на клуба, в седем балкански реки и техните притоци бяха пуснати общо 18 000 балкански пъстърви.

От предложението ни за безплатен транспорт и доставка на зарибителен материал се възползваха седем ентусиасти, които проведоха самостоятелно зарибяване.
Крум - bankokk - 2 000 риби
Петър Кюркчиев - larss - 1 000 пиби
Иван Тотоманов - 2 000 риби
Андрей Ралев и Христо - 2 000 пиби
Станислав Величков - primusgth - 1 000 риби

Риболовен клуб БАЛКАНКА от средства на членове на клуба осигури закупуването на 7 400 балкански пъстърви и от спонсори на още 2 600 рибки.
Спонсорите са:
Верига магазини "Риболовен свят" - основен спонсор
Димитър Димитров - mita4eto


Поздрави и благодарности на всички, които се включиха и бяха съпричастни с инициативата!
Нека върнем живота в реките на България!


Ето и малко снимки, още по-късно:
Опаковани и готови за път
Изображение
Първата явка за разпределение: Андрей и Христо, получават свойте петнисти красавици
Изображение
Групата за голямото разнасяне. Бърза снимка и по колите ...
Изображение
Вече на реката ...
Изображение

Изображение

Изображение
Риболовен клуб "Балканка"
www.balkanka.bg
tegov86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 7:19 pm
Местоположение: Петрич - София

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от tegov86 »

Поздравления на всички включили се в зарибяването. Велики сте :)
vene mitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 481
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 11:12 am

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от vene mitov »

Все още има шанс доброто да победи :D :D :D :smt038 :smt038 :smt038
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от livinginchaos »

По реки не ходя, но евала ви!
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от ribolovcho »

Похвално момчета...но как ще ги опазите от токаджийте..
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от AL KAPONE »

Адмирации...
Желая Ви здравето на скалите и дълголетието на орлите!
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от Paviljon »

ribolovcho написа:Похвално момчета...но как ще ги опазите от токаджийте..
Здравей колега,

Правим го защото ни е мило за реките и за природата, която толкова лесно похабяваме и не се замисляме какво оставяме след себе си! Визирам токаджиите, бомбаджиите, хлориращите, парашутистите и всякакви други ... Ако мислим само за тях означава, че изобщо не трябва да се захващаме с тази задача! Надяваме са на лоялността на всеки риболовец, когато ходи за пъстърва и да не похабява с лека ръка създаденото от природата и дори и с малки жестове от наша страна да се опитваме да й помагаме с каквото можем! Рибите, които са пуснати са за българските реки, защото се опитваме да върнем, ако не изцяло, то поне частично живота им!
Река без риба, не е река!

Поздрави и наслука !!!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от suhia_ribar »

ribolovcho написа:Похвално момчета...но как ще ги опазите от токаджийте..
Питай ме некое друго въпросче.....
Сори, колега,но въпросът ти ми звучи като: "Защо да си мием ръцете,като пак ще ги изцапаме,и защо да ядем,като ще го изсерем"!
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от pitcha »

ribolovcho написа:Похвално момчета...но как ще ги опазите от токаджийте..
Е, по нашите реки е почти невъзможно да хванеш някого. Понеже те не ходят събота и неделя – когато ние ходим.
Обаче предното зарибяване имаше и една допълнителна полза. Председателят на клуба Алан сгащил някакъв дядка, че лови риба в петък – с въдица през забраната. Казал му, че е проверяващ и го посъветвал да изчезне – за да не бъде глобен. И дядката се анихилирал.
А това е река, на която откак съществува, Не Е Стъпвал Крак На Проверяващ.

Ползата всъщност е дошла после. Вечерта в селската кръчма със сигурност дядката се е плеснал по челото и е съобщил на всички – ебаси, днеска доживях да ме проверяват и едвам отървах кожата. Дано да са го чули и браковците от района.

Много се надявах при двете зарибявания тази година да сгащим някои токаджия – понеже бяха в петък, ама за радост нямаше такива.
Аватар
atufektchi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:32 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от atufektchi »

ribolovcho написа:Похвално момчета...но как ще ги опазите от токаджийте..
Ако трябва, ще пускаме риби докато им свърши и тока и хлорната вар!
Риболовен клуб "Балканка"
www.balkanka.bg
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от Paviljon »

Ето още снимки от последното зарибяване с балканска пъстърва!

Тук Тошков чарк ни посреща с цялата си красота и тайнственост, а пъстървите в басейните отзад издават присъствието си! И американки и балканки, трофейни риби мечтата на всеки риболовец!
Изображение

Изображение

Изображение

Ето такива риби да станат някой ден в реките и да им даваме възможност това да се случи!
Изображение

Тук вече сме пристигнали до една от предначертаните цели и се протягаме преди дългото прескачане по дерета и шубраци!
Изображение

Тук се сменяме на няколко пъти, защото чувала си е тежък, а Димо (pitcha) се оглежда за пътеката!
Изображение
Май е оттук, но в последствие се оказва, че сме сбъркали и хайде с чувалът отново нагоре, а потта се лее като поток по нас още преди да е започнало същинското разселване на мъниците!
Изображение

Изображение

Изображение

След дълго лутане напред назад и след около половин час вече първият чувал е на определеното място! Остават още два на нашата група, но те в друга посока по реката!
Изображение

По пътя Димо и гъбки си намери!
Изображение

С Димо вече сме на линия и ние след още половин час поне маане на гащи! Чувалите с предварителното темпериране в студената вода и хоп заедно с кофите поехме в различни посоки! Той нагоре, а аз надолу по реката!
Изображение

Изображение

А реката една красива ме посрещна! Ето част от местата дом на новите обитатели! Целта "Връщане живота на реките в България" На този етап изпълнен!!! От нас зависи как ще се развие занапред!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А реката една красива, една от много красиви реки в България, на които се опитваме да върнем живота! Тази красота е не само за нас, а и за всеки след нас! Трябва да я запазим такава каквато я откриваме!

Ето тук нашите две групи на дългоочакваната глътка бира, изморени, но заредени максимално!
Изображение

Щастлив съм, че съм част от екипа на риболовен клуб "Балканка" и че познавам такива добри хора и майстори на риболова на пъстърва !!!

Поздрави и наслука
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от С.Върбанов »

:prayer: :smt023 :supz:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от mita4eto »

Момчета, когато за пръв път (за есенното зарибяване) случайно видях из форумите темичка, в която се афишираше зарибяване, ми стана някакси много топло и мило. Да, не съм пъстърваджия (все още), далече съм от тайнствата на този риболов, но ми е много близо до душата дейността, която хората от клуб "Балканка" осъществяват. С тях съм и винаги ще бъда, макар че все още не съм чпен на клуба (и това скоро ще се промени сигурно). Това ми бе първото живо участие, затова може би емоциите са много, много силни. Няма как да опиша онази наслада, която остава в душата когато ТИ САМИЯТ направиш нещо за тази природа, различно от постоянното и поголовно рушене. Когато дадеш живот на места, където той винаги го е имало (макар и доведен почти до унищожение), въпреки всички безчинства на една категория хора, когато напълниш 4 чувала с пластмаса от участък с размерите на един апартамент, когато ТИ САМИЯТ имаш поне малко душа и сърце, емоцията не може да се опише, но по-голяма наслада от това едва ли има ...

Пиша го не заради колегите и момчетата, които вече го правят, пиша го с апел към всички останали да се замислят поне за една думичка от така написаното в тази тема - ако всеки от нас се замисли поне малко за заобикалящата ни природа и реките ни като живи организми, ако бъдем отговорни и малко по-добри към заобикалящия ни свят, на нас самите ще ни е поне малко по-хубаво да живеем в него ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от Borislav Haralampiev »

Много ме е яд ,че не можах да участвам в тази невероятна кауза. Особено ме поласка факта ,че поканата към мен беше от най-големия "критик" в клуба. Последното с най-добри чувства. Надявам се да има още поне една покана и да оправдая доверието. Поздрави на всички взели участие в мероприятието. Много съм радостен ,че се запознах с по-голямата част от клуба .






:oops: :oops: :oops: Още веднъж се извинявам за осътвието бях командировка във Варна
и Бургас .
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Още 18 000 пъстърви в реките на България

Мнение от pitcha »

Borislav Haralampiev написа:.... най-големия "критик" в клуба. .
Ти още нищо не си видял!
Тебе те бях предвидил специално за оня баир дето го пускахме и качвахме неколко пъти с чувала – дето според Павката сме объркали пътеката. Доста странна интерпретация от негова страна - при положение че ТОЙ ни обърка - а ние с Веско влачихме чувала нагоре-надолу. Гледам, че е припкал зад нас – за да може да нащрака неколко ценни фотографии на запотените ни задници – да доукрасим малко темата, ама нейсе.

Та тоя път си отървал кожата, ама нема страшно. Има и доста по-стръмни реки, все ша измисля некоя.
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”