МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Павка, направо ме разби с този репортаж :shock: :shock:
Супер се е получило... Някой работят, други ловят.
Насъбраха ми се два репортажа вече, а все още не успявам да намеря време да свали снимките.
Ще гледам тези дни да намеря малко време.
Моите няма да са с толкова риби :mrgreen: :mrgreen:
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Бря,
Извадиха ми два мъдреца, почти без упойка, и сега ченето ми е разковано.... и ме боли.
В петък разцепих една скала с коляно и сега едвам мърдам..... и ме боли.
На всичко отгоре - си сцепвам задника от бачкане .... и пак ме боли.

По едно време гледам - нов репортаж. Спирам да бачкам и фърлям едно око за разтоварване.... и към края установявам - нищо не ме боли?
Почвам да бачкам отново - пак ме боли!
Разглеждам снимките пак - нищо не ме боли?
Какво да правя сега?

Павка - поздравления за лековития репортаж.
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от misho_tsakov »

Ибре! Завист ме гризе! Поздрави банда
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Привет колеги,

Миналата седмица се понесох командировка в страната. Оставаха по няколко часа на ден за любимото хоби. Търсих все хищници, а сред тях и петнистите красавици. Първите риби бяха трудни поради замътените реки наново, но пъстървите бяха в силата си. Направих за два часа риболов на една река по пътя докато се прибирах вече към София. Реката си беше с голяма вода, студена, но бистра като сълза :mrgreen: Дано да са там петнистите си виках. Приближих реката, а и обхвата на телефона изчезна (това не беше хубаво, защото официално си бях на работа. Добре, че никой не звънна :)).

Реката се лъкатушеше сред полягалите камъни и правеше интересни завои на места.

Изображение

Не минаха и пет минути и удар :) Рибата 27-28 см. охранена веднага раздруса въдицата и след малко вече плуваше в кепа, откачена от безконтрената блесна. Снимка и хоп обратно, а тя само това и чакаше и форсира мощно обратно към укритията.

Изображение

Изображение

Изображение

Там са значи красавиците с червени точки. Понесох се от място на място, а душата ми пееше за няколкото часа открадното време за риболов. Реката беше приятна на газене, а и как извиваше само снагата си по отделните вирове. Имаше по някое и друго закачане на риби, които в повечето случаи се откачаха преди да ги докосна с охладена ръка.

На това място ме атакува красива борбена риба около 30 см.
Изображение

Изображение

Изображение

Водата беше със силно течение имаше офанзива при изваждането, но рибата се притаи за малко в кепа преди отново да поеме към ловните полета.

Такава усмивка грееше на лицето ми :mrgreen:

Минутите се нижеха като луди, а имах още известно време за риболов преди отново да поема в посока към София.

Местата уникални и пленително красиви. Снимките говорят сами по себе си.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На едно от местата ме атакува още една красавица със сходни размери на първите две.

Изображение

Снимка и обратно в реката.

Времето вървеше към края, а на мен никак не ми се тръгваше, но за съжаление трябваше. На всичкото отгоре бях подгонен от едни овчарски кучета покрай реката и започна препускане по реката през глава, като че бях на триатлон. В крайна сметка излезнах невредим, освен, че слънчевите очила ги посях някъде (втори вече чифт).

Важното беше, че в реката има живот. Уловиха се 7-8 пъстърви, болшинството мерни, като три от тях около 30-те см. Всички си плуват обратно в реката, само спомените в мен :)

Поздрави с последния кадър и наслука

Изображение
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Павката ни заля от репортажи. Едно голямо мерси от мен :)

Та моя милост взе, че успя да намери малко време да драсне няколко реда относно един риболовен ден състоял се на 27 Юни, Петък. Почти цял месец по-късно :shock: От работа се попилях... Стандарно тръгване от София към 08:15 (все пак сме двамата с Димо) :) След дълго лутане из реки като бози, спряхме на една рекичка, в която имахме надежда, че ще е бистра, но уви....

Изображение

Нищо, реката е бижу, ще се провери отново :) Търсенето продължава... Три часа по-късно :shock: успяхме да нямерим бистра рекичка. Спряхме за малко на едно вирче, метнах и бам, едно малко красиво балканче излезна за снимка:

Изображение

Казахме си, това ще е реката, а и отгоре на всичко беше станало 13:00 ....
Нахлузихме екипировката и газ нагоре. И започнаха едни красоти... Направо забравих 5-те часа лутане с колата....
Вирче:

Изображение

Рибка:

Изображение



Вирче:

Изображение

Рибка:

Изображение

И още красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Димо си набра малко от тези:

Изображение

Изображение

Изображение

И така приключи този прекрасен ден :)
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от teek »

Здравейте!
1.JPG
1.JPG (274.28 KiB) Преглеждано 1673 пъти
2.JPG
2.JPG (276.2 KiB) Преглеждано 1673 пъти
3.JPG
3.JPG (274.54 KiB) Преглеждано 1673 пъти
4.JPG
4.JPG (276.89 KiB) Преглеждано 1673 пъти
5.JPG
5.JPG (274.93 KiB) Преглеждано 1673 пъти
6.JPG
6.JPG (275.13 KiB) Преглеждано 1673 пъти
Поздрави!
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Още един от нашата кръвна група. От Омагьосаните, така да се каже.
Колега, добре дошъл в темата. Пожелавам ти по-чести срещи.

А последната снимка ме навежда на една мисъл, която отдавна ми се върти из главата, но нямах време да я оформя. Обаче сега имам време и ето я самата нея -

Въвежда се още едно правило за репортажи:

9. При пускането на репортажи от пъстървов риболов в тази тема, се допуска използването само на една единична кука без контри - на всички видове примамки и стръв. Куките може да са фабрични barbless, или контрите може да са премачкани.

И без това тая работа ще влезе в закона някой ден, пък и ние трябва да даваме пример, нали?

P.S.
Специално за премачканите контри - допуска се, защото като ги сменях преди година, не можех да намеря фабрични, а не ми се сменят отново. Сега фабрични има на много места. Пък и имам някои мухи, които си бяха с контри и които няма да ги изхвърлям, я!

И за да помогна малко - препоръчвам ви да използвате прави куки, или да да изправите полуорловките - каквато е на последната снимка. Така празните удари намаляват. Опитайте и ще видите.
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от stanevJR »

КРАСОТА!!! Браво колеги, макар и да съм сравнително млад рибар, от бащата съм научен, да уважавам природата и рибите.. Той е голям риболовец и спортист, и до голяма степен дължа наученото за риболова, поведението и привичките именно от него.. Като ви гледах снимките ме удари една носталгия... Именно защото много обичам Родопите, и всичко тамошно... 10-на години подред ходихме на палатки из целите Родопи, изучихме всички водоеми като се започне от Доспат, Тошков Чарк , Широка поляна и т.н, със различните методи за риболов на пъстърва там по язовирите.. Но аз лично от всеки вид риболов както предполагате, най-много ценя спининговият.. та разучихме дори и най-скатаните рекички наоколо и за нас бе голямо удоволствие да се наслаждаваме на природата.. Десетина лета подред ходехме да лагеруваме, като преоткривахме постоянно нови и нови местенца.. Ловил съм на леко, на полутежко там из реките и драките, но разбира се за мен лъгането на красивите риби бе именно на блесни и воблери... Това да се откъснеш сам из природата, да срещаш диви животни, да слушаш птиците, да хапваш боровинки и ягоди, да береш родопския пачи крак с дъх на праскова.. да бродиш през реката, да си хващаш стръвта понякога именно от нея, или наоколо.. Да катериш - това е незаменимо, спомням си всеки един момент много добре... Липсва ми това чувство, честно казано от 4 години насам... Тук из Бургаско също имаме реки с хубави красавици над 35-40 см. , но значително намаляват.. дори сме ги зарибявали реките, по-точно бащата доколкото бях дочул техните разговори.. закупени лично но уви.. без коментар но все пак все още се улавя по някоя риба колкото да ни зарадва..но пък тамошната динамиката и боровият свеж въздух на запад ги няма тука, а там си е по-чуждо и някак си диво..там е нейният дом! Изобщо, който е имал честта да го изпита, знае..а това не е за всеки! С уважение! Радвам ви се! Съпричастен съм към вас и ви подкрепям! Продължавайте в същият дух!! Макар и да няма надежди, макар и рядко, вие ги носите! Наслука! :yawinkle: :smt006
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от maranzika »

pitcha написа:
Въвежда се още едно правило за репортажи:

9. При пускането на репортажи от пъстървов риболов в тази тема, се допуска използването само на една единична кука без контри - на всички видове примамки и стръв. Куките може да са фабрични barbless, или контрите може да са премачкани.
Е значи аз спирам да пускам тука репортажи..А мисля и доста други.Не мисля че като ловя на воблер с една безконтрена тройка отзад ще увредя рибата.
Някой от рибарите не можем да си позволим да правим повече от 4-5 излета годишно за пъстърва и то по разни малки поточета където рибите се броят на пръстите на едната ръка.И ако за цял ден имаш 2 удара и НИТО ЕДНА извадена риба не виждам какъв кеф ще ми е това всеки път.Сори бат Димо,ама това е глупаво правило.Всичко друго оправихме,че вече и ще ме задължаваш да ходя с единични куки.Аз да не съм мухар...Никога в живота си не съм взел Балканска пъстърва за разлика от доста от тук пишещите.Всички риби са живи и здрави обратно в реките.Дори първите години ловях само с тройки с контра.И пак без проблем.Така че нека мислим преди да пишем нещо.Нека първо да накараме голяма част от рибарите в клубовете да не вземат риби ,а тогава да пробваме с единичните куки.Става ли?Всички знаем какви са проблемите на пъстървата в БГ ,а сега се чудим какви глупости да мислим,че да се изпокараме помежду си ..
Сори ,ама обичам да казвам това което мисля и ако има обидени им се извинявам. :!:
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от stankof »

stanevJR написа:.. та разучихме дори и най-скатаните рекички наоколо и за нас бе голямо удоволствие да се наслаждаваме на природата.. Десетина лета подред ходехме да лагеруваме, като преоткривахме постоянно нови и нови местенца.. Ловил съм на леко, на полутежко там из реките и драките,..... да бродиш през реката, да си хващаш стръвта понякога именно от нея, или наоколо..
Колега здравей!
Прав си в всичко което си написал за красотата на Родопите и нейните богатства спор няма,НО
да се хвалиш как си ловил 10 години по забранените родопски реки и да говориш за зарибяване после някак си не ми се връзва :wink:
И аз съм го правил в миналите години,и аз съм ПРОТИВ владението на въпросните рекички от ловните стопанства,но не бих тръгнал да се хваля точно с това ми "постижение" !
Айде със здраве и не се сърди,просто изказвам мнение 8)

А за единичните куки без контри и аз си мисля че не сме опряли точно до този проблем на пъстървите,но вие които си го подкрепяте си знаете най-добре и си го спазваите,ама неможете да накарате даже и половината спинингисти ловящи пъстърви да се съобразят с това (даже и да се приеме като закон някога) щото е малко вече пресилена тук работата си мисля аз :idea:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Никой не казва да ловите с единични куки без контри. Има си хас - всеки може да си лови с каквото си иска в рамките на закона и няма нищо лошо в това.
Даже и да прибира риби - пак няма лошо, стига пак да е в в рамките на закона.

Обаче тука в тая тема се мъчиме да покажем, че си струва усилията да ги пазим доколкото можем.

Само един пример - предпоследния репортаж на Павката е от река, на която са полагани максимални усилия в тая посока и резултатът ясно се вижда. Вече десетина години, ако не ме лъже паметта за първия път, когато попаднах на нея случайно и загубих ума и дума.
Вярно, повечето пъти съм ги ловил на стръв - с кука с контри. Т.е. - очевидно контрите не пречат чак толкова.
Обаче има една подробност - почваме да ставаме повечко народ, а не можеш да очакваш, че една и съща риба ще бъде хваната десет пъти на сезон и нищо няма да й стане. Затова сега трябват повече усилия от преди, но си заслужава.
Точно това е и една от причините да ходя на тази река и на още две-три такива - по веднъж годишно. В останалото време си се капотирам без никъв проблем.

А сега Илиян ще ни каже - кой я е правил ето тази снимка? Не ми е ясно защо точно той се оплаква, ма карай:

Изображение

Точно заради нея няма да му отговарям на оценките за интелектуалното ми ниво, по-меко казано. А, и заради още нещо - имам твърди доказателства в обратната посока.

Що се отнася до изпускането на рибите - мен наистина ми стига просто да видя, че ги има. Дали ще я изкарам за снимка - въобще не ми пука. Не ходя там заради тия неща, нито искам да доказвам на когото и да било, каквото и да било. /То и без това няма какво, де/
Ходя за да си почивам и да се кефя на дивотията.
Обаче ако сте с прави единични куки - наистина изпуснатите риби не са повече, отколкото ако сте с тройки без контри. Не ме гледайте мен - мен даже и малкия спининг ми е с уникално неподходяща макара, макар той самият да е трепач - а през 1976година направо си беше връо. Та изтървавам сума ти риби заради макарата, а и заради някои други неща.

Иначе - както е обявено в началото, никой не кара никого да пуска репортажи тук. И никой не коментира чужди репортажи, при които обявените тук правила не са спазени.
Просто темата си е такава - малко шашава, но доста добра, ако ме питате.

P.S.
Благодарности на колегата stanevJR, а и на всички други преди него, за оценката.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от maranzika »

pitcha написа:
А сега Илиян ще ни каже - кой я е правил ето тази снимка? Не ми е ясно защо точно той се оплаква, ма карай:

Изображение
Добре де..Моя е...Имам доста блесни с единични куки.Но не ме карай да си сменя куките на 100-тина блесни още и на 30-тина воблера само за да си пусна репортажа тук.Още повече че знаем как и на каква цена се намират единични куки за воблерите.Но пък смея да твърдя че поне 60 % от ударите на единичните куки на блесните ми бяха отървани риби.И това когато имаше риби наоколо де..Сега се рядкост..
Както и да е .Яд ме е че започваме от някакви много дребни неща,а големите въпроси си стоят от години и нищо...Бай Иван примерно от някое родопско селце с една Моска №2 за един риболов може да направи такива поразии на реката,които никоя тройна кука не може да причини на тамошните риби за години.
Извинявай за обидата..Просто ме е яд че бракониерите стават все повече и на никого в тая ИАРА не му пука..А ние се ядем помежду си за такива неща.Жив и здрав.
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от teek »

Здравейте!
1.JPG
1.JPG (276.43 KiB) Преглеждано 1603 пъти
2.JPG
2.JPG (275.6 KiB) Преглеждано 1603 пъти
3.JPG
3.JPG (275.06 KiB) Преглеждано 1603 пъти
4.JPG
4.JPG (274.12 KiB) Преглеждано 1603 пъти
5.JPG
5.JPG (272.28 KiB) Преглеждано 1603 пъти
6.JPG
6.JPG (275.42 KiB) Преглеждано 1603 пъти
7.JPG
7.JPG (275.99 KiB) Преглеждано 1603 пъти
Поздрави!
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от stanevJR »

Станков, големи хора сме, за сърдене и дума да не става.. Не се хваля, просто се чувствахме като хора от това място, аз още си мисля , че там е мястото където искам да живея.. Бях малък, основно баща ми тогава ги обикаляше.. Не знам наистина дали са били забранени , или не, беше си позволил да вземе само една или две риби за цялата отпуска, от 5 дни която прекарахме на палатки, говоря балканки, всичко останало пускаше..Дори ми показваше как ги храни с бял червей си спомням.. И мрежи е рязал! ;) Имаше едно платено местенце - "Дженевра" мисля че беше, та там единствено се поотпуснахме и пак естествено по-едрите.. Не сме бракониери, аз даже ги мразя много.. Понякога ми се ще да изиграя една ръченица на главата на някой дори... Както и да е.. Сега вече е криза и отдавна не сме идвали нататък, ние не сме от хората, който и мислим злото на природата, все пак това е нашата България, не на някой друг! ;) Не се хвалех , просто се превъзбудих! :)
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от stankof »

stanevJR написа:Станков, големи хора сме, за сърдене и дума да не става.. Не се хваля, просто се чувствахме като хора от това място, аз още си мисля , че там е мястото където искам да живея.. Бях малък, основно баща ми тогава ги обикаляше.. Не знам наистина дали са били забранени , или не, беше си позволил да вземе само една или две риби за цялата отпуска, от 5 дни която прекарахме на палатки, говоря балканки, всичко останало пускаше..Дори ми показваше как ги храни с бял червей си спомням.. И мрежи е рязал! ;) Имаше едно платено местенце - "Дженевра" мисля че беше, та там единствено се поотпуснахме и пак естествено по-едрите.. Не сме бракониери, аз даже ги мразя много.. Понякога ми се ще да изиграя една ръченица на главата на някой дори... Както и да е.. Сега вече е криза и отдавна не сме идвали нататък, ние не сме от хората, който и мислим злото на природата, все пак това е нашата България, не на някой друг! ;) Не се хвалех , просто се превъзбудих! :)

Личи си пич си!
За което ти правя евала,много малко хора като ги критикуват биха постъпили по мъжки като теб,ако и да не са на годините ти.Както казах по горе изцяло си прав в написаното за Родопите,те са райско местенце погледнати отвсякъде и трябва да ги опазим да бъдат такива.
Никъде не съм казвал че си бракониер,дори споменах че и аз съм ловил по въпросните места.
За Дженевра не е вече кои знае какво от към риба,но от към природа знаеш,неповторимо е!
Ако идваш някога насам пиши,може пък и да отскочим заедно до някое райско кътче....... :D :drinkers:

п.с.
Извинявам се на автора на темата че пиша офф,спирам дотук и очаквам нови хубави репортажи
Наслука на всички!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”