МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от teek »

Привет!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колеги, пожелавам ви много и успешни излети до началото на забраната!
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от teek »

Закриването - 28.09.2014 г.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Срокът на забраната е цяла вечност за всеки пъстърваджия. През следващите 4 месеца ще сънуваме разпенени бързеи, обещаващи вирове, свирещи аванси и скачащи над водата балкански пъстърви. Уникалните снимки в тази тема ще поддържат огъня до февруари, когато отново ще се радваме на любимото ни хоби. Искам да благодаря на всички за споделените невероятни репортажи. Да, те наистина са магически!
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Браво на колегите, доста красиви излети сте заформили.
Аз от друга страна имам няколко излета, но нещо напоследък не ми остава време да пиша.
Ето и един доста стар излет. Участниците са трима - аз, Мишо и Димо.
Реката беше избрана в последният момент, не е от най-големите, но всички успяхме да си хванем по някоя рибка.

Първото рибе:

Изображение

След него последва и една по-голямо:

Изображение

Изображение



И едно още по-голямо:

Изображение



Реката:

Изображение

Изображение
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Дългоочакваният пъстървов излет

Цял сезон се каним с Павката да отиден за риба и все се разминаваме.
Най-накрая си сверихме часовниците и в Неделя, 28 Септември потеглихме.
Ставане рано, аз и без това не успях за заспя цяла нощ...
Още не бяхме стигнали до реката, когато и двамата унемяхме от гледката, която се разкри пред нас.
Спряхме и направихме една бърза фото сесия:

Изображение

За съжаление, пристигайки до реката, видяхме, че нивото и е доста високо.
Риболова щеше да е доста тегав. Аз се настроих на излет без риби, но с красоти:

Изображение

Изображение

Не след дълго обаче, на един от вировете, след 10-тото замятане, от нищото изкочи една прекрасна риба, захапа блесната и се започна една борба. Няколко минути по-късно вече беше в кепа и позираше за снимка.

Изображение

Изображение

Уникално красива риба. Незнам дали се вижда, но почти всички снимки са леко поразмазани, защото през цялото време ръцете ми трепереха. Интересното беше клипа с пускането :) Рибата се заби в брега и се наложи Павката да я премести отново в основното течение :)
Клиповете станаха прекрасни. Колегата по-късно ще пусне и неговия.



Вече бях доволен! :) Можех да се отдам на снимането.
Последваха още красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая успяхме и гъби да намери и то доста големи.
Така излета приключи и мога да го пиша в графата успешни.
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Дългоочакван пъстървов риболов

Привет дружина,

Най-сетне с Мариян Starlight-a да съвпадне програмата и да организираме пъстървов риболов. То сезона свърши вече, но поне се отчетохме. За мен това беше закриващ риболов. Мариян се е отчел с още един риболов, където е имал борба с митична риба, но за нея той по-късно ще разкаже.

През нощта и аз едвам спах от вълнение. Само пъстърви ми бяха в главата. С Мариян се срещнахме още по тъмно. Запалихме колата и газ към реката. Една седмица се чудехме в коя посока да поемем. Изтеглихме една карта от тестето и се падна р. ....... (Забравих й името). По пътя ни посрещнаха два впечатляващи облака, които нямаше как да пропуснем да нарисуваме с апаратите.

Изображение

Изображение

Приближихме реката, а шумът й се чуваше дори и през затворени прозорци. Нали валя няколко дена преди това и всичко беше като за рафтинг. И тук същата картина, но поне водата беше бистра, макар и големината си. Спретнахме такъмите. Този път и аз щях да ловя на блесна с единична кука без контра.

Изображение

Понесохме с Мариян и на едно от първите места хвана пред очите ми страхотна балканка. Окраската й беше страхотна, а и размерът радваше окото. Ето го и моментът на пускането на свобода погледнат от друг ъгъл.



На Мариян ръцете му се разтрепериха, но и как иначе. Там са значи рибите, въпреки голямата вода. Добре, че колегата му беше достатъчна тази риба и се отдаде на снимане, та да успея и аз някоя риба да закача. Първо имах почуквания, но после и първата риба на единична безконтрена кука са появи за снимка :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Беше от местните балканки :) Снимка и хоп обратно в пенливата вода.

По-нататък се заредиха едни красоти, та се чудиш да ловиш ли или да снимаме.

Изображение

Изображение

Изображение

Хванах още две риби, като първата, но на едно място ме отбеляза и тази по-едра балканиада, с по-бледи цветове от голямата на Мариян.

Изображение

Изображение

Изображение

Няколко снимки за архива и след това, кой откъде е. По-нататък и още една подобна риба се закачи, но тъй като се размислих как ще я наснимам и тя взе, че се откачи преди да я кепчосам.

Очите ни бяха широко отворени от красотата на природата и шума на преминаващата река.

Ето още от гледките на това страхотно кътче в България

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го Мариян с фотото. Нека продължава да снима, че да мога и аз да се доредя да помятам покрай него :mrgreen:
Изображение

На прибиране обратно тъкмо говорихме за гъбите и той обясняваше, че не е виждал манатарка на живо. И тогава на една полянка се появи една голяма, като табуретка. Откъснах, я а до нея още 3 по-малки. Натоварих ги в кепа на гърба и доста си тежаха. Вкъщи, като премерих голямата се оказа 0,750 кг. Сега всичко е изсушено и чака манджите, където ще се позиционират на порции :mrgreen:

Изображение

Изображение


Закрих пъстървовия риболов със страхотно изкарано време, хубава компания, няколко уловени риби, а и манатарки си набрах. Сега е вече времето на размножителния период. Догодина ако е рекъл господ повече.

Поздрави с последната снимка

Изображение
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Закриване на пъстървория сезон 2014

Дойде и края на пъстървория сезон, за съжаление...
Твърдо бях решил, че ще закривам във Вторник 30 Септември и така и направих.
Станах сутринта, не много рано, грабнах въдицата, кепа и фотото и потеглих към една прекрасна река.

Реката отново се оказа доста висока, но пък не беше мътна.
Първа среща с рекичката:

Изображение

Няма и 30 минути и първата рибка вече беше в кепа.

Изображение

Преминах през доста красиви места:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибки имаше, но бяха доста мудни. Водата беше доста студена.
Може би не бях уцелил деня, но пък разходката беше повече от достатъчна.
Успях да снимам още две рибки:

Изображение



Изображение

На един от вировете ми удари доста едра риба... По моя преценка беше 40-45+. Борихме се 10 секунди и малко преди да я кепчосам, се откачи... Последва силен вик: АААААААААА. За малко да обвиня единичните куки без контри, но след като помислих малко какво се случи, осъзнах, че проблема беше в мен... Бях вдигнал много високо въдицата накрая и мисля, че това беше проблема. Блесната просто излетя от устата на рибата.

Няколко вира по-нагоре отново изпуснах прилична риба, която се оказа доста голям непукист и след като се откачи, застана пред краката ми и не мърдаше. Извадих фотото и направих клип. Ако се вгледате, мисля че ще я видите:



И така закрих сезона. Другата година пак :)
Поздрави със следващите снимки:

Изображение

Изображение

Есента дойде, време е да обърнем малко внимание и на щуките :mrgreen:
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

01.02.2015г. Олабването.
Едвам доживях.
Цял ден вчера обмислях къде да зафатям. Карстовете и някои други реки, като оная Пловдивско, не ги броя заради навалицата. Дреновишката ряка у парко три дена тече матна и крвава, снощи зацепи дъждо.... Абе въобще - трудна работа.
Сутринта, като ме събужда телефона, отварям едното око към седем и петнаесе и скивам снего - замалко да се врътна на другата страна и да отсвиря. Обаче вече три месеца нали не съм ходил изобщо на риба - викам си - Ставай, мързел, веднъж в годината се открива!

И така - едвам си дигнах заднико с триста зора. Кратка закуска, след нея - малък проблем. Едвам се нагнездих в старата скиорска грейка. До заднико се вдена с триста зора, обаче на тумбака ципът отказа да се съедини. И тука се сетих за един номер от миналата година. Малки, кратки, пресечени вдишвания му е майката. Глътнеш ли по-дълбоко, шевовете пращят. После се поразтегли та можеше да се ходи, слава богу.
Последва отскок до парко - Дреновишката направо ще изскочи от коритото, една киша - едвам се ходи....
Избраната вчера река отпадна мигновено, поради съмнения, че няма да я намеря в снега.
Е, имах резервен вариант, естествено, макар че взех да се тревожа дали са почистили пътя дотам.
Не бяха.
Един сняг непочистен, едни нападали дървета, на две места помагах да ги махнем от пътя - едвам стигнах, но бях възмезден. Реката яка, но става, мътна, но не невъзможна.
Имаше къде да помятам малко.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пориболовствах около три часа, но там по това време те не кълват - ако на някой му пука. През цялото време ме пра некъв дъжд, та ме направи на нищо.

Обаче се нагълтах с чист въздух, потренирах - кастинг ли беше тва хвърлянето, или спининг ли беше - и влезох във страшна форма. Към края уцелвах комар в окото - адски съм надобрял. Е, нищо не фанах, но и нищо не скъсах. Обикновено когато дърветата нямат листа не ги скивам тънките клонки и късам сума ти нещо, но тоя път се размина. Важното е, че открих!

Та искам да кажа - сезонът е открит, темата - също.
Пожелавам на всички тая година - повече и по-големи, и всичките пуснати обратно живи и здрави.
И внимавайте какви ги вършите с моите риби, да не се разправяме! Наблюдавам ви, нали знаете!
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Честито откриване на пъстървовия риболов младежи :) Евала на Димо, че поби знамето в тази вълшебна тема, макар и само с красиви гледки и глътка въздух.

Пожелавам тази година да е благодатна откъм петнисти и дано съумеем да ги опазим. Внимавайте!!! Димо гледа какви ги правим :mrgreen:

Поздрави и наслука :smt117
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от teek »

Здравейте момчета!
Вчера цял ден не спря да вали дъжд и реших да си остана вкъщи. Голяма грешка. През нощта не можах да заспя - всички откриха, а пък аз стоя до печката с бабата и дядото. Срамота!
Днес реката ме посрещна леко размътена от топящия се сняг и влачеше листа, но това не можеше да ме спре - и аз открих!

Изображение

Още на второто замятане хванах първата си пъстърва за сезона. Отлично. Отървах капото, а и рибата беше добра за тази река.

Изображение

"Продължаваме напред!" :D

Изображение

Втора пъстърва с размери около нормата:

Изображение

Слънцето се показа, реката се поизбистри и успях да излъжа още 2 балканки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Успешната примамка за деня:

Изображение

4 хванати - 4 пуснати обратно в реката. Единичните куки без контра са сила. :D

Успех на всички през новия сезон!
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от teek »

Добре дошли в леденото царство!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Среща с ледената царица:

Изображение

Изображение

Определено беше екстремен риболов. Водачите на въдицата постоянно замръзваха, едва успявях от студа да направя "паломар" и отново надцених височината на гумените ботуши. Но си заслужаваше...
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Привет младежи,

Дойде най-сетне и моя момент да пусна някоя и друга снимка на красоти и уловени рибки в красива България :mrgreen:

Поздравления на колегата Teek, който е безапелационен в риболова, откъм риби и условия на риболов, както проличава от последния му репортаж.

Така и не успях да открия риболова в деня на официалното му откриване, но вече се разписах. Първата риба я улових още на 6-ти февруари, но интересен риболов откъм гледки и хванати балканки спретнах преди няколко дена на 20.02.2015 г. Миналата седмица беше планувана за командировка още от сряда. Както винаги първо работата и после отдаване на любимото занимание :) Работата за деня свърши, но реката на която бях решил да ловя ме посрещна голяма, студена и най-важното доста мътна. Изредих блесни и воблери, но ръц. Реших ще снимам водохващания в околността за попълване базата данни в http://www.dams.reki.bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; Следващият ден ме отведе на друго място. Остана време за риболов около 2 часа. Реката по-малка от предишната, но пък още по-ледена. Тъй като бях взел със себе си и ручейници, реших да пробвам и на стръв, дали ще се отчетат петнистите красавици. На реката бях за първи път и не бях сигурен какво да очаквам. Освен красотите около мен риба не успях да уловя :( Остана последен шанс последния ден в петък. Приключих работата и газ към реката да помятам около два часа отново. Като се увеличи денят би имало повече часове, но към момента толкова. Предварително набелязаната река ме приветства с нормално течение и студена и с хубаво греещо слънце на около :) Нарамих чантата с фотоапарата и две въдици (едната на спининг, а другата на стръв). Ако на спининг не вървеше, можех едновременно да опитвам и на стръв. Пъстървите може да са все още по-мудни. Потопих се в реката, а тя ми се усмихна отколко време ме е чакала да я почеша с примамките след няколкомесечно студуване. Реката беше от златните :)

Изображение

Въпреки златистите нюанси не липсваха и ледените украси
Изображение

На спининг заложих на блесна пантер мартин със сменена кука (единична и фабрично безконтрена). Въртях по завирените участъци и дълбоките джобове на падащата вода, но като начало риба не се закачи. На едно от местата след блесната се придвижа мерна балканка, която плахо оглеждаше, но без атака. На следващо подобно място друга нейна другарка съпътстваше блесната, но само до там. Явно само ги разглеждаха. Викам си , така няма да се разберем. Верно, че ги виждам рибите, но тръпнех да усетя приятния трепет на въдицата. Смених такъма с този на стръв. На следващо подобно място заметнах и при придвижването надолу по течението индикатора изчезна. Засечка и красива 25 см. петниста красавица се разподскача в кепа. Усмивката на 24 карата. Снимка и обратно в бърлогата.

Изображение



Малко по-нагоре по реката още една подобна риба се улови, но нея не съм я снимал. Имаше ги значи рибките, но бяха доста попремръзнали и въртящите железа и балса не им предизвикваха вниманието.

Реката течеше и ромонеше пред мен с цялата си красота. Как чакам само да се поразлисти гората и да облече зелената премяна и да се накичи с аромат. Скоро и това ще стане.

Изображение

Изображение

Изображение

Реката беше наистина от златните :) Времето обаче за риболов бързо приключи, както и започна. Събрах такъмите и обратно към колата, а реката ме изпрати с красиви нюанси

Изображение

За два часа видях, че има живот в тази красива планинска река. Надявам се така и да си остане, а дотогава поздрав и наслука на всички колеги :)

Павката
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Аххххх, разтрепериха ми се краката :)
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Доживях и аз да открия...
От както открихме сезона успях да се метна за риба едва два пъти.
Все нещо се случва... Както и да е най-накрая успях да направя някоя друга снимка.

Денят е Събота, трима рибари - аз, ХЗЛ и Тюлена.
Добре, че беше Милен да ме измъкне от вкъщи.
Та пристигнахме на реката, един надолу, двама нагоре и така...

Първата ми риба за сезона:

Изображение

Реката беше прекрасна. Рибките редки, но пък не бяха много пасивни поне.

Изображение

Изображение

В един прекрасен вир, след дълго мятане на воблери, реших да заложа на тайно и рядко използвано оръжие:
черен мепс 2-ка с единична кука (4) без контра. Първо замятане и бамм :) :

Изображение



Още малко красоти:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от markas »

Евала колеги! Страхотни репортажи и похвално отношение към рибите и природата ! Дано повече хора вземат пример от вас !
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Тази година работата тотално ме е завъртяла и време не остава много както за риба, пък камо ли да споделя и с Вас някоя и друга красота.

Излетите два, преди две седмици по време на командировка в страната. Времето за риболов беше повече от недостатъчно. Тъкмо да разгъна пръчката, да метна няколко пъти, да снимам някое и друго фото и ако късметът е на моя страна и рибка петниста да закача.

Първият излет в края на работния ден за около два часа. Реката предварително набелязана според местонахождението ми. Малко студена, но все пак ставаше за риболов. Нарамих въдицата, апарата и се понесох през дебрите на планинския поток. Държа да подчертая, че двата часа за риболов бяха всъщност 1, тъй като още толкова време потроших, да си търся телефона, който беше паднал от джоба на полара. Добре, че го намерих все пак :mrgreen:
Реката ме посрещна с цялата си красота и с това ме и остави. Успях да закача една петниста риба, но реших да не я снимам. През останалото време единствено подгонвания и плахи почуквания. Ето малко снимки :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Прибрах се в хотела приятно зареден, макар и без много риболовни успехи :mrgreen: , но не и всеки ден може.

На следващия ден прибирайки се на обратно към София викам ще спра за час и нещо на друг поток, да проверя дали са там петнистите другарчета. Този ден време за пейзажи не остана, но пък излъгах две балканиади, които кепчосах, след като налетяха на блесната с единична безконтрена кука. Удари имах, но все се откачаха.

Ето ги младежите:

Изображение



Изображение



Усмивката грейна широко, че все пак за краткото време се потопих в любимото хоби.

Природата ме изпрати разцъфнала и с усмивка

Изображение

Изображение

Всяка една риба е уловена на блесна с единична кука и върната обратно в рекатал

Трябва доста да се ошлайфам с единичните куки :mrgreen: , като Мариян
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”