МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

pitcha написа: Едни губят апетит и сън, а други...
Други не могат да смогнат с яденето! Това меню ми изглеждаше като за 10 човека! Красиво място със също толкова красиви балканки !!!

Поздрави
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

:mrgreen: :mrgreen:
Виктор, като го гледам, трябва вече да е доволен.
Прекрасни места, ръцете ме засърбяха, а и се припотиха даже :)
vikuser
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 5:48 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от vikuser »

Ами да споделя вчера бях на една бистра река у Кюстендилско, крачих от 6.30 до 10.00, изиграх класическо.. :), ама по едно време взех да се озъртам, защото в реката нямаше нищо интересно, имах чувството, че има Голяма Мечка наблизо и всеки момент ще дойде да се изкъпе до мене. Ама това чувство ме преследва около 2 часа докато се върна обратно в изходна позиция. По едно време видях 5-6 катерици на едно дърво и си викам така е по-добре отколкото мечки. В контекста на дискусията мен ме преследва магическа мечка, която не се появи, но я очаквах... с една дума страховито чувство :)
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Здравейте колеги.
Събота 4 Август 2012 започна така:

Изображение

10:30 пристигнахме на реката. Вода доста малко, но все тук там имаше по някое вирче останало.
Помятахме малко и хоп, до един голям камък изкокна тази красавица:

Изображение

За малко да не успея да я снимам, няма и секунда след снимката се тръсна и сама
се освободи и си замина. Спести ми използването на кохера :mrgreen:

Тръгнахме да местим, но срещнахме един горски, който не ни зарадва много с новината, че
всички реки в района са били забранени, заради маловодие....
Тъпо че няма къде да го прочетеш това предварително, но все пак решихме да местим.
С две думи този ме искара бракониер :)

Запалихме колата и пристигнахме на една непозната река. Цел разузнаване.
Много красиво място, а и жегата я нямаше. Ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колега, чието име няма да споменавам (срам го било :mrgreen: :mrgreen: ) хвана тази красавица:
Снимката не стана много добре, но все пак може да си направите извод за размера - Голяма БРЕ :mrgreen:

Изображение

Последва следното:



Доволни, че все пак има живот в реката си тръгнахме.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от С.Върбанов »

Уникална :prayer:

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от mita4eto »

Баси снимката, Марияне с тая снимка можеш да участваш в конкурси, адски готина е станала!
Аз точно в Събота точих зъби да помятам малко из Родопите (където бях така или иначе), но поредната грозна картинка на реалността там ме отказа тотално. Реката супер тънка, вирчетата събрали педарки пъстърви колкото щеш, местните дерибеи всички по реката със серкметата, всеки влачи балканки не по-големи от педя и то пълни найлонови торби ... ОТВРАТИТЕЛНА картинка ... избеснях и си запалих обратно ... ако някой може да ми каже какво се прави в такава ситуация ... Само да кажа, че тук обхват няма, а и да има, най-близкото населено място е на 17км, а градът е на над 50км ... картинката е масова ... :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от misho_tsakov »

Колкото и да е грозно Митаче - в такъв случай правя следното:
1. Анализ на силите на враго - ако вероятноста е над 40% за моя победа - атакувам незабавно и брутално. Нямам до момента по сериозна контузия от хематом и разбит нос, а враго го е докарвал до няколко фрактури. Естествено - пуска се ако има нещо живо. Мъртвото също го хвърляш в най гъстия храсталак и се унищожават всички бракониерските пособия.

2. Ако вероятността е под 40% - звъня в ИАРА и 112 (полицията) и на тръгване нарязвам гумите им (всичките).

Това е - макар на простотията да отговарям с простотия, друго към момента когато си на място - няма.
Правилното е това, което се мъчим от 2 години - промени в нормативната уредба и зарибяване. Но докато чакаме нещата да се случат - не бива да седим със скръстени ръце.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Бат Стан »

Абе имам страхотен клип с мое участие на най-съвършеното примамване и улавяне на пъстърва с блесна, ама нещо не моа да го отворя. В Борето Харалампиев е и ще видя да го помоля да ми го качи някъде и да го пусна тука.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от mita4eto »

misho_tsakov написа:Колкото и да е грозно Митаче - в такъв случай правя следното:
1. Анализ на силите на враго - ако вероятноста е над 40% за моя победа - атакувам незабавно и брутално. Нямам до момента по сериозна контузия от хематом и разбит нос, а враго го е докарвал до няколко фрактури. Естествено - пуска се ако има нещо живо. Мъртвото също го хвърляш в най гъстия храсталак и се унищожават всички бракониерските пособия.

2. Ако вероятността е под 40% - звъня в ИАРА и 112 (полицията) и на тръгване нарязвам гумите им (всичките).

Това е - макар на простотията да отговарям с простотия, друго към момента когато си на място - няма.
Правилното е това, което се мъчим от 2 години - промени в нормативната уредба и зарибяване. Но докато чакаме нещата да се случат - не бива да седим със скръстени ръце.
Мишо, обикновено на тези места ходя сам, за да мога да се насладя изцяло на красотата и природата в района, в района съм инцидентно (не с цел риболов, когато бих споделил излет с колега) и ползвам присъствието си там и за риболовче. На око видях десетина джигита, в селото масово се говореше от всички, че "рибата е тръгнала", а следа от обхват няма никаква...
Май прекалих с разводняването на темата, извинявам се, ако модовете преценят, нека изтрият този пост (не е в темата, определено).
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Borislav Haralampiev »

Бат Стан написа:Абе имам страхотен клип с мое участие на най-съвършеното примамване и улавяне на пъстърва с блесна, ама нещо не моа да го отворя. В Борето Харалампиев е и ще видя да го помоля да ми го качи някъде и да го пусна тука.
Заповядай бе вуйче . Ако мислите ,че не е за тук този клип го преместете.

http://www.youtube.com/watch?v=U9mva3ry ... e=youtu.be


Поздрави на всички :D :D :D
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от lusienn »

Е тая снимка рулира,как вика нашия колега Кирето-ГодзилатаИзображение
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Borislav Haralampiev написа: Ако мислите ,че не е за тук този клип го преместете.
Така мислим. Абсолютно сме сигурни даже.
Тоя клип е за Моят Риболовен Излет. Добре че неъм време да се разпраям с вас, щот нерви иъм. Засега си ги трупкам. Като се посъберат ша ви ги пусна на воля. Некой ден ша ви опрая аз вас.

Мишо, твои 40% ли да преценяваме или наши? Щото мойте 40% са десетина от твойте, я има, я нема.
Освен ако не ме гепи Харата, но тогава процентните съотношения са най-малкия проблем.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Тъй,
Понеже Бат Стан и Борето Харалампиев все пускат разни несръчни хващания и пускания на пъстърви в мойта тема и немат никъв напредък - днес Комисията по Хващане и Пускане реши следното:

Обявява награда:
На всеки качествен клип, в който те, двамцата заедно съумеят да хванат и пуснат някоя пъстръвка като хората – ще получават награда по един воблар – по избор от мойте.
Изисквания:
1. Хващането и пускането трябва да отговарят на всички описани правила в началото.
2. В клипа трябва да се вижда всичко - как е хваната, че не е нагълтала, че е откачена и пусната както трябва и отплува жива и здрава.
3. В клиповете им няма физиономиите, но се чуват гласовете. Да не вземат да хванат некой майстор.
4. Важи само за клипове след настоящата дата. Снимки не се приемат.

Ограничения:
Важи само за тях двамата заедно. Защото само те не могат да се оправят все още. Таман ша се учат един от друг.
Ще важи за до десет воблера. Понатам ще са се научили смятам. Ако не са – ще увеличим бройката.
Наградата ще е за двамата, а как ще си ги делят – не знам.
Чешките воблери не ги давам.

Това не отменя обявената награда в началото на темата, която е за хора, които не членуват в клуба. Там няма ограничения при избора, освен че от чешките може да се вземе само по един от всеки вид..

Наградите ще се връчат след края на сезона, като колегата който не е член на клуба ще избира пръв.

Пожелавам им успех.
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Вторник, 7 Август 2012
Откриване на сезона на пъстървовия риболов през седмицата :mrgreen:
Бат Димо и аз. Пристигнахме на реката изпълнени с надежда.
Въпреки маловодието на доста от реките, тази, горе долу беше добре.

Изображение

Изображение

Вирчета за чудо и приказ:

Изображение

Красота колкото ти душа поиска...

Изображение

Изображение

За съжаление обаче рибките ги нямаше особено много.
Аз имах няколко удара. Бат Димо закачи една прилична риба на спининг, но се откачи.
Всички тройки са ни без контри, та по някога губиш доста рибки, но пък така ги пазиш
много повече.

Преместихме се. Не бяхме сами :)
Жаба хамелеон :mrgreen:

Изображение

Този пък Бат Димо изкара една рибка за снимка.
Хваната и пусната като по учебник :)

Изображение
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Петък, 10 Август 2012

Днес отново си бих камшика и запалих колата за риба.
Така или иначе тази Събота и Неделя няма да мога да отида, та ...

Реката... За пръв път отивам там. Трябва да се обикаля и проучва.
Вода доволно, красоти ... нямам думи.

Участък първи. Има няма за киломер и половина се натъкнах на места като тези:

Изображение

Изображение

Изображение

Като ги видиш си казваш - е тук няма начин да не седи някоя хубавица, но уви....
Рибките ги нямаше.
След кратка консултация с Павката (Paviljon) се оказа, че той е ходил на мястото, което
аз си бях маркирал за втори участък. Упъти ме и ми каза някоя и друга тайна :mrgreen:

Та така. Участък втори.
Вирчета... леле...

Изображение

Не след дълго се появи и първото рибе.

Изображение

Следващата снимка ме кефи адски много, заради точките по перката :wink:

Изображение

Преди да си тръгна, ме тресна и тази хубавица:

Изображение

Едно, две, три и избяга с финес :)

Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”